ПАЛІЙ: 21 правило сильної особистості. Кирил Лобецький
ection>
ПРО КНИГУ
Ця книга-тренінг – для тих, хто має мету. Всіх інших я розчарую. Любий Читачу, ти не знайдеш сакральних знань, таємниць і простих способів втілити власну мрію. Кожне слово, кожен приклад і кожне завдання тут написані з повагою до головної характеристики сильної особистості – завзятості. Збагни, що досягнення мети не визначається кількістю приязних муз і днів, коли приходить натхнення. Це насичена та непроста праця із власними переконаннями, діями та вибором.
Ти можеш читати книгу від початку до кінця або розпочати її вивчення з будь-якої теми, актуальнішої для тебе. Головне – виконувати завдання після кожного теоретичного блоку. «Навіщо?» – резонне питання. Повір, кожен з нас має необхідні для досягнення мети ресурси. І найкращий спосіб дістати до них доступ – ставити собі правильні питання, не обмежуючись першими-ліпшими відповідями. Ми не в телевізійному шоу! Виконуючи завдання, ти здобудеш потрібну практику та розуміння того, що і як треба робити, аби досягти бажаного результату.
Існує кілька підходів до вивчення будь-якої книги (звісно, цієї також), які дозволяють зробити це якомога корисніше:
1. Можна прочитати книгу від початку до кінця: розглянути усі приклади, виконати завдання й паралельно визначити техніки і підходи, які можна використовувати в житті та роботі. Більшість людей дотримуються такого підходу.
2. Можна спочатку вивчити весь теоретичний матеріал, а потім розпочати виконання завдань. Такий підхід дозволить сконцентруватися на двох різних процесах: розгляді теорії і практичній роботі над метою.
3. Можна сприймати книгу як тренінг особистісного зростання, де на один розділ виділяється один день. За 21 день книгу буде прочитано, а всі завдання виконано. Такий підхід найбільш ефективний завдяки тому, що й теорію, і практику розбито на невеликі відрізки. А маленькі шматки, як ми знаємо, завжди простіше пережовувати.
ПАЛІЇ – ЦЕ…
ПАЛІЇ – особистості, які завдяки власному способу мислення, поведінці та життєвим результатам є прикладом самореалізації, самовдосконалення, високої мотивації, а також залучення до життя і діяльності (навіть якщо вони про це не знають).
ПРАВИЛО 1
Будь-яка зміна в зовнішньому середовищі є наслідком внутрішньої праці. Формула змін проста: «зсередини – назовні». І ця думка вимагає глибокого усвідомлення.
Підтвердження
Історичне придбання месенджера WhatsApp гігантом Facebook за 19 млрд доларів справедливо компенсує не надто щасливе минуле його засновника. Невелике українське містечко під Києвом, часи «перебудови», посилення антисемітських настроїв, вимушена імміграція до Маунтін-В'ю в США – таким був перший етап життя Яна Кума. Після переїзду Янова мати влаштовується нянькою, а сам він поєднує навчання в школі з роботою прибиральником у місцевій крамниці. Весь цей час Ян постійно читає книги про обчислювальні системи. В 19 років він починає власноруч писати код і стає членом хакерського угруповання W00w00.
1997 року Ян влаштовується до Yahoo. Там він знайомиться з Браяном Ектоном, і незабаром вони стають ліпшими друзями. 2000 року Янова мати помирає від раку, і Ектон допомагає йому пережити втрату. Вирішивши, що робота в Yahoo – зовсім не межа бажань, друзі звільняються і цілий рік мандрують Південною Америкою. При цьому обидва марно намагаються влаштуватися до Facebook.
Перший Iphone, що потрапив до Янових рук, справив на нього незабутнє враження. Обладнання дійсно було революційним і обіцяло колосальне майбутнє тим, хто візьметься першим опановувати новий засіб комунікації. Ян цим скористався, зробивши першу версію додатка WhatsApp. Тоді програма була дуже далекою від нинішнього багатофункціонального месенджера – і, звісно, нею не користувалися сотні мільйонів клієнтів у всьому світі. Кум вважав новостворений додаток сервісом, який демонструє статуси власника телефону: «Я на роботі», «Їду» тощо. Саме в такому вигляді додаток було випущено 2009 року, і його успіх обмежився купкою знайомих, що завантажили його собі на телефони.
Ян розчарувався в цій ідеї і хотів повернутися до пошуку роботи, та його вчасно зупинив Ектон. Тим часом в Iphone з'явилася функція push-повідомлень, яка докорінним чином змінила ситуацію. Незабаром Ян додав функцію миттєвого надсилання повідомлень. Аудиторія додатка за лічені місяці зросла до 250 тисяч користувачів. Популярні тоді SMS-повідомлення були (і лишаються) не найкращим рішенням для швидкого листування не лише через символьне обмеження, а й з огляду на необхідність оплачувати кожну репліку. Це не влаштовувало Кума. Створити новий ринок – ринок спілкування без меж – може лише той, хто достоту розуміє загальнолюдські потреби. За деякими даними, втрати стільникових операторів через використання WhatsApp замість SMS-сервісу оцінюються в $33 млрд доларів.
Виконай завдання
ПРАВИЛО 2