Мальва Ланда. Юрий Винничук

Мальва Ланда - Юрий Винничук


Скачать книгу
що, – підморгнула дівчина, – вас теж осяяло?

      – Уявіть собі, що так. Я збагнув сенс життя. І тому я тут, серед вас.

      Фрузя хотіла спитати, на що він натякає, але часу вже було обмаль – знадвору долинав галас мисливців, гавкіт собак і поодинокі постріли.

      – Мушу вас покинути, – сказала вона і щезла.

      Вийшовши з княжого палацу в ловецькому костюмі, Бумблякевич побачив чималий гурт військових у зелених і чорних уніформах. Одні мали на головах мазепинки, інші – капелюхи із когутячими перами. В кожного за плечима висіла дубельтівка. Хорти валували і рвалися на смичах. Неподалік на столі лежало кілька рушниць з різьбленими кольбами, але деякі мали вже поточені іржею цівки. Джавала саме, прискаливши око, зазирав у одну, наче в далекогляд. Видно було, що на зброї він розуміється.

      – А ви чого стоїте? – спитала княгиня. – Вибирайте й собі рушницю.

      – Але я не вмію стріляти, – винувато відказав Бумблякевич.

      – Ну, це не причина, щоб не брати участі в ловах. Візьміть собі ось цю, з неї стріляв мій чоловік. Пан Джавала покаже вам, де маєте натиснути.

      – Ну, куди натискати я знаю, але цілитися не вмію.

      – Пане Бумблякевич, – сказав Джавала, – головне тут навести мушку на ціль. Ось так. І тисните цинґель.

      Бумблякевич кивнув і слухняно почепив на плече рушницю, відчуваючи, як єство його ураз змужніло й налилося відвагою. Уявив себе кимось на зразок ополченця і навіть надав обличчю відповідної міни.

      Поява худого високого чоловіка середнього віку, котрий скидався на коника-стрибунця либонь через те, що його довгі й тонкі ноги були обтягнуті панталонами, що защіпалися попід колінами і зникали в чоботях, – викликала пожвавлення цілого гурту ловців.

      – Пане Джавала! – вигукнув радісно чоловік. – Тішуся, що й ви з нами. А це і є наш новий історик? Сподіваюся, наші лови завдадуть вам море втіхи.

      – Це мій син, – сказала княгиня Бумблякевичу. – Тепер ви просто змушені затоваришувати.

      Князь стиснув долоню гостя, і той відразу відчув у потискові силу залізної руки.

      – Я зворушений, – сказав Бумблякевич.

      – Я теж, – усміхнувся князь і сплеснув у долоні: – Увага! Чи всі готові на лови? Але, що я бачу – матусю! Ви не зібрані!

      – Тео! Я передумала. Мушу припильнувати кухню до завтрашнього бенкету. Крім того, я не надто добре чуюся.

      – Шкода, матусю. Тоді нам пора.

      – Ще тільки хвильку – панна Фрузя ось-ось вийде.

      – То й панна Фрузя з нами вирушає? – поцікавився Бумблякевич.

      – Аякже! – відказала княгиня. – Панна Фрузя нині цвях програми. Хіба ви ніколи не читали про «дівочу пастку», в яку заманюють однорогів? Невинну панну в пишних шатах провадять у ту місцину, де бачили однорогів, і залишають саму. І то має бути саме невинна панна, інакше одноріг, відчувши обман, проб’є панну своїм рогом. Але цнота його впокорює. Дівчину підбирають зазвичай повногруду, бо одноріг, побачивши оголені перса, відразу кидається їх смоктати, а дівчина, задкуючи та задкуючи, веде його туди, де причаїлися мисливці.

      – Дивовижно! –


Скачать книгу