Metshaldja päevik. Mari Metsallik

Metshaldja päevik - Mari Metsallik


Скачать книгу
toituma puhtast, rikkalikust õhust, mahlastest puuviljadest ja taimedest. Toitudes nii ei pea me kordagi laskma endasse mõtet, kas mu keha saab kõik vajaliku kätte. Ta saab kindlasti. Jumaliku loomise plaanis ei olnud seda, et inimese suurimaks probleemiks peab saama toitainete pärast muretsemine. Selle hirmu on inimestesse istutanud teised jõud ja need teenivad ka muud eesmärki.

Sa tead, mida sa vajad

      Kui ma nüüd koostaksin kellelegi toitumiskava oma tõekspidamiste järgi, siis ütleksin ma sellega, et mina tean paremini, mida teine inimene vajab. See on ju tõeline totrus! Mitte keegi ei või teada teise inimeste vajadustest paremini, kui see inimene ise. Ainus viis, kuidas me saame aidata, on aidata inimesel leida tee tagasi iseenda keha- ja sisehääleni – just seal elab iga inimese isiklik dietoloog ja kavade koostaja. Kui oleme otsustanud muuta oma eluviise, on meiega kõik taevased väed, kes toetavad meid sel teel, et jõuaksime enda huvides parimale rajale. Kõige parem on minna üles ja küsida Loojalt, mida süüa.

      Oluline on, et me tunneksime toitu, mida sööme. Ideaaljuhul korjame me toidu oma aiamaalt, kus oleme ise toidu nagu oma lapse üles kasvatanud. Puudutanud oma käega algseid seemneid, mis tundsid inimese soojust ja tema keha vajadusi, käinud iga päev taime juures teda silitamas ja talle häid sõnu ütlemas, kastnud teda päikese käes soojenenud veega, rõõmustanud tema esimesi vilju nähes, tunnetades nende viljade ravitoimet. Paljudel meie seast pole selleks kas võimalusi või viitsimist ning nad eelistavad toitu poest osta. Toidu tundmaõppimiseks võiksime teda süüa väga aeglaselt – nuusutades, katsudes, vaadates – maitsta teda ilma mingite maitseainete ja – petjateta. Võime avastada, et meie keha ei vajagi tegelikult sellist toiduainet ja nii on ka kergem sellest edaspidi soovi korral loobuda.

Loodus valmistab meie toidu ideaalses järjekorras

      Meile, inimestele, on ette nähtud ökoloogiliselt puhas, vitamiinirikas, mahlane puu- ja aedviljatoit. See on esmaklassiline tervendav toit. Kevadel, pärast pikka ja külma talve tärkavad tumerohelised klorofüllist, värsketest vitamiinidest ja mahladest pungil lehekesed, nagu karulauk, noored võilillelehed ja pungad puudel, mis toimivad imelise organismipuhastajana. Võiksime süüa neid tervendavaid toiduaineid nii palju, kui suudame, et täielikult puhastada, kosutada ja äratada oma keha.

Kevad tuleb karulaugu väega

      Karu läheb kevadel metsas ärgates esimese asjana otsima karulauku, et oma pikas talveunes puhanud keha puhastada. Meie talveund ei maga, küll aga väsib meie keha, sest me ei söö talvel piisavalt palju värsket toitu. Karulauk on üks minu südamelähedasemaid taimi, selle mahe ja isuäratav küüslaugune aroom kutsub proovima igaüht ning karulaugu kasvuajal on seda puhastavat, eeterlike õlidega täidetud lõhna täis kogu metsaalune. Karulauk on pilgeni täidetud metsa jõuga – see on lausa hämmastav! Kui karulauk õitseb, on hea mõte teha õitest salatit. Paljud inimesed üllatuvad seda kuuldes, kuid õied koos vartega on väga maitsvad.

      Soovitan väga karulauku toiduks tarvitada, eriti sobib ta kevadisse paastuaega. Karulauk on üks parimaid organismipuhastajaid, ta aitab välja viia kõik ebavajaliku, mis on talvel kehasse kogunenud. Karulauk puhastab keha väga hästi parasiitidest ning on suurepärane soolestikupuhastaja, eemaldades kehast ussid. Ta on parim ravim ka liigse pärmseene puhul. Parasiidid on paljude haiguste põhjuseks meie kehas – et neil on teadvus, mõjutavad parasiidid isegi meie mõtlemist ning toovad meisse võõraid uskumusi, mida peame enda omadeks ja mis piiravad meid. Piiravad uskumused toovad omakorda meie kehasse parasiite juurde, sest parasiidid ei saa elada seal, kus pole neid toitvaid mõttemustreid.

      Karulauk sisaldab palju eeterlikke õlisid, mis toidavad meie keha kõrval ka meie hinge. Eeterlik õli on hea infosalvesti, seega – kui karulaugust tehtud toitu enne söömist õnnistada –, salvestavad ja kannavad eeterlikud õlid need head soovid otse kehasse, kus need avaldavad kehale tervendavat mõju. Eeterlikele õlidele võib anda ka käskluse puhastada mingit kindlat organit ja organite ümber olevaid energiavälju.

      Karulaugul on väga suur hulk raviomadusi. Kunagi usuti, et karulauguga on võimalik peletada kurje vaime ja niisamuti on karulaugul vägi eemaldada inimesest negatiivsed mõtted ja tõrjuda eemale välisest keskkonnast meisse tunginud halvad energiad. Ta on nagu sisemine kaitse negatiivsuse eest, mis oma ülitugeva väega viskab meist välja halva ega lase tumedatel energiatel meisse tungida. Lisaks ülimale puhastavale jõule on karulauk üks parimatest vitamiiniallikatest, sisaldades vitamiine rohkem kui enamik tsitruselisi. Rääkimata mineraalainetest, mida karulaugus on külluslikult. Karulaugus on külluslikult väävliühendeid, mis on ilu allikaks juustele ja nahale – karulauk kiirendab juuksekasvu, tervendab juukseid ja aeglustab kogu organismis vananemisprotsesse, noorendab inimest. Lisaks on karulauk väga hea klorofülliallikas, aidates kehal omastada päikeselt saadud vitamiine. Karulauk on rikkalik booriallikas – D-vitamiin ei imendu päikesest ilma boorita, seega on suurepärane mõte tarbida karulauku kevadel enne päevitama hakkamist. Looja pole karulauku sättinud kevadesse mitte ainult tema imeliste puhastavate omaduste tõttu, vaid ka sellepärast, et karulaugu söömine valmistab keha ette, et ta saaks suvel otse päikeselt toitu vastu võtta.

      Karulauk on asendamatu krooniliste nahaprobleemidega inimestele. Šveitsi pastor Künzle rääkis karulaugu kohta: „Karulauk puhastab kogu organismi, ajab välja haigusained, teeb vere puhtaks, tapab mürgised ained. Ükski taim maa peal ei ole mao, soolestiku ja vere puhastamiseks nii mõjus. Noored inimesed lööksid õitsele nagu roosid! Tunnen perekondi, kes enne kogu aasta haiglased olid, täis lööbeid, kahvatud üle keha, ja kes pärast selle taime pikemaajalist kasutamist näevad välja terved ja värsked.”

      Peaksime sööma just seda, milles hetkel jõud on. Kui taim õitseb, läheb elujõud lehtedest õitesse. Ärge peljake teha suuri salateid ning poetada värskendavat karulauku iga toidu sisse. Ka mehed, kes ei ole toore taimetoiduga harjunud, armastavad väga karulaugusalatit.

      Maitsvaks salatiks hakkige kaussi nii palju karulauku kui soovite. Kui karulaugu maitse on liiga intensiivne, võiks seda segada võilillelehtede ning noorte vahtralehtedega, mis annavad salatile väga meeldiva, mahedat pähklit meenutava maitse. Karulaugusalati maitsestamiseks sobib ebaküdoonia- või sidrunimahl. Salatikastmeks võib igaüks segada kokku, mis endale meeldib. Hästi sobib üks hakitud avokaado, mis lisab salatile mahedust. Kes soovib tarbida õlisid, võib lisada hoopis teelusikatäie külmpressõli. Kui ei soovi liiga rasvast salatikastet, võib mikseris segada erinevaid puuvilju.

      Kuna salat sisaldab väga palju tervendavaid ja puhastavaid eeterlikke õlisid, võiks sellele enne sööma asumist anda ülesande tervendada ja puhastada teatud kehaorganeid, mis vajavad puhastust, või siis kõikide siseorganite energiavälju korraga. Eeterlikud õlid reageerivad meie mõtetele ja sõnadele ning asuvad kohe ülesandeid täitma. Võime ka lihtsalt toitu õnnistada ning õlid viivad need õnnistused meie kehasse.

      Muide, kui karulauk õitsema hakkab ehk kogu taime vägi läheb lehest õide, proovige kasutada toiduks just õisi. Need on magusa maitsega ning neist saab valmistada samasuguse salati nagu lehtedestki. Kes paastuajal toitu ei tarbi, võiks minna lihtsalt karulaugu juurde ja hingata sisse tema eeterlikke õlisid, mis hõljuvad õhus. Ka nii võib osa saada karulaugu tervendavast ja puhastavast väest.

Vereurmarohi ravib kurgutšakrat

      Kevadel istusin jõe ääres ja jälgisin armast kopraperekonda, kes pesa ehituseks väikeseid oksi kogus. Silitasin pihkudega kevadist samblaga kaetud maapinda, mis hakkas juba päikesest soojaks minema. Mu üm ber kasvas palju ilusaid vereurmarohutaimi. Vaatasin taime tugevat ja kindlat vart, õrnu rohelisi lehti ja imeilusaid noori, tärkavaid õisi. Noppisin taimelt ühe pisikese rohelise lehekese ning pistsin suhu, nä risin seda aeglaselt ja mõtlikult. Vaid üks pisike vereurmarohuleheke aitab tõrjuda kehast negatiivseid energiaid ning enda ja ka teiste poolt mõeldud kurjade mõtete ja sõnade mõju.

      Ning siis, sel hetkel, seal jõekaldal, andis vereurmarohi mulle teada veel ühe oma imelistest ravitoimetest. Avastasin, et vereurmarohi ravib ot seselt kurgutšakrat. Kui on probleeme suhtlemisega, eneseväljendusega ning oma tunnetest rääkimisega, on kurgutšakra töö häiritud. Samuti blokeerub kurgutšakra siis, kui räägime inetuid sõnu, räägime kedagi taga või valetame. Kurgutšakrat avab tõe rääkimine ning ilusate sõnade ütlemine. Kui see tšakra on häiritud,


Скачать книгу