Бот. Ґуаякільський парадокс. Максим Кидрук

Бот. Ґуаякільський парадокс - Максим Кидрук


Скачать книгу
ти прилетиш?

      – Обов’язково! Я взяла відпустку на два тижні. Просто дай мені трохи часу.

      – Добре, – змирився Антоніо. – Є ще дещо. Вони помирають. «Сутінкові» почали вмирати, як мухи.

      – А це погано? – психіатр пожалкувала, щойно слова злетіли з уст. Лікар не має права так казати.

      – Помирають найбільш буйні. За добу сконало тридцять чотири, якщо не помиляюсь. Винятково ті пацієнти, у яких за весь час перебування в Інституті не було просвітлень.

      – Як саме вони помирають?

      – Блюють, верещать, рвуть волосся на голові, корчаться від болю. А потім частина впадає в кому і по-тихому відходить, решта конає у конвульсіях.

      Лаура могла б пояснити, що це типовий вияв передозування наноагентами NB-7ЅG або – хто знає? – якимось новішим поколінням нанороботів, хоча Тоні навряд чи повірив би їй.

      – Я прилечу за кілька днів, – сказала психіатр, потому хвильку помовчала і додала феєрично підбадьорливу фразу (насправді вона не хотіла, слова наче самі зіскочили з губ): – Спробуй дожити до цього часу.

      На екрані за її спиною ведучий випуску новин розповідав про катастрофу рейсу XL516 у Міжнародному аеропорту Маямі.

      ХVII

      Середа, 14 січня, 11:43 (UTC +1)

      Джаспер-Роуд, рутфонтейн, Намібія

      Умовляти Ріно не довелося. Лаура приземлилася в аеропорту Хосеа Кутако[40] за розкладом – о 5:30 ранку. Вона проспала весь політ, а тому непогано почувалася перед поїздкою на північ. Багажу Лаура не мала; зразу пройшла до стійки паспортного контролю й уже о 5:45 забирала зі стоянки щойно орендовану в «Hertz» машину. Малолітражок у наявності не було, жінці довелося брати потужний позашляховик «Toyota Hilux», за кермом якого тридцятип’ятирічна Лаура Дюпре мала себе за десятирічну дівчинку, що сіла покерувати батьковим робочим пікапом.

      На вулиці перед машиною психіатр перевзулася, закинула зимове пальто на заднє сидіння, після чого роздивилася детальну карту Намібії, яку їй видали в «Hertz». На північ вела одна дорога – траса В1. Орієнтуючись за знаками, Лаура обігнула Віндхук і вибралася на шосе.

      Дорога, як і казав Ріно, була ідеальною. Зустрічні машини майже не траплялися, а на відстані ста кілометрів від столиці на узбіччях дороги почали з’являтися тварини: антилопи імпала, зебри, спрінґбоки. Одного разу жінка помітила вдалині трьох височенних жирафів.

      Через три години Лаура досягла Отжіваронґо, проїхала центральною вулицею міста, а після знака

      повернула праворуч.

      Упродовж усієї дороги жінка зупинилася лише раз, щоб попити води, заправитися та сходити до туалету. Ранкове сонце заливало все навкруги м’яким бурштиновим сяйвом, повітря було чистим і п’янким на смак, тож ні сонливості, ні втоми вона не відчувала. Зачарована красою Намібії, француженка в якийсь момент пригальмувала та сфотографувала смартфоном дорогу, що аж іскрилася на сонці, після чого виклала фото на Instagram із підписом: «Just a sunny day. Somewhere in #Namibia».

      За двадцять до дванадцятої Лаура дісталася Джаспер-Роуд


Скачать книгу

<p>40</p>

Хосеа Комомбумбі Кутако (1870–1970) – намібійський національний лідер, засновник першої націоналістичної партії Намібії – Південно-Західного Африканського Національного Союзу (South West African National Union, SWANU). Його іменем названо головний аеропорт намібійської столиці.