Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui. Janno Seeder

Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui - Janno Seeder


Скачать книгу
Siret ja Janno

      RAHA, RIKKUSE JA RAHULOLU FENG SHUI

      SAATEKS

      Kui mul on raha, siis loon rikkust, ja kui olen rikas, siis olen oma eluga rahul. Selline on tavapärane arusaam õnnelikust ja edukast elust.

      Terve meie elu keerleb raha ümber. Küll meil seda pole, küll ei tea, kuidas seda koguda, raisata või kuidas ja kuhu seda investeerida. Kui raha on vähe, oleme õnnetud, ja ka väga suure rahaga ei ole võimalik tervist ja elu osta. Niikaua kui me seame raha kui objekti esiplaanile, ei suuda me seda kunagi piisavalt omada, vähemalt mitte nii palju, et olla õnnelik.

      Ka kodudes võib märgata rahatsooni ületoonust, kus buda kõrval istub uhkeldav rahakonn, õnnemüntidest ja rahapuudest rääkimata. Me oleme kogu oma energia suunanud ühele eluvaldkonnale, endale teadvustamata, mis on selle tsooni täpsem sisu ja mõju inimesele. Rahatsoon on meie elus ülepinges, peaaegu et krahhi äärel. Kuid teadke, et sõna „raha” on oma energias heatahtlik, kandes endas stabiilsuse, hingehelluse ja intuitsiooni energiat. Ärge muutke siis seda lõhkuvaks ja hävitavaks, vaid suhtuge temasse kui heasse sõpra, mis näitab teile teed ka kõige raskemal hetkel.

      Raamatu ülesehitus on sarnane sarja esimeste raamatutega. Esimeses kolmes peatükis anname ülevaate feng shui üldpõhimõtete ja bagua kaheksa tsooni teooria kohta. Neljandast peatükist alates keskendume aga täielikult raha, rikkuse ja rahulolu tsoonile. Raamat kirjeldab antud tsooni filosoofilist aspekti ja kuidas see meie igapäevaelus väljendub; esitab erinevaid tasakaalustamise viise, pakkudes selleks väga erinevaid, kuid tõhusaid mooduseid ja praktikaid. Nii on igal lugejal võimalik leida antud eluvaldkonna, tsooni tasakaalustamiseks ja vajadusel ka aktiveerimiseks just talle sobiv ning tema jaoks toimiv võimalus.

      Mõnusat avastamisrõõmu!

      Siret ja Janno Seeder

      SISSEJUHATUS RAHA, RIKKUSE JA RAHULOLU FENG SHUI’SSE

      Kui ma esmakordselt bagua tsoonide ja nende aktiviseerimisega tutvust tegin, pakkus mulle huvi pelgalt raha, rikkuse ja rahulolu tsooniga tegelemine. Klientide, õpilaste ja tuttavatega suheldes kuulen alatihti üht küsimust: „Kus on minu kodus raha tsoon ja kuidas seda tööle panna?” Arvatakse, et kui on piisavalt raha, siis tuleb ka õnn, edu, tervis, armastus …

      Küsides, kui palju on piisavalt raha, jääb enamik inimesi vastuse võlgu. Heal juhul tuleb esimese summana meelde kunagine Viking Lotto peavõit ehk kümme miljonit krooni.

      Rikkus on meeleseisund

      Küllus on meeleseisund. Sellesse kuulub seesmine rahu ja tunne, et on küllalt aega, armastust ja kõiki muid häid asju, kaasa arvatud raha. Tihti tehakse viga sellega, et hakatakse raha ja materiaalseid vajadusi eitama. Raha nagu ei kuulukski küllusliku elu juurde. Kaasaeg on üles ehitatud materiaalses maailmas toimuvatele andmise-saamise aktidele ja selle süsteemi mõõdupuu on kokkuleppeliselt raha. Süsteemi mõõdupuuks võib olla ükskõik mis asi, sõja ajal olid selleks leivatalongid, kunagi aga soola- või jahukotid jne.

      Eitav suhtumine rahasse kujuneb sageli siis, kui hakatakse tegelema enesearendamisega või üldse vaimsete põhimõtetega. Millegipärast arvatakse, et raha ei kuulu vaimsuse juurde. Kuid me räägime kolme energiatasandi (füüsilise, psüühilise ja spirituaalse energiatasandi) koosmõjust ja harmooniast. Seega ei tohi mitte ükski neist energiatasanditest alatoonuses või puudu olla, sest selle tulemuseks on kaos. Kas tundub usaldusväärne ja järgimist vääriv vaimne õpetaja, kes räägib rahulolust, kuid ise näeb kurnatud ja alatoidetud välja ning tuleb pärast loengu lõppu raha laenama? Ei ole ju usutav? Inimese olemus, käitumine ja mõtted peavad olema tasakaalus. Lugu või õpetus, millest ta räägib, tuleb tal tema enda poolt meie jaoks ette kanda. Nii et seda nähes tahab hing karjuda – mina ka!

      Raha on käibevahend, mida me vahetame kaupade ja teenuste vastu. Rahale annab tähtsuse aga selle väärtus, mille me ise oleme talle omistanud. Seega ei ole põhjust nutta taga raha nimetuse muutumist, olgu siis tegemist dollari, krooni, rubla või jeeniga. Küll aga on oluline selle nimetuse taga peituv väärtus. Veelgi olulisem on meie enda suhtumine rahasse, selline väärtus on maksevahendil meie jaoks.

      Liikvele on läinud linnalegendid, et kui tegeleda vaimsete asjadega, osutada vastavaid teenuseid, teha koolitusi, siis ei tohi raha võtta. Kordan veel kord, et harmoonia tagamiseks toimivad kõikjal meie ümber ja meie sees energiatasandi kolm vormi. Kui üks neist puudub, on tegemist tasakaalutusega, millega omakorda kaasnevad ebaõnnestumised, haigused, pankrot jne. Raha ja materiaalsuse eitamise puhul ei saa me rääkida tasakaalust, sest raha on energia, mis on vajalik igapäevaseks loomulikuks energiavahetuseks. Ja veel – tasuta asjadel puudub väärtus.

      Oma raamatutes kordab Robert Kiyosaki, et õnn on see, kui sul on piisavalt aega tegeleda meelepärasega, ükskõik kuidas see sinu elus väljendub. Loomulikult peab olema täidetud eeldus, et kõike on piisavalt ja sealhulgas kindlasti ka raha.

      Rahaga käime me ümber nii, nagu me suhtume oma elusse. Kui oleme rahaga kitsid, siis oleme kitsid ka oma elamise viisis. Kindlasti ei tähenda see üleolevat suhtumist rahasse või pillavat eluviisi, vaid oma vajadustest lähtuvat külluslikku ja rahuldust pakkuvat elu.

      Tegelemine ainult raha, rikkuse ja rahulolu tsooniga võib viia kaoseni. 2000. aastal, kui esmakordselt feng shui kursustel bagua tsoonide kohta teadmisi hankisin, olin põnevust ja pealehakkamist täis. Õhtul kodus mõõtsime Jannoga kõik bagua tsoonid välja ja siis keskendusime ainult ühele tsoonile. Janno pani sinna ruumiossa rahaga täidetud edukarika ja akvaariumi üheksa kuldkalaga. Mina tõin aknalauale rahapuu ja meie ühine eesmärk oli „raha ja hästi palju”. Tegelesime tsooniga iga päev ja tulemus andis üsna pea endast tunda. Kuna meie mõlema palgad olid sel ajal meie isiklikust panusest sõltuvad, siis pärast raha, rikkuse ja rahulolu tsooni aktiveerimist meie palganumbrid tõusid ja pere sissetulek paranes märgatavalt. Olime rahulolevad ja jätkasime rahatsooni aktiveerimist. Kuid üsna pea hakkasid juhtuma ebaharilikud õnnetused. Maja eest varastati vaid kolm nädalat meie omandis olnud auto, korterit uputati mitu korda ja vargad külastasid meie kodu kahel korral. Sellised muutused tegid meid ettevaatlikuks ja nii sukeldusime bagua tsoonide maailma põhjalikumalt. Kui olime endid mõnda aega täiendanud, alustasime tasakaalustamise teekonda uuesti, kuid seekord teadmiste ja töö iseendaga tsoonist.

      Kui teil puudub rahaga energeetiline side, siis ei püsi see ka teie käes. Mis kergelt tulnud, see kergelt läinud, ütleb vanasõna. Kui teil on ebameeldiv suurt raha käes või oma kontol hoida, siis tunnete te raha ees alateadlikult hirmu ja raha loobub teist – see kaob, kulub, varastatakse või toimuvad enneolematud väljaminekud. Rahaga koonerdades, mitte kokku hoides, sõprade või sugulaste kulul elades tõmbate te ligi väikese raha energiat ja suurtest summadest, suurest palgast ja loterii peavõidust ärge parem unistagegi.

      Kindlasti tasub olla teadlik oma tunnetest raha suhtes. Teie suhe rahaga on peegeldus nendest ideedest, mida kuulsite oma vanematelt või teistelt inimestelt enda ümber. Tihti on need seotud kasvueaga ja keskkonnaga, kus te üles kasvasite.

      Meil kõigil on oma soovid ja tahtmised. Tiiu elas hästi kindlustatud peres. Isa teenis korralikult ja ema oli juba aastaid kodune proua olnud. Tiiu emal oli väga hea maitse. Ta oli alati hästi riietatud ja elegantne. Ta meeldis kõigile, ka Tiiu sõpradele. Kui aga tüdruk mõne oma salasooviga (sarnane käekott nagu Katil või sarnane kleit kui Maril) ema juurde läks, oli vastus alati üks: „Sul on ju kleit olemas. Sul on ju kott olemas. Rohkem sulle küll praegu vaja ei lähe. Praegu on minu elu. Kui sa suureks saad, siis hakkad oma elu elama ja ostma seda, mida tahad.” Aastad möödusid ja Tiiu sirgus naiseks. Ta abiellus ja sündisid lapsed. Laste kasvades ja nende soove kuulates meenusid talle ema sõnad. Aga selle asemel et ema kombel öelda: „Praegu on minu elu”, tundis ta hoopis suurt sisemist vajadust pakkuda oma lastele sellist elu, et nad ei tunneks kurbust, mida ema poolt öeldud sõnad temas lapseeas tekitasid. Nüüd täiskasvanuna jätkas ta oma aja ootamist ja oma aja edasilükkamist, selleks et tema lapsed sellist tunnet ei kogeks. Küllus pole Tiiuni veel täies ulatuses jõudnud, sest ta unustas kõige tähtsama inimese, iseenda.

      Sarja viiendas raamatus heidame pilgu feng shui bagua raha, rikkuse ja rahulolu tsoonile. Mida see endas sisaldab? Kuidas seda analüüsida? Mis on raha energia? Kuidas raha ligi meelitada? Missugused on rahaga seotud hirmud? Mis on külluse väärtus? Mis loob meile


Скачать книгу