Eesti asi. Miks kõik on nagu on?. Matti Masing
Eesti asi
On sõnavabaduse aeg.
On vahu ja leeme, ja kulbiliigutamise aeg …
Üle Euroopa laiub valge laik, kõrgeima riigivõimu täitmata paik …
Euroopa kohal haigutab hiigelsuur auk – DEMOKRAATIA auk!
Mida sellega peale hakata? Kas on üldse vaja sellega midagi peale hakata?
Ja kui sellega midagi peale hakata, siis mida?
Kas sel juhul tuleks see auk ehk täita?
Täita millega? Ja kuidas?
Kust alustada täitmist? Ja millal?
Ning kes on augu täitjad?
Need on küsimused, mida puudutab siinne raamat.
1 Kelle aeg?
2 Rahvas
Eesti Vabariigi põhiseadus ütleb: „kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas”. Kuidas saab rahvas kanda kõrgeimat riigivõimu? Kes see rahvas on? Ja mida see „võimu kandmine” tähendab?
Alates aastast 2004 kuulub Eesti Vabariik (EV) Euroopa Liidu koosseisu. Mida see tähendab? Mida see tähendab „kõrgeima riigivõimu kandmisega” seoses? Kas EL-is elades on eesti rahval võimalik kanda kõrgeimat riigivõimu? Kui on, siis kuidas on see võimalik? Mida selleks teha? Mis on need alused, millele saab tugineda „kõrgeima riigivõimu kandmine” EV põhiseaduse mõistes?
Mis juhtub siis, kui hävib Euroopa nagu seda tunneme? Mis tuleb asemele? Ja milline osa on selles hävingus Euroopa Liidul?
Nn „pehmetel aegadel” pole ehk väga tähtis, kes kannab kõrgeimat riigivõimu. Kui rahvale, rahvusele ja selle kultuurile otsest ohtu ei paista, siis kaotavad inimesed huvi mõtlemise vastu riigivõimu teemal.
Kuid „pehmed ajad” muudavad pehmeks ka inimesed, kes elavad selle aja sees. Nii muutub pehmeks ka „kõrgeima riigivõimu kandja”. Teatava pehmuse astme saavutanult (nagu nüüdseks näib olevat juhtunud Eestis) ei ole rahvas enam huvitatud sellest pingutusest, mis on vajalik vormis püsimiseks riigivõimu kandmise teemas. Niisugune rahvas täidab oma aja ASENDUSTEGEVUSTEGA nagu tantsud, laulud ja mängud erinevates vormides. Internetiajastul lisanduvad neile viljatud ja olemuselt lõppemata jutupuhumised netis – sest igaühel on ju millegi kohta midagi öelda! ÖELDA, selle asemel, et kanda kõrgeimat riigivõimu ja end selleks vajalikul määral ette valmistada. ÖELDA, JUTTU PUHUDA ja MUIDU TRALLITADA, selle asemel, et teha rahvale ja ühiskonnale vajalik TEGU!
Oma kogemustest tean, et taoline netivaht on täpselt samas vaimus kobrutanud Eestis juba üle 20 aasta!! TULEMUST aga endiselt ei ole!!!
Üsnagi äärmuslikud mõttetegevusest loobumise vormid on levinud näiteks Saaremaal ja Pärnumaal, kus teadmispõhise ühiskonna kohtumisele ei saabu suveperioodil (neli kuud aastas) mitte ühtegi huvilist, huviliste arv 2015. aasta suvel oli null! …
Ja muidugi aitab niisuguse lullilöömise-mentaliteedi kasvule kaasa nn „avalik meedia”, kes aasta ringi reklaamib nii erinevaid näitemänge kui ka selles osalejaid; tõstab need mängurid vaatajate-kuulajate tähelepanu keskpunkti aasta ringi ja aastaid järjest. Kui taoline tegevus kestab katkematult läbi inimpõlvede, siis milline on niisuguse „rahva kasvatamise” tulemus?? …
Kui samal ajal lullilöömise-mentaliteedi juurutamisega takistatakse teadmispõhise ühiskonna arengut (mis on lullilöömise vastand), ning kui see toimub järjepidevalt läbi inimpõlvede, siis saabub kätte aeg, kui rahva seas pole enam „kõrgeima riigivõimu kandjaid” … Hiljutised katsed hiirtega näitasid, et kui kolmest järjestikusest põlvkonnast kõrvaldada kõik juhi kalduvusega isendid, siis on asurkonna genofond sedavõrd muudetud, et juhi omadustega isendeid enam juurde ei sünni … Üle kantuna „kõrgeima riigivõimu” teemasse, siis: niisuguses asurkonnas puuduvad isendid, kes suudaksid ühiskonda mõistlikult/inimväärselt juhtida ning selleks vajalikku kõrgeimat riigivõimu kanda.
Kui eeltoodud näitest hüpata eesti rahva juurde, siis: mitme põlvkonna vältel on siin maal kõrvaldatud juhi kalduvusega isendeid, kõrgeima riigivõimu kandmise kalduvusega inimesi? Kas on kõrvaldatud juba sel määral, et inimesed-kodanikud kõrgeimat riigivõimu enam kanda ei saagi?
Nii võime näha, et mõttetegevusest loobumine saab saatuslikuks uinunud (uinutatud) rahvale. Et TEMA kõrgeimat riigivõimu ei kanna, on andnud selle võimu käest, siis ei suuda ta adekvaatselt reageerida mitte ühelegi ohule. VÄIKERAHVA puhul (nagu eestlased), kes mitmes mõttes elab pidevalt väljasuremise piiril, on iga niisugune uinak (kasvõi nt põgenemine mängude maailma) SAATUSLIK. Iga oht, mis ei pruugi jalust rabada mõnd suuremat rahvast ja kultuuri kustutab väikese rahva eluküünla õige kiiresti.
3 Ajalugu
Aasta 1988 – „laulev revolutsioon”?
Tuleb välja, et laul oli, aga revolutsiooni polnud …
MIKS???
Sest laul oli ORJA laul! Laul sellest, kui head orjad me jätkuvalt, ikka veel, oleme!!!
Vaatleja: Eesti rahvas on orjarahvas. Ta oskab laulda, kuid mitte kanda kõrgeimat riigivõimu. Kõik Eestis toimuv toimubki just selles valguses. Ja ka selles pimeduses.
4 Avanemine
Demokraatia
Demokraatia ei ole bolševism – enamlaste võim, kus kõik peavad alluma n-ö enamuse tahtele. Demokraatia, kui seda sõna mõista inimväärselt, siis see on igaühe võimalus elada inimväärset elu ja anda oma vabatahtlikku panust ühiskonna heaks. Kui sõna „demokraatia” ei kõlba enam inimväärse poliitika jaoks (sest on liiga ära lagastatud), siis järelikult ei saa seda sõna kasutada inimväärse elu korraldamisel uue paradigma ühiskonnas.
„Habemike” saatus
Kõik katsed viia ühiskonna arenduses jutt „habemikele” on olemuselt VILJATUD!
Mitte ükski „habemik” EI OMA tänapäeva inimese-kodaniku elukogemust, tänapäeva inimese-kodaniku selga väänatud vinte ja tema ajju torgatud orasid.
Järelikult EI OLE tal mitte midagi tulemuslikku öelda JUST SELLES keskkonnas vajaliku ühiskonna arenduse kohta.
Viited „habemikele” osutuvad, paratamatult, vägivallavõimu ja tema arvukate kaasajooksikute katseks suunata inimeste mõtteid kõrvale olulistelt asjadelt. See õnnestub neil täpselt niikaua, kuni rahvas püsib teadmiseta ENDA määravast osast oma maa ja iseenda saatuse kujundamisel.
Euroopa Liit
Kui Euroopa Liidul puudub piir, siis puudub Euroopa Liit. Koos kõige sellest tulenevaga …
Piiride avamine sisserändajatele mujalt maailmast on võimul olevate ametnike-bürokraatide sihilik kuritegu Euroopa rahvaste vastu.
5 Selgitused
Selgituseks võõramaalasele
Võõramaalase jaoks, kes pole elanud Eestis, ei valda selle maa keelt ja ei tea tema ajalugu, on siinne raamat kui midagi võõrast. Nii saabki ta lugeda seda raamatut vaid kui võõras, huvi korral märgates või avastades siin enda jaoks midagi võõrast … Lisaks sellele võib ta märgata ka midagi tuttavat … Seda juhul, kui tal on olemas eelteave elustikuvormi Homo sapiens