Kundalini ja tšakrad. Elukestva arengu teejuht. Genevieve Lewis Paulson
üks aastat ja viibis pidevalt arstide valve all, kes lõpuks ütlesid talle, et ei suuda leida tema probleemid põhjust ega oska temaga enam midagi ette võtta. Aga kui kundalini lõpetas oma tegevuse, siis avastas ta, et läbi tema käte voolavad vaimsed tervendavad energiad. Arusaamatused võivad aeglustada puhastumisprotsessi ja tekitada aastatepikkusi mureaegu. Esineda võivad külmavärinad või kuumalained, mis sarnanevad menopausiga, samas avalduvad vaimsed anded. Tavapärased on meeleolu, suhtumiste, toitumise, värvi- ja stiilieelistuste kõikumised. Mõnel inimesel esineb skisofreenilisi ilminguid, kui kundalini vabastab tugevate, kuid integreerumata eelmiste elude isiksuste energiaid; võib-olla oli hinge ja isiksuse vaheline seos liiga nõrk ja isiksus jäi omaette, et integreeruda mõnes järgmises elus. Kundalini eesmärk on puhastada kõik allasurutud mälestused, olgu need füüsilist, emotsionaalset või intellektuaalset laadi, puudutagu need traumeerivaid või ekstaatilisi sündmusi. Nii spontaanselt kui ka meditatsioonide vahendusel saavad inimesed taas läbi elada lapsepõlve või eelmiste elude kogemusi. Võimuiha, põhjuseta viha, madalad või loomuvastased seksuaalfantaasiad või tunded kuuluvad isiklike deemonite hulka, mis on peidus ja tuuakse kundalini puhastuse jooksul päevavalgele. Kaasa aitab see, kui allasurutud mälestusi ei kardeta. Kui kõik blokeeringud on vabastatud, siis voolab kundalini ilma takistusteta, puhastades rakke ja võimaldades praanal ehk jumalikul ja universaalsel energial oma puhtas, tugevas vormis organismi siseneda.
Depressioon
Igaüks, kes teeb läbi kundalinipuhastumise, kogeb surutist, sest energiad lebavad keha alaosas sõna otseses mõttes surutises, et meie meelt ülendada. Depressioon tähendab millegi “üles kaevamist”, et sa võiksid sellele pilku heita. Tavaline depressioon – välja arvatud psühhootiline või keemiline depressioon – on seotud energiaprotsessiga, mis esineb mingis elujärgus kõikidel inimestel. Ameerika üldsus suhtub sellesse halvasti. On vaja näha depressiooni positiivseid külgi: uut sügavust mõistmises, hoolimises, arusaamises; tundesügavust ja loomevõimeid.
Naudi oma depressioone! Vaatle neid kui põhiliselt loomingulisi protsesse; sisene nendesse energiatesse, võimenda neid ja seejärel kuula neid. Las su meel uitab ringi. Sulle võivad meenuda episoodid sinu lapsepõlvest või eelmistest eludest või hiljutistest või tulevastest sündmustest. Depressioon võib sind avada uutele tunnetustele või uutele filosoofilistele lähenemistele. Sa võid tunda vajadust muuta oma soengut. Sa võid proovida uut retsepti, alustada uut loometööd; kunagi ei ole ette teada, mis võib sinu alateadvuse sügavustest välja tulla. Võta depressiooni kui seiklust elu sügavamale poolele. Tegelikult ei meeldi alateadvusele sugugi, et teda nimetatakse “alateadvuseks”; tegelikult on see sinu esmane teadvus, füüsilise ja emotsionaalse teadvuse kombinatsioon. See on esmane teadvus, mis imikul areneb, esmane meil kui inimestel arenenud teadvus. Kundalini-protsessi jooksul muutub see esmane teadvus sama palju meie elu osaks kui intellektuaalne või vaimne teadvus; selle tulemusena ei ole selle energia ja informatsioon enam allasurutud, allpool meie teisi teadvuse tasemeid; see muutub meie jaoks väga kasulikuks ja toetavaks.
Enamikul inimestel esineb puhastumisprotsessi ajal enesetapumõtteid ja surmasoove. Elu lõpu peale mõtlemine on protsessi loomulik osa ja seda peab nii ka võtma. Paljud vanad eluviisid on suremas, et teha ruumi uuele elule. Oma surmasoovile arusaamisega näkkuvaatamine võib osutuda uue elu alguseks – sama keha, aga uus hing ja uus maailmavaade. See protsess väljendab vanade eluviiside vabakslaskmist ja uute avastamist.
Elamise ja suremise harjutus
Kui sa uurid oma tundeid seoses elu ja surmaga, siis pead kindlaks tegema, kas oled see sina ise või on see sinu keha, mis tahab elust vabaneda. Mõnikord on keha kurnatud ja nõrgestatud ning väsinud olemast vahend; sellistel puhkudel annavad õige toitumine, puhkus ja parem enesehoolitsus elule justkui uue õiguse. Aga kui sa leiad, et oled tõesti kaotanud huvi ja motivatsiooni elada, siis võib järgnev jutt anda sulle uusi suuniseid.
1. Olles nii lõdvestunud kui vähegi võimalik, mediteeri kõikide nende asjade üle, mida sa oled oma selles elus korda saatnud; tee nendest nimekiri ja väärtusta neid. Siis tee nimekiri asjadest, mis on jäänud veel saavutada. Mediteeri ka selle nimekirja üle. Mida on vaja ette võtta, et neid uusi asju saavutada?
2. Uuri oma seniseid eluviise, oma endist isiksust. Missuguseid muudatusi on vaja teha, et uus isiksus esile kerkiks? Missugune on see uus isiksus uues elus? Tunneta vana lahkumist ja uue saabumist. Mida enam sinu keha tunnetab uudsust, seda kiiremini ja kergemini toimub üleminek. Usu, see uus on juba saabunud.
3. Kirjuta iseendast ajaleheartikkel, mis võiks ilmuda mõne aasta pärast. Seal peaksid olema kirjas sinu saavutused ja mis tahes muud seigad, mida soovid lisada. Mediteeri erinevate võimaluste üle.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.