Passist reispassini. Annika Lõhmus
vastu ja arve oli pärast 800 krooni ehk üle 50 euro. Viiskümmend eurot on praegugi võrdlemisi suur summa, aga tol ajal oli selle väärtus hoopis suurem.
Z Mobiiliga tekstisõnumeid saates ära kunagi kasuta õ-tähte.
Küllap see on levinud info, aga SMS-is õ-tähe kasutamine kulutab 91 tähemärki. Õ asemel kasuta parem numbrit 6. See kehtib ka Eestis.
Z Ära kasuta reisil olles mobiilset internetti.
Või vähemalt ära tee seda eelnevalt hinnakirjaga tutvumata. Mobiilse interneti kasutamine võib maksta koletult palju. Siiski on see viimasel ajal muutunud Euroopa Liidu piires üha soodsamaks. Mujal tasub olla endiselt ettevaatlik.
Z Püüa alati leida tasuta WiFi-t.
Euroopas on paljudes kohtades õnneks juba aru saadud, et tasuta internetiühendus on „basic human right“ ehk põhiline inimõigus. Kui ka hotellitoas WiFi-t pole, siis hotelli fuajees enamasti ikka on. Tasuta netti võid leida kohvikutes ja restoranides, mõnikord ka raamatukogudes või kaubanduskeskustes ning mitmetes linnades on olemas linna-WiFi. Peaaegu eranditult on tasuta nett kõigis McDonaldsites ja Starbucksides.
NB! Avalikus WiFi võrgus kasuta alati VPN-i, sest igaüks, kes tahab su paroole kätte saada ja pisutki häkkida oskab, need ka saab.
Z Kui vajad Facebooki-võõrutust, sõida Hiina. Hiinas on peale Facebooki ka Youtube ning mitmed teisedki netisaidid keelatud. Töötada ei pruugi Skype, Google ja lisaks Gmailile ka ülejäänud meiliaadressid.
Z Kui reisid Hiina, lae endale Wechat.
Hiinas on olemas oma vaste lääne suhtlusportaalidele – Wechat. Enne Hiinasse reisimist võid selle alla laadida. Wechat on kasutatav ainult nutiseadmes ning selle keskkond pidavat iga paari kuu tagant uuenema.
Z Kasuta VPN-i ehk virtuaalset privaatvõrku.
Kui on vaja Hiinasse sõita, aga Facebooki-võõrutus ei tundu ahvatlev, siis enne Hiina reisi otsi VPN-teenust Google’ist või Play poest. See „maskeerib“ Hiinas asuva arvuti näiteks USA-s olevaks ja nii pääsed igale veebileheküljele. Need teenused on sageli tasulised, kuid otsi sellist pakkumist, millega kaasneb võimalikult palju andmemahtu. Leidub tasuta versioonegi. Päris head variandid on näiteks VPN Unlimited, VPN Express või PandaPow. Lae teenuse äpp oma nutiseadmesse ja mure murtud. Aga tee seda kindlasti ENNE reisi. Hiinas enam rakendust installeerida ei õnnestu, kuna kõik teenusepakkujate lehed on blokeeritud. Ka juba installeeritud variandiga võib juhtuda, et kord töötab, kord mitte.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.