Edasi. Talv 2019. Edasi
alt="" target="_blank" rel="nofollow" href="#fb3_img_img_9e56d71d-8e62-5bbd-a7a7-d8ceef4b5aa4.png"/>
NO99 lõpetamist jagab end Saksamaa ja Venemaa tegemiste vahel.
Majanduskülgedel analüüsib ma-jandusteadlane Ardo Hansson eri rii-kide eelarvepoliitikat ja leiab, et riigi leebemad eelarvepiirangud on ohtlik teekond, mida mööda minna.
Kultuurikülgedel on mitu raamatu-arvustust, vaatame otsa kinoklassika-le ja filmile “Jokker”, kultuurisoovi-tuste rubriigis jagavad kolmel lehel ajakirja alguses oma isiklikke soovi-tusi näitleja ja Ugala Teatri juht Gar-men Tabor, režissöör Rain Tolk ja Edasi kaasautorid.
Elukülgedel leiab mitmete põneva-te inimeste lugusid. Üks lugu on eestla-sest välismaal ja teine välismaalasest
Ma pole turist, ma elan siin
AVASÕNA
Seekordse numbri kandva idee algtõukeks sai presidendi resi-deerumine Lõuna-Eestis sel sü-gisel. Üheskoos ümbritseva maa-ilma väljakutsetega kerkisid silme ette märksõnad nagu kohalikkuse väärtustamine, “kohalolek”, päris vs. illusoorsus, ausus. Selline “kodus ja võõrsil” mõttekäik. Loodetavasti tõi presidendi maakondlik töönädal te-maga kohtunud inimestele riigi lähe-male ja tegi selle suhte isiklikumaks ning loodetavasti suurendas hoolimi-se ja tähelepanu tunnet, et kohalikud inimesed ja kohalikud olud lähevad korda.
Mõned lood, mida tahaksin esile tuua
Loomulikult peaintervjuu president Kersti Kaljulaidiga, usutlejaks meie kaasautor Mart Kase, kelle jaoks see oli üldse esimene intervjuu teha. “Siis on see küll väga kõrge lend, ma ütlek-sin,” muigas president seda kuuldes. “Aga mul on see ju ka esimene polii-tiline amet,” võttis ta sõbralikult pin-ge maha. Selle intervjuu toimumine on kui omalaadne tõestus sellest, kui mõnusalt väikese hierarhiaga on meie ühiskond. Jutuajamine ei ole päevapo-liitikast, vaid kantud Eesti (maa)elust.
Veel leiab ajakirjast vähemalt kaks sama põnevat intervjuud: esimene neist on konservatiivse mõtleja Hardo Pajulaga maailma käekäigust ning sellest, milles tema näeb ühiskondli-ku vastasseisu lahendusi, ning teine lavastaja Tiit Ojasooga, kes pärast
Eestis. On pilguheit Tartu, Valgamaa ja Peipsiääre elule. Moekülgedel rää-gime missiooniga moest ehk disaine-ritest, kes lähtuvad oma loomingus uuskasutusest. Sommeljee Igor Sööt on kirjutanud pikema silmaringi avardava ja külmale ajale kohase teksti portveinidest, Kadri Kroon portreteerib üht esimest lääneliku filosoofiaga restorani Tallinnas, Itaa-lia restorani Controvento, mis tähis-tab parasjagu oma 25. sünnipäeva ja mis on hea näide sellest, kuidas oma stiilile truuks jäämine edu toob. Põne-va ja sportlase vaatepunktist nähtuva loo on WRC ralli maailmameistriks kroonitud Ott Tänakust kirjutanud teine sarnase