Справжня історія Стародавнього світу. О. Р. Мустафін
Зображення на чорнофігурній амфорі (Національний археологічний музей у Мадриді).
Теракотова фігурка, знайдена в Мікенах (Лувр).
Піфія та її золотий триножник. Зображення на червонофігурній амфорі (Британський музей).
Бог торгівлі і мандрівок Гермес крил не мав. Він обходився крилатими чобітками. Але саме його боги зробили своїм вісником. За легендами, Гермес з дитинства виявляв не лише швидкість, а й неабияку спритність, тому його вважали ще й богом обману і шахрайства. Богом виноробства був Діоніс, богом сонця – Геліос, богинею місяця – Селена. Богинею місячного сяйва і полювання називали Артеміду. Брат Артеміди Аполлон, якого вважали зразком чоловічої краси, був богом сонячного світла і мистецтв, а також близької до них лікарської справи. Щоправда, за кожне з дев’яти мистецтв відповідала ще й окрема богиня – муза, а богом-лікарем вважали сина Аполлона Асклепія.
Найшанованіший храм Аполлона був розташований у містечку Дельфи. До нього з усієї Греції зверталися за порадами і пророцтвами. Щоб їх отримати, жриця, яку називали піфією, сідала біля священної ущелини. Під впливом отруйної пари, яка йшла з ущелини, вона непритомніла і вигукувала окремі слова. Інші жерці «перекладали» їх більш звичною мовою, але досить заплутано, так що зміст деяких пророцтв ставав «зрозумілим» лише після того, як події відбулися. Проте греки вірили, що піфія ніколи не помиляється.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.