Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi. Edgars Auziņš
asteidzies,” vīrietis neveikli pastūma meiteni ar somām uz portālu. Viņa ieraka papēžus parketa grīdā, nospodrināja līdz spīdumam, un verakijas lakas skrāpēšanas skaņa lika visiem kalpotājiem nodrebēt.
– Tēt, kāpēc tāda steiga? "Es pat nesagatavojos," neapmierinātā brunete ar tādu neprātu trieca smagāko somu pret grīdu, it kā gribētu izlauzties cauri ozolkoka dēļiem un izraisīt vecajam sulainis infarktu. Savās rokās viņa satvēra slotas kātu, kas bija viņas uzticīgais pavadonis visos netīrajos trikos. Viņa nolasīja koku, kas gadu gaitā bija nogludināta, pieķērās maziem iespiedumiem un izrāva tos, kā daudzi to dara ar urbumiem.
"Ja jūs visu pilsētu nebūtu sasildījuši, mēs būtu varējuši pagaidīt," Tadeušs paskatījās uz savu meitu no galvas līdz kājām. Viņš pārmetoši paskatījās apkārt, bet tad atcerējās, ka atgādināt raganai par morāles standartiem ir tikpat bezjēdzīgi, kā ar klostera tērpiem piesegt Prieku kvartāla meiteņu kailos ķermeņus. Neviļus sāka padziļināties krunciņa starp uzacīm. – Kāpēc jaunākais hercoga dēls jūs neiepriecināja? Kāpēc viņam vajadzēja sūtīt žagas? Tagad tētis skraida pa apkārtni un vēlas tavas asinis un publisku atvainošanos.
"Šis pompozais tītars pats to lūdza," Alise paraustīja plecus tik vienaldzīgi, it kā hercogi katru dienu iekārotu viņas aknas. Viņas ārišķīgā vienaldzība liecināja par aizvainojumu. Tas izpaudās saspiestās lūpās, nervozo pirkstu nogludinātajā apakšmalā un glītā šķipsnā pie deniņa, ko meita apzināti lēnām aizbāza aiz auss. "Es viņu brīdināju, lai viņš neuzdrošinās man tuvoties." Taču jau no paša sākuma pietrūkst apvērsumu, tāpēc ik pa laikam nākas viņam atgādināt, ka ragana nav ostas padauza.
Vīrietis pameta acis pret griestiem. Pēc tik daudziem gadiem viņš jau varēja redzēt savas smadzenes, taču viņam šķita, ka mīļotā mantiniece tās aprijusi ar tējkaroti. Viņa meita, visnepārspējamākā, laipnākā meitene, reizēm kļuva dēmoniski atriebīga. Un katru reizi tas tika izteikts citā trikā. Vecā sieviete Klī neizturēja raganas skatu un ķērca divas dienas. Kurpnieka sieva, godīgi sakot, šķebinoša sieviete, uzdrīkstējās nosodīt hobijus par grāmatām un maksāja ar ķiķināšanu. Dzirnavnieka dēls… Ak nē. Šeit viss ir kārtībā, Alise izglāba zēnu no žagas. Un viņa apbalvoja hercoga dēlu.
Tadeušs un Lesi Gordoni bija burvji, un viņu meita piedzima kā ragana. Nav slikti. Pietiekami spēcīga un nav stulba. Un tā bija viņas raganas būtība, it kā ņirgājoties par burvjiem, kas viņu paklupa visur. Kopā ar paku nāca strīdīgs izturēšanās. Un vīrietis patiešām baidījās par savu vienīgo bērnu, tāpēc viņš viņu aizsūtīja. Viņa iegūs pieredzi, ķersies pie lietas un varbūt beigs darīt stulbības, ko meitene tik ļoti gribēja darīt.
“Tētis… Nu, beidz,” viņa kaprīzi saknieba lūpas un cirta acis, ko nepārprotami mantojusi no vecvecmāmiņas, kura bija slavenākā manipulatore ģimenē. – Nu ko tev tas maksā, tikai noņem viņam žagas, iedod kompensāciju un viss nokārtosies…
Ja vīrietis šaubījās, tad pēc kompensācijas viņš saprata, ka rīkojas pareizi. Bērns nezina naudas vērtību, bērns ir kļuvis pārāk rotaļīgs un nevēlas risināt savas problēmas. Galu galā tētis ir blakus, viņš samaksās, segs, un viņa turpinās darīt visādas stulbības. Nu nē… Tas nederēs. Mana mīļotā meita uzlēca.
“Alise, beidz čīkstēt, ieskrien portālā,” viņš vēlreiz pastūma meiteni pret mirgojošo audeklu durvju formā un pasniedza viņai aploksni. – Iedodiet to savam darba devējam. Tu pāris mēnešus pasēdēsi tuksnesī, tad viss aizmirsies un es atgriezīšos pēc tevis, bet tagad pasteidzies, portāls nav mūžīgs.
"Tēvs, nedari man to," viņa nelūdza, viņa bija tik apmulsusi, ka aizmirsa pievienot savai balsij vaimanu. – Man nav piecpadsmit gadu, pat astoņpadsmit…
– Pa labi! Divdesmit četri, jums ir bakalaura grāds mikstūrās, un jūs joprojām uzvedaties kā bērns.
Alise nošņāca un pagriezās, lai skatītos viņā ar smaragda acīm. Vīrietis neizturēja un apskāva meitu pie sevis un noskūpstīja viņas cirtaino galvas virsu. Ragana šņāca vēl dusmīgāk. Tad viņa atrāvās. Un viņš joprojām iegrūda viņu portālā.
Biroja durvis nedaudz pavērās. Iekšā klusiem soļiem iegāja gaišmataina sieviete ar asaru notraipītām acīm. Sandalkoks un vaniļa izlauzās cauri papīra putekļiem. Sievas mati bija sapīti divās stingrās bizēs. Slaidā figūra ietērpta striktā dūmakainā kleitā. Uz krūtīm un plaukstu locītavām karājās no dabīgiem akmeņiem izgatavotu amuletu pavedieni.
"Tadeušs," viņa bezspēcīgi iekrita krēslā, "vai esat pārliecināts, ka mēs rīkojāmies pareizi?" Viņi varēja noklusēt šo lietu.
Vīrietis piecēlās no galda un piegāja pie sievas. Viņš pārbrauca ar roku pār savu trauslo plecu. Viņš pieskārās cirtainai matu šķipsnai pie sava deniņa. Es tur kādu laiku stāvēju. Viņš pagriezās pret bāru un ielēja glāzē brendiju un ieteica to. Sieviete piekrītoši pamāja ar galvu.
"Lesja, viņai ir jāpaaug," viņš apsēdās uz nākamā krēsla, "kamēr mēs turpināsim izskatīt visas sūdzības, viņa nemācēs uzņemties atbildību par savu rīcību." Un tā… Viņa aizgāja strādāt. Ne uz harēmu, ne uz akmeņlauztuvēm. Viņš sēdēs un vārīs dziras un sāks vismaz mazliet domāt ar savu galvu, nevis novelt atbildību uz mums.
–Vai esat pārliecināts par darba devēju? – blondīne konvulsīvi norija ugunīgo šķidrumu, gandrīz aizelsusies. – Ko darīt, ja viņš viņu sāpina vai vēl ļaunāk…
"Viņa varētu darīt viņam sliktāk." Šī ir mūsu meita. Man būtu bail par viņas darba devēja veselību un saprātu.
– Ko darīt, ja viņa atkal atradīs nepatikšanas?
Vīrietis pasmaidīja un viltīgi sacīja:
"Ceru, ka šoreiz viņa atradīs kaut ko vairāk…
1. nodaļa
Gregorijs paskatījās uz meiteni. Meitene paskatījās uz viņu. Zem viņas skatiena, no zem kuplām skropstām ar smaragda zīlītēm, man gribējās paklanīties un, luncinot dibenu, steigšus izpildīt viņas vēlmes. Tieši šis skatiens burvim lika saprast, ka viņa priekšā ir ragana.
Kreisā lāpstiņa nodevīgi niezēja, jo, domājot par burvēm, vīrieša atmiņā uzpeldēja vecvecmāmiņas Hortenses tēls, un ne vairāk kā pirms nedēļas kāds mirušais radinieks glāstīja viņu ar vara svečturi, iesitot iekšā. aizmugurē. Viņš paraustīja plecus, atstumjot atmiņas par ik ceturkšņa saziņu ar spokiem, un tikpat uzmanīgi kā govs mati no pūķa mutes, viņš izvilka aploksni no meitenes pirkstiem.
Akadēmijā studējot ātrā un noslīpētā lasīšanas tehnika, kas ļāva neiedziļināties metaforās, bet izolēt galveno, mani neiepriecināja. Vīrietis vēlreiz pacēla acis uz meiteni. Noteikti ragana. Tikai viņi var izrādīt tik daudz augstprātības un nicinājuma ar vienu skatienu. Un tikai viņu klātbūtnē visa pasaule sāk dziedāt: hiacintes uzziedēja, tulpes ver vaļā samta cepurītes ar tintes melnām pistolēm iekšā, pat ceļmallapa izgāja pa grants taku!
Gregorijs Stenlijs pārstāja mīlēt pārsteigumus pēc tam, kad kļuva par atraitni. Viņš atgriezās no dienesta, bet viņa sieva ne. Un tas bija vispretīgākais, nežēlīgākais pārsteigums no Visuma. Katru reizi, kad viņa nekromantiskā dvēsele paredzēja kārtējo likteņa pavērsienu, viņu pārņēma melanholija un izmisums, un viņa prātā izlīda dusmas un zobi! Viņa zobi neticami sāpēja, lai gan burvis par tiem nesūdzējās. Un tagad, skatoties uz slaido bruneti viņam pretī, ar cirtainu matu šoku, viņš saprata, ka atkal ir iesitis liktenim.
Vīrišķā būtība, kas mīt katrā vīrietī un nesnauž arī tad, kad to apdzen no aizmugures un ar bruģakmeni, ieraugot izskatīgo burvi, gaidībās iekliedzās. Vīrietis, savācis visu savu apdomību dūrē, paspieda to pašu dūri par ņirgāšanos.
Vai meitene bija skaista? Drīzāk jā nekā nē. Sejas smalkos vaibstus papildināja uzpūstas lūpas, maigi izliektas uzacis, glīts deguns ar tievu galu, vaigu kauli it kā prasmīga tēlnieka cirsti marmorā. Zilā satīna kleita uzsvēra figūras izliekumus un izciļņus. Un visā attēlā bija jūtama zināma nerealitātes nots, it kā debesu sieviete būtu nolaidusies no debesīm, jo viņai bija nogriezti spārni, un viņa visus noliecās un apsēdās uz slotas!
Draudzīgais smaids nestiepās, žoklis savilkās. Meitene, pamanījusi vīrieša mēģinājumus būt vairāk vai mazāk