Отаман. Виктор Вальд

Отаман - Виктор Вальд


Скачать книгу
шийок, свіжої осетрини й сомових хвостів, між якими плавали кружечки лимона і блищали маслини без кісточок.

      Закректів старий козак. Час минав, але ні Сашка, ні рибного супу не було. І забубонів, оком одним на всі боки виблискуючи:

      – Ах, Сашко… сраку в жменю – і гайда на щось рота роззявляти. А я без юхи. Хоча… Їсти – не срати, можна почекати… Повернеться. Де дінеться? Не пропаде. Вижити там, де степ та воля – козацька доля. І серед каміння не пропадемо… Прийде… Ох, і всиплю йому. Хоча… Такому не всиплеш. Шо ж він все біля воза, а Херсона й не бачив…

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примечания

      1

      1 сажень – 3 аршини – 7 футів – 2,1336 метра – 213,36 сантиметра. (Тут і далі прим. авт.)

      2

      Сорочка зі сторчовим коміром.

      3

      Нашитий патронташ.

      4

      Укорочена папаха.

      5

      У сучасній армії відповідає званню старшого сержанта.

      6

      Станиця в Краснодарському краї. Засноване 1794 року Полтавське курінне селище є одним із перших сорока поселень чорноморських козаків на Кубані. Назву перенесено з однойменного куреня Запорозької Січі, названого у свою чергу на честь міста Полтава.

      7

      Козак Кущевського куреня Грицько Нечеса, він же – ясновельможний князь Григорій Потьомкін, який з політичних міркувань і з екстравагантності записався в січовики у 1772 році.

      8

      У XVII—XVIII ст. назва величезних річкових плавнів нижче порогів на лівому березі Дніпра, між Дніпром і його притокою Конкою. На Великому Лузі козаки пасли худобу, а коли загрожувала небезпека, знаходили в плавнях і заростах укриття. Тому Великий Луг був для козаків символом безпеки й волі. У піснях його називали «батьком».

      9

      Полкове свято – 30 серпня, Перенесення мощей св. благовірного великого князя Олександра Невського – на ознаменування дня тезоіменитства імператора Олександра III. Царський указ від 14.08.1890 р.

      10

      Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) – одне з дванадцяти головних православних свят. Діва Марія – покровителька Запорозького козацтва.

      11

      Фелікс Едмундович Дзержинський – російський революціонер польського походження, радянський політичний діяч, глава ряду наркоматів, засновник і голова Всеросійської надзвичайної комісії.

      12

      17 березня 1920 року ВУНК (Всеукраїнська надзвичайна комісія)


Скачать книгу