Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу. Брайан Трейсі
обмежуєте своє мислення в якихось із цих сфер. Це цілком нормально. Поглянути в обличчя правді про себе – це відправний пункт до швидкого самовдосконалення.
Розділ 3. Універсальна програма
Усе, що відбувається з вами, те, ким ви стаєте й що робите, визначене способом вашого мислення, тим, як ви використовуєте свій розум. Почавши змінювати мислення, ви починаєте змінювати своє життя. Але як ви потрапили туди, де тепер перебуваєте? Комбінація яких впливів зробила вас такою людиною, яка ви сьогодні? Чому ви думаєте й почуваєте саме так, а не інакше, і які фактори привели вас до вашої нинішньої ситуації?
З цього розділу ви довідаєтеся про власну «універсальну програму», про те, як ви перейшли в режим «автопілота», починаючи з раннього дитинства. Ви навчитеся брати під контроль свою внутрішню систему пілотування, позбуватися впливів і перешкод, що заважають вашому щастю, навіть не усвідомлюючи цього. Ви навчитеся змінювати вашу універсальну програму задля досягнення потрібних вам результатів.
Коли мені було двадцять, я жив у маленькій квартирці й не мав роботи. Узимку температура на вулиці сягала тридцяти двох градусів нижче від нуля. Я жив зовсім сам у чужому місті, за тисячі кілометрів від рідної оселі.
Через одинадцять років, коли мені виповнився тридцять один рік, я знову жив сам у невеликій квартирці. Ззовні знову було холодно, мінус тридцять п’ять. Я загрузнув у боргах, не мав роботи, і знову опинився за тисячі кілометрів від родини й друзів.
Після одинадцяти років роботи й подорожей у моєму житті майже нічого не змінилося. Я подорослішав і порозумнішав, але, як і раніше, відчував, що моє життя марне.
Я відчував розчарування. Відчував, що дуже мало чого досягнув. Я завжди плекав таємну віру в те, що в мене є потенціал, який дасть змогу мені дечого досягнути в житті, але й гадки не мав, як його застосувати.
Я чув, що в середньому протягом усього життя люди використовують десять і менше відсотків свого потенціалу. Подейкують, що Альберт Айнштайн, один з найбільших геніїв двадцятого століття, скористався тільки п’ятнадцятьма відсотками свого потенціалу.
Проведене в Стенфордському університеті дослідження, що ґрунтувалося на вивченні нової кори, «думального мозку», виявило, що посередні люди користуються тільки двома відсотками своїх розумових здібностей.
Це мене ошелешило. Який тоді потенціал середньої людини? Який мій справжній потенціал? Як можна видати з себе більше? Я намагався відімкнути кодовий замок, не знаючи комбінації цифр. Я читав, розмірковував і, нарешті, почав знаходити відповіді, одну за іншою. Я дізнався комбінацію цифр до замка на дверях, за якими схований людський потенціал. Ця комбінація допомогла мені змінити власне життя, так само як допоможе вам.
Почнім із того, що в усій історії людства ніколи не існувало й не існуватиме людини, схожої на вас. Імовірність народження людини з такою ж унікальною комбінацією характеристик і якостей дорівнює п’ятдесяти