Nekromantijas kļūdas robeža. Edgars Auziņš

Nekromantijas kļūdas robeža - Edgars Auziņš


Скачать книгу
minūtes,» un kaut kur malā, skaļāk: «Sashul, spiediet to!» Mūsu pacients pamodās, vai varat iedomāties?

      – Ak, Svetka, tik lieliskas ziņas šajā automašīnā nav dzirdamas bieži!

      Vīrietis noliecās zemāk un sarauca pieri vēl dziļāk. Viņš pielika roku man deguna priekšā:

      – Cik pirkstus tu redzi? Ko tu atceries? Vai jūs lietojāt narkotikas?

      «Divi,» es pārliecinoši atbildēju. – Es to nepieņēmu.

      «Klusi, klusi, meita,» viņa uzruna, neskatoties uz ārēju koncentrēšanos, patiesībā bija nomierinoša. – Nekliedz, nebēdā. Pat nemēģiniet piecelties.

      – Es noģību? – viņa nomurmināja, bet tajā pašā laikā sajuta tādu prieku, ka bija gatava dejot. Un es gandrīz neticēju, ka esmu kaut kādā Arthouse pasaulē! Tieši tā!

      – Nenoģībšu, meitiņ, koma. Daba vēl nav noteikta, visi rādītāji normāli. Tas ir labi, tagad intensīvās terapijas nodaļā viņi veiks pilnu diagnozi, taču neuztraucieties – ir iespējams recidīvs. Tagad būsim godīgi par narkotikām, ietaupiet mums laiku.

      «Nebija narkotiku…» Es paskatījos uz smaidošo meiteni labajā pusē, it kā aicinot viņu lieciniekam. «Tur pat nebija alkohola.» Es tikko aizmigu.

      «Ļoti, ļoti slikti…» ārsts neapmierināti pakratīja galvu. «Protams, mēs pārbaudīsim katram gadījumam, bet būtu labāk, ja jūs melotu.»

      – Vai es labāk būtu augsts? – ES nesapratu.

      – Jā. Tad iemesls būtu skaidrs. Un tad man beidzās visas iespējas. Trīs stundas, meita, trīs stundas komā, līdz tavs draugs izdomāja izsaukt ātro palīdzību. Vai esat cietis no hipoksijas? Vai jums reibst galva? Vai tavas rokas nejūtas?

      Viņš uzdeva vēl dažus jautājumus, uz kuriem es ar prieku atbildēju. Kāds prieks ir doties uz reanimāciju tik izcilu cilvēku kompānijā baltā. Viss, kā saka, tiek apgūts, salīdzinot. Es pamāju Kostjai ar roku – manā pateicībā nebija ne pilītes melu: puisis mani tomēr izglāba, kā jau biju cerējis. Pat ja viņš par to domāja trīs stundas. Citādi nav zināms, cik ilgi es būtu palikusi šajā komā.

      Es pat mēģināju pacelt galvu, lai uzsmaidītu visiem pilnā sparā, bet nesmaidīgais Igors Vladimirovičs uzreiz nospieda manu plecu:

      – Guli mierīgi, meitiņ. Vai arī vēlaties atgriezties? Taupiet savus spēkus.

      Es noteikti negribēju atgriezties. Tāpēc viņa pazemojās un pat nedaudz aizvēra acis, lai demonstrētu paklausību. Un tad viņa nodrebēja no balss galvā:

      – Vai šie nekromanti ir tavā pasaulē? Cik interesanti!

      Tayishka?! Tas bija par daudz. Jebkurai psihei ir punkts «pārāk daudz». Pirms tam vēl var izturēt un būt drosmīgs, bet pēc tam tas arī viss, alles kaput. Histērija krājas, briest un tikai gaida izrāviena brīdi. Tāpēc es, tāpat kā jebkurš cits cilvēks, pēc šī brīža nevarēju atturēties. Viņa kliedza plaušās un mēģināja uzlēkt.

      Ārsts mani satvēra aiz pleciem un piespieda pie gultas. Medmāsa kliedza:

      – Kas ar viņu? Igors Vladimirovičs, kas par…

      «Kāds šoks,» viņa balss pat nekustējās. – Turies cieši, Svetlana.

      Pēc tam viņi mani strauji pagrieza uz sāniem un iedūra adatu dibenā. Tajā pašā laikā es turpināju kliegt un raustīties, aizrijoties no asarām. Bet burtiski pēc minūtes mani spēki sāka atkāpties, it kā es būtu noguris. Un atkal nopietna seja ar dziļām krokām uz deguna tilta:

      – Kā tev iet, meitiņ? Nāc, sastiprinies. Mēs visu uzzināsim, mēs atradīsim iemeslu… Cik ilgs laiks būs vajadzīgs, lai tur dotos, Saš?

      Un atkal mana dvēsele ir gaiša. Pat Tayishka aizmirsa. Tiesa, vārdi iznāca grūti:

      – K… kāpēc… es sasodījos?

      – Es tev iedevu nomierinošu līdzekli. Neuztraucieties. Pats galvenais, neuztraucies… Tu esi labās rokās, meitiņ, tikai nenodari sev pāri.

      Es neaizmigu. Bet mana apziņa tik ļoti nomierinājās, ka vēl pēc dažām minūtēm varēju garīgi pajautāt:

      – Tanyukh, vai tu esi šeit?

      «Šeit, šeit…» man atbildēja iekšā.

      – Kāpēc tu esi šeit?

      – Kā lai es zinu? Jūsu nekromanti acīmredzot arī mani ir sagūstījuši…

      Es nevarēju aizturēt nogurušu vaidu un vienkārši padevos straumes gribai. Varbūt mana psihe nemaz nav kārtībā. Vai arī šī cita pasaule bija kāda realitātes puse, kurā es uz īsu brīdi biju iestrēdzis. Un tagad mana apziņa un Tanyukhino ir salipuši kopā tā, ka mēs esam kopā normālā realitātē.

      * * *

      Mani pārveda uz intensīvās terapijas stacionāru. Vairāk testu un jautājumu, tad tie savienoja IV. Igors Vladimirovičs, aizpildījis dokumentus, ienāca manā istabā. Viņš pagriezās un pa atvērtajām durvīm kliedza:

      – Dim, nāc šurp. Parunāsim pirms aizbraukšanas.

      – Kur tu dosies? – nožēlojami ievaidējos, sajutusi savu galveno glābēju šajā cilvēkā.

      – Tātad mainīsimies. Tikai neuztraucies, meita. Reanimatologs šeit ir izcils, neskatieties, cik viņš ir jauns!

      – Vai varu nākt tev līdzi?

      Beidzot viņš labsirdīgi pasmaidīja, citādi es sāku uztraukties, ka viņa lūpas nespēj izstiepties. Aiz viņa parādījās cits vīrietis. Viņš, pat nepaskatīdamies uz mani, uzreiz izrāva Igoram Vladimirovičam papīrus un skatījās uz tiem. Un tad Tayishka manī atkal pacēla balsi, histēriski čukstot:

      – Tas ir viņš, Olja, viņš!

      – Kas viņš ir? – nomurmināju, kaut klusi.

      – Mans nekromants! To pašu, kas mani bērnībā dziedināja!

      Es pievērsu skatienu jaunajam ārstam. Man bija grūti to redzēt, bet pēc profila es ar pārliecību varēju pateikt, ka viņš ir labs. Apmēram trīsdesmit gadus vecs vai nedaudz mazāk, matus klāj zila cepure, aizmugurē redzama tikai tumšas šķipsnas maliņa. Un profils ir vienkārši brīnišķīgs, cik varēju spriest no savas perspektīvas – ar tādiem deguniem var strādāt tikai reanimatologi, lai pacientiem uzreiz gribētos dzīvot. Bet es neticīgi pamanīju Taņuku:

      «Tev bija divi gadi, kā tu man teici… Tu nevarēji atcerēties viņa seju.»

      – Paskaties labāk, Ol! Jūs nekad neaizmirsīsit tādu seju!

      Otrs ārsts piegāja pie manis, ar diviem pirkstiem atvilka plakstiņu, paskatījās tuvāk un vienaldzīgi pamāja. Tad viņš sāka iztaujāt Igoru Vladimiroviču, izmantojot terminus, kurus es nevarēju iztulkot krieviski. Un es klusēju, ignorējot zosādu. Un acis ir tumšas! Tik tumši brūns, ka gandrīz melns. Oho! Varbūt Tayishka nepārspīlē. Skaists, lai neteiktu vairāk. Ja es nebūtu bijis tik nopietns, es būtu sācis skaļi bļaut.

      Viņš apsēdās uz krēsla man blakus tikai pēc tam, kad mans glābējs pamāja ardievas un aizgāja.

      – Nu, Olga, iepazīsimies. Dmitrijs Aleksandrovičs. Jums nav jāatceras. Ja viss izdosies, tad pēc pāris dienām atvadīsimies uz visiem laikiem. Vai esat gatavs atveseļošanai?

      – Ļoti daudz! – es viņam sirsnīgi uzsmaidīju.

      – Tas ir labi. Attieksme ir vissvarīgākā lieta. Diemžēl mēs vēl neesam noskaidrojuši jūsu stāvokļa cēloni. Daļa testu būs gatavi līdz rītam – varbūt tad situācija kļūs skaidrāka. Ja izslēdzam


Скачать книгу