Replikants. Edgars Auziņš
sevis tikai kūpošu šķembu kaudzes.
Vēl mazliet, un viss būs beidzies.
Ignata seju izkropļoja dusmu grimase. Jau kalsns, jo tikai dvēsele varēja noturēties, viņš acumirklī kļuva noguris, it kā viņa ķermenis būtu nonācis «piespiedu» režīmā, izdedzinot savas niecīgās iekšējās rezerves. Acis bija dziļi iekritušas, tajās bija redzams zināms vājprāts – nanīti strādāja šķībi, nekonsekventi – viņu «palīdzība» izskatījās ļoti apšaubāma.
No balkona bija tikai vienas durvis, kas veda uz ēku. Viņš pagrūda viņu ar plecu, iemeta iekšā granātu un metās sekundē pēc sprādziena.
Divi cīnītāji tikko piecēlās no grīdas. Sprādziena vilnis viņus nogāza no kājām, taču, pateicoties smagajām bruņām, tika tikai nedaudz satricināti. Mēbeļu fragmenti, kas apaudzēti ar plastmasas šķembām un asi kūpināti.
Īsi uzliesmojumi plosījās cauri tumsai. Mehāniski pārbaudot rezultātu, Ignats metās pāri dūmu pilnajai telpai. Koridorā ielidoja granāta.
Viņš nemēģināja aptvert notiekošo. Strādāja, lai izdzīvotu. Sprādziens izklausījās pēc īsas rūkoņas un izpūta karsta gaisa brāzmu. Manas ausis bija aizsprostotas, bet man vairs nebija jāpaļaujas uz savu dzirdi nekārtības uguns piķa melnajā ellē.
Pārripojis pāri kraukšķīgajai, gruzdošajai plastmasai, viņš sasniedza nelielu zāli, atšāva no ceļgala, ar acīm uztverot situāciju un rezultātu – uz labās rokas pavērās vēl vienas durvis, un Ignāts dāsni pabeidza veikalu.
Tīri…
Atkal lec uz priekšu. Skrienot viņš paguva pārlādēt ieroci. Trofeju maciņā ir palikušas divas granātas. Abi devās uz savu galamērķi, telpā, kuru apgaismoja nemierīgi statikas uzplaiksnījumi, no kuras izšāva impulsa ložmetējs.
No sprādzienu dārdoņa mana dzirde bija gandrīz zaudēta.
Spēks bija nodevīgi izkusis. Viņš nevarēja ilgi noturēt šo tempu. Pārgurušā ķermeņa robeža pienāca ātri un paredzami.
Plašajā stūra telpā ar logiem, kas vērsti uz dažādām ielām, patiesībā uz statīva mašīnām bija uzstādīti divi lielkalibra IPC. Abi klusēja, triecienviļņa pārņemti.
Kontrole.
Īsu sprādzienu skaņas tik tikko ielauzās apziņā. Ienaidnieks, kurš mēģināja piecelties, klibs nokrita uz grīdas.
Realitāte tika uztverta lēkmēs un sākumos. Pacēlis statīvu, viņš apskatīja IPC un pagrieza to pret ieeju, izmisīgi cerot, ka viņam nevajadzēs šaut. Darbinot smagos impulsa ieročus, parasti rodas sekundārais triecienvilnis, no kura var pasargāt tikai speciāls aprīkojums.
– Maks, tas ir zvērs. Nāc iekšā, ja esi dzīvs. Ložmetēji tika noņemti. Es izturēšu vēl dažas minūtes.
* * *
Viņam vairs nebija jācīnās. Ienaidnieks, pazaudējis smagos ieročus un nesapratis, kā viņu potenciālie upuri ielauzās ēkā, uzskatīja par labāko atkāpties.
Apšaudes skaņas ātri apklusa. Klusums pēkšņi kļuva apdullinošs. Ignāts joprojām turēja ieeju ar ieročiem.
Koridorā bija dzirdami soļi.
– Zvērs, tavējais. Nešaujiet netīšām.
Paranoja pēkšņi lika par sevi manīt. Ir situācijas, kad paranojas nav pārāk daudz. Ne tikai replikanti no pilsētas varēja klausīties un izmantot sakaru frekvenci. Bez uzticamas identifikācijas sistēmas nevarēja būt pārliecināts, ka balss, kas atskanēja no koridora, pieder Maksam.
– Pierādi.
– Godīgi. Jautājiet.
– Kā tu mani satiki?
– pieliku stobru pakausī. Un viņš tev atņēma ieroci.
– Nāc iekšā.
Pēc minūtes telpa kļuva pārpildīta. Cīnītāji turpināja ierasties. Ikviens gribēja paskatīties uz jaunpienācēju, kurš izglābis viņu dzīvības, paglaudīt viņam pa plecu, pateikt dažus uzmundrinošus vārdus, un Ignāts uztvēra apkārtni caur galējā izsīkuma prizmu. Īsā cīņa viņam atņēma visu. Spēks, spēja sakarīgi domāt, draudzīguma drupatas.
«Eh, brāli, tu tik tikko vari nostāvēt kājās,» Maksims turēja rokās šļirces cauruli. Viņš, neko nejautājot, iedeva Ignatam injekciju. Tieši caur apģērba audumu.
Pārsteidzoši, ka mana galva uzreiz noskaidrojās.
– Nevajag saspringt. Iešpricēja nanītu devu. Cīnās, atbalsta. Tagad kļūs vieglāk.
Tikmēr cilvēki savāca trofejas. Abi IPC tika izņemti no mašīnām un aizvesti. Atņemti arī bojāgājušo ieroči, kā arī atsevišķas smagās tehnikas daļas.
– Kas viņi ir? «Ignāts, nedaudz atjēdzies, paskatījās uz savu ienaidnieku ķermeņiem. Ārēji tie neatšķīrās no citiem replikantiem. Šoreiz, redzot asinis, viņš neizjuta ne bailes, ne riebumu, ne vājumu – emocijas nomierinājās, it kā izgaisušas.
– Killhunters. «Lietas ir sliktākas par inkiem,» Makss atbildēja.
– Vai tie ir replikanti? – Ignāts noskaidroja.
– Jā. Replikanti. Bet ne tā kā mēs. Viņi medī nanītus. Viņi uzbrūk mierīgām apmetnēm. Nogalinātie tiks preparēti uz vietas. Tas ir šausmīgs skats, es jums teikšu. Tas ir šausmīgi, pat ja atrodat viņu lauka laboratoriju pagaidu atrašanās vietas. Un dzīvus sagūstītos ved uz fermām.
– Kas tās ir par «fermām»?
– Replikantus tur tur kā lopus. Tie tiek imobilizēti un sūknēti ar zālēm, kas provocē nanītu skaita palielināšanos.
– Un kas notiek ar ieslodzītajiem?
– Viņi regresē, kļūst par frīkiem. Parasti smadzenes ir pirmās, kas piedzīvo neveiksmi, un ķermenis var dzīvot vairākus gadus ar mākslīgo uzturu. Ejam, Ignat. Šeit puiši to izdomās bez mums. Man vajag dzērienu. Sēdēsim, mazināsim stresu un runāsim vienlaikus. Jūs iederāties laikā. Viņš mūs izglāba no lielām nepatikšanām. Mednieki pārrāva barjeru, nostiprinājās ēkā un gaidīja palīdzību. Ja viņi būtu uzbrukuši no visa spēka, izlīgumam būtu pienācis gals.
– Kāpēc jūs saglabājat tik lielu aizsardzības rādiusu? – jautāja Ignāts. – Kāpēc drupas tika iekļautas perimetrā?
«Tas nav atkarīgs no mums,» Makss atbildēja. «Fāzes nobīdes izstarotāji darbojas tikai noteiktā attālumā viens no otra,» viņš paskaidroja. «Jūs to nevarat mainīt, tāpēc mums ir jāpārklāj daļa no iznīcinātajiem rajoniem ar kupolu.
* * *
Šovakar Ghouls ļoti piedzērās, ko viņš reti atļāvās darīt.
Pirmkārt, nav viegli saindēt nervu sistēmu, ko atbalsta nanīti. Otrkārt, viņam nepatika reibuma stāvoklis, taču šodien atgriezās sajūta, ko citādi nevarēja noslīcināt.
Tas dzēla, asiņoja, grauza no iekšpuses un atteicās apklust.
Ghouls dzēra viens pats, ar katru brīdi kļūstot drūmāks. Viss notika uz atklātas terases zem milzīga koka zariem, kas bija stipri cietis ilgstoša kara kaujās, bija mutāciju kropļots, taču izdzīvoja.
Milža apakšējie zari izstaroja vāju gaismu, kas, tā sakot, izgaismoja vietējā «kluba» gleznaino atmosfēru.
Parasti vakaros šeit pulcējās replikanti, kuri bija brīvi no darba. Šeit tika noslēgti darījumi, plānoti uzbraucieni, apspriestas nelielas kopienas problēmas un aktuālās vajadzības.
Viņi atklāti izvairījās no