Minne, або Пам’ять по-шведськи. Методика знаменитого тренера з розвитку пам’яті. Идриз Зогай
уявлення про те, чого вас прагне навчити викладач.
Тож бажаю удачі з навчанням, і рухайтеся так, щоб мізки закипіли!
Ідріз Зогай
Для кого ця книжка?
Ця книжка для тих, кому цікаво, як працює активна пам’ять і як тренуватися, щоб її розвинути. Книжка також пояснює, як змагатися в запам’ятовуванні й що це означає. Багато з вправ можуть видатися новачкам досить абстрактними, і цьому є просте пояснення. Я розвинув у собі воістину суперпам’ять, що потрібна мені на змаганнях. Тому зрозуміло, що я набагато простіше можу справлятися з повсякденними труднощами: запам’ятати номери телефонів, адреси, різні терміни або імена людей.
Вправи складено відповідно до мого методу тренування пам’яті, яким я послуговуюсь на конкурсах. Можна порівняти їх із тренажерами у фітнес-клубі. Далеко не всі з цих тренажерів застосовують у звичайному житті. Проте ніхто не ставить під сумнів, що вони допоможуть вам сформувати треноване «тіло», готове впоратися з повсякденними викликами, такими як багатогодинне сидіння за комп’ютером, пробіжка за останнім автобусом або повернення додому з важкими сумками з покупками. Отож і мозку стане легше зосередитися й зафіксувати в пам’яті найважливіше.
«Новий спосіб мислення»
Ця книжка призначена і для тих, хто хоче отримати пораду, як користуватися активними технологіями пам’яті у звичайному житті. Я розповім, як треба мислити й застосовувати різні методики, щоб запам’ятовувати важливу інформацію в школі, на роботі або в повсякденному житті. Згодом вам стане легше «думати правильно».
Як користуватися книжкою
Намагаючись запам’ятати інформацію, наприклад, із книжки, завжди краще починати зі спроби зорієнтуватися. Для початку варто переглянути зміст й анотацію на початку книжки. Почитайте про автора, а потім погортайте сторінки, роздивіться графіки, ілюстрації, заголовки. Так ви отримаєте приблизне уявлення про зміст книжки, про якість тексту і про те, чи важко або легко її здолати. Сподіваюся, що читач захоче дізнатися трохи більше, а це завжди добре.
Склавши перше уявлення, читачу варто прочитати всю книжку від корінця до корінця. Тоді можна вдуматися у зміст, отримати загальну картину й напружити мізки. Ваше мислення буде спрямовано у правильному напрямі, і ви матимете всю інформацію.
І, нарешті, варто уважно прочитати книжку через кілька днів, бажано через тиждень, якщо ви можете себе змусити й на це є час. Тоді інформація «дозріє», ви будете готові до наступного кроку: ретельно вивчити й повторити. На жаль, ми зрідка працюємо так само з книжками або іншими джерелами. Однак спробуйте попрацювати з цим посібником як із вправою.
Книжку було задумано як базовий курс для орієнтування в активних методах запам’ятовування. Її присвячено основам усіх професійних методик розвитку пам’яті – незалежно від варіантів, якими спортсмени користуються на змаганнях. Базові знання й способи, які я тут презентую,