Стів Джобс. Марія Сердюк
ала світу комп’ютер з клавіатурою, техніку Apple, а також мультфільми студії Pixar.
Познайомте вашу дитину з видатною особистістю – Стівом Джобсом, з його дитинством, дорослим життям та творчістю. Завдяки цій книжці, дитина дізнається, як створювались всі ті дивовижні речі, котрі оточують її зараз.
Пам’ятайте: батьківське читання – один з найбільш емоційних та пам’ятних моментів для дітей. Коли ви читаєте дитині – вона відчуває ваші турботу й любов.
Любіть своїх дітей! Говоріть їм про це! Вони дуже цього потребують…
Мудрість багатьох поколінь доводить, що найголовніше завдання батьків – допомогти дитині піднятися на її власну гору, реалізувати її власне життєве завдання. Книжкова серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» допоможе дитині підкорити будь-які вершини.
Видано чимало біографій відомих людей. Але наші історії особливі тим, що написані «мовою дитини» та відповідають потребам сучасного покоління. Кожен з батьків мріє виростити свою дитину щасливою й успішною. Освіта посідає в цьому процесі чи не найважливіше місце. Проте варто пам’ятати, що дитині дуже важливо отримувати позитивні емоції в процесі навчання. Саме тоді вона по-справжньому захопиться знаннями і зможе запам’ятати необхідне.
Зазвичай дітям не надто подобається вчитися, щось зубрити. Вони люблять занурюватися у світ пригод з новими героями, співпереживати їм, вчитися разом з ними й долати перешкоди. То запросіть ваших дітей у таку пригоду!
Книжки серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» – це найкращий спосіб познайомитися з наукою, історією, досягненнями людства та світовими відкриттями. На прикладі великих особистостей та відомих вчених книжки дають зрозуміти, що визначний успіх не приходить сам по собі, він підвладний лише тим, хто багато та плідно працює. Не варто кожну невдачу розцінювати як провал, адже будь-яка невдала спроба – це ще один крок, який наближає до мрії.
У дорослому віці ми приймаємо обставини такими, якими вони є. Частіше змінюємо ставлення до ситуації. Та не всі здатні змінити себе або саму ситуацію. Унікальні книги-біографії допоможуть дитині зростати впевненим лідером, з власною думкою і поглядами на світ. А батьків надихнуть на нові ідеї, досягнення та втілення цілей. І головне – допоможуть бути для своєї дитини найкращим батьком чи матір’ю.
У кінці кожного розділу є вправи-запитання. Вони допоможуть запам’ятати все головне й цікаве. А також наштовхнуть на роздуми, як стати першим у своїй справі, як це зробили Коко Шанель, Стів Джобс, Альберт Ейнштейн, Блез Паскаль, Нікола Тесла, Маргарет Тетчер.
Крім того, книжки серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» надихають проводити вільний час разом з усією родиною. Адже спільне читання дозволяє щиро говорити з дитиною про важливе, зміцнює стосунки з нею і додає любові до книг. Читайте та надихайтеся!
Розділ перший. Надзвичайний хлопчик
Дуже часто люди не знають, чого хочуть, допоки їм цього не покажеш.
Якби справжні батьки Стіва Джобса не віддали новонародженого первістка, він міг би стати ким завгодно, але не Стівом і не Джобсом. І, цілком імовірно, він не здійснив би революції у світі комп’ютерів.
Він став би, наприклад, Джоном або Пітером і здобув би фах економіста. А може, його назвали б Брюсом, і він став би знаменитим актором. Або це міг бути Кевін – кухар в якомусь ресторанчику. Він майстерно нарізав би цибулю та моркву, тямив у спеціях і аж ніяк не думав би про комп’ютери.
Хай там як, а доля Стіва Джобса вирішилася холодного ранку 24 лютого 1955 року, одразу після його появи на світ. Тоді маленького хлопчика віддали на всиновлення. Річ у тому, що справжні мама й тато Стіва Джобса були дуже молодими студентами. Їхні батьки страшенно розлютилися, коли довідалися, що дитина з’явиться на світ ще до завершення університету. Батьки Джоанни (а саме так звали справжню маму Стіва) навіть погрожували позбавити доньку спадщини. Тому вона не мала іншого вибору, як відмовитися від сина.
Варто зауважити, що Стіву дуже пощастило. Він не жив у притулку чи в дитячому будинку. Одразу після народження його всиновили Пол і Клара Джобси, які й назвали малюка Стівеном. Тоді вони ще не знали, що цей хлопчик прославить їхнє прізвище на весь світ.
Про те, що його всиновили, Стів знав із дитинства. Але він завжди вважав Клару та Пола своїми справжніми батьками й дуже сердився, коли хтось називав їх нерідними чи названими. Якось він навіть до сліз засмутився через це. Джобсу тоді було шість або сім років, він грався зі своєю подружкою, яка жила в будинку навпроти.
«То ти зовсім не потрібен своїм справжнім батькам?» – запитала дівчинка.
Стіва неначе струмом ударило. Він підхопився і в сльозах утік додому, де поскаржився мамі й татові. Пол і Клара міцно пригорнули його до себе та довго-довго заспокоювали.
«Ти не розумієш, – гладила його по спині Клара. –