Козацьке братство. Частина 1. Полковник Кульбас. Ігор Тихоненко

Козацьке братство. Частина 1. Полковник Кульбас - Ігор Тихоненко


Скачать книгу
два козаки, якось дивно додавали один одного і часто виконували дуже важкі накази отамана. Кошового влаштовувало, що Степан, завжди слухався Ігната і підкорявся в найскладніших ситуаціях. Це було тому, що Колода вважав, на Голованя можна покластися в будь-якій справі.

      Шульга підняв голову, уважно подивився на козаків і сказав:

      – Їдьте до полковника Кульбаса і дізнайтеся, чи прибуде він зі своїм військом, і чи візьме участь в поході на Крим?

      – Хотів запитати у Вас, Батьку, якщо дозволить Ваша милість.

      – Питай.

      – Коли ми підемо на війну з татарами, то ляхи можуть напасти на Січ, поки нас не буде. А потім нам в спину і вдарять, – міркував Ігнат.

      – Бач ти, який стратег знайшовся! Не турбуйся, не нападуть ляхи. Їм зараз не з руки нас турбувати. Та і мир у нас з ними, – сказавши це, Кошовий посміхнувся, бо добре знав ціну миру з поляками. – Після того, як ми розбили військо князя Вишневецького під Черніговом, в них зараз немає таких сил, щоб напасти на Запорізьку Січ. Є ще питання?

      – Ні, Батьку, все виконаємо, як ви наказали.

      3. Маєток полковника Кульбаса

      Маєток полковника Кульбаса розташовувався посеред степу на березі невеликої річки і складався з двох десятків білих хатин-мазанок, критих соломою. Верби, що росли на березі, схиляли свої гілки прямо у воду, і були схожі на людей з опущеними донизу руками.

      Панський будинок стояв на пагорбі. Своїм великим розміром він відрізнявся від простих козацьких хатин. Стіни були розписані різнокольоровими вітіюватими орнаментами. Також, на будинку були зображені дивовижні птахи, звірі і різні квіти. Фарби малюнків вражали своєю яскравістю і різноманітністю палітри. Все інше було звичайним: дах з соломи удвічі вищий за стіни, низькі двері, різьблені віконниці. Перед ганком стояла гармата, красномовно кажучи про те, якого роду племені був господар.

      Така картина з'явилася перед Запоріжцями, коли вони під'їжджали до маєтку. Вже темніло. На небі зійшла вечірня зірка. Повітря своєю свіжістю додавало хлопцям нові сили. Цілий день вони не жаліли коней, щоб завидна встигнути до кінцевої мети свого шляху. Зупинившись метрів за триста до села, козаки вирішили оглядітися.

      – Поїдемо відразу до будинку полковника, – сказав Ігнат.

      – Так, чого кругами нарізати? У нас доручення до полковника від Кошового, а не наказ винищити нечисту силу в його селі.

      Так і порішили. Коні рушили з місця весело, передчуваючи близький відпочинок і їжу. В'їхавши в маєток, хлопці звернули увагу на незвичайну тишу. Селяни, що дивилися на них зі своїх дворів, мовчали, не цікавлячись, хто вони і звідки. Собаки не «брехали». Це все було незвичайне для українського села. Запоріжці під'їхали до будинку Кульбаса. Посеред двору стояв великий дерев'яний стіл, оточений лавками, за яким сиділо близько дюжини козаків. Вони палили люльки і тихо розмовляли один з одним. Хлопці зупинилися


Скачать книгу