Pavasara dienasgrāmatas. Edgars Auziņš

Pavasara dienasgrāmatas - Edgars Auziņš


Скачать книгу
šajā akadēmijā, un tikai Romāņina ieradās šeit ar devīzi «mirst ar mūziku!» Šī klausīšanās viņai neko nedeva. Meitene jau labu laiku kabatā nēsā biļeti uz labāku dzīvi, tas viss ir tikai patīkama laika pavadīšana, kad V pēdējo reizi var pilnībā nodoties mūzikai un dejai.

      Kad mūzikas skaņas sasniedza viņas ausis, viņa aizvēra acis un sāka improvizēt. Tagad viņa dejoja tikai sev, kā parasti. Visapkārt valdīja vakuums, viņai šķita, ka gaiss sasala.

      Viņas ķermeņa kustība nodeva mūzikas ritmu, viņas dejā nebija pēkšņu kustību, likās, ka meitene jau ilgu laiku trenējās sniegt šādu dejas priekšnesumu. Tagad viņas ķermenis bija brīvs, un viņas prāts bija brīvs. Vesta vienmēr jūtas laimīga, kad viņa dejo. Varbūt tomēr ir vērts savu dzīvi veltīt dejošanai? Galu galā tieši dejojot viņa sevī izjūt neaprakstāmu pacēlumu un vēlmi dzīvot.

      Mūzika beidzās neparasti ātri, pēc pēdējiem akordiem Vesta iztaisnojās un paskatījās uz skolotājiem, tagad viņu nevar atpazīt kā to, kas pirms dažām sekundēm dejoja apburošu deju. Viņas skatiens bija nopietns, un viņas izturēšanās bija tā, it kā viņa stātos armijā, nevis aktiermākslas akadēmijā.

      – Gudrs gājiens, kundze. Taču esmu vairāk nekā pārliecināts, ka jūs pārliecinājāt mūsu dīdžeju atskaņot pareizo dziesmu.

      – Piedod man, bet man nav vajadzīgas sazvērestības vai smieklīgas viltības. Vari uzlikt vēl duci celiņu, un es dejos. Bet es domāju, ka tādu greznību nevar atļauties, jo aiz durvīm joprojām gaida piecdesmit jauniešu, kuri vēlas spīdēt uz ekrāniem. Tāpēc es neuzdrošinos jūs aizturēt ar savu klātbūtni – Romāņina paņēma savu sporta kreklu un nospieda durvju rokturi, lai aizietu.

      – Vai jums ir kāda speciālā izglītība? – Milāns jautāja, sekojot aizejošajai Vestai.

      – Ja tu runā par dejošanu, tad nē. Bet es esmu sporta meistars vieglatlētikā un arī IQ ir virs vidējā, bet te liekas, ka mani ņem nevis pēc smadzenēm, bet gan pēc talanta. Uz redzēšanos.

      Skolotājus pārsteidza šāda pieteikuma iesniedzēja uzvedība.

      «Dodiet man viņas profilu,» direktore jautāja.

      – Vai jūs domājat, ka viņa meloja par izglītības trūkumu? – jautāja deju skolotāja. – Ja nē, tad meitenei uz to ir talants.

      – Hmm, – Gaļicina ievilka, pētot Vestas profilu.

      Klausīšanās turpinājās.

      Vesta un Emma kopā atgriezās mājās. Emma ļoti vēlējās pajautāt draugam par noklausīšanos, kamēr Vesta bija iegrimusi domās. Viņa vienmēr bija tieša gan vārdos, gan darbos. Šodien viņa sevi nav nodevusi. Taču viņu uztrauca pavisam kas cits; dejojot, Vi sajuta nepazīstamu brīvības sajūtu. Kas tas bija? Viņai tas noteikti ir jāizdomā, jo viņa zina visu pasaulē un šai sajūtai viņai nevajadzētu palikt noslēpumā.

      Kad aiz draugiem aizvērās durvis uz Romanīnas vecāku dzīvokli, Lankova šķita, ka pārsprāgst.

      – Vi, pastāsti, kā viss gāja! – Emma čivināja, noraujot kurpes no kājām.

      Vesta laiski žāvājās, novilka kedas un iegāja istabā.

      «Redziet, es esmu dzīva, un tas nozīmē, ka komisija nav nolēmusi mani izniekot,» viņa paraustīja plecus un iegāzās gultā.

      – Romaniņa, es pieprasu detaļas! – Viņa apsēdās uz gultas malas.

      – Hm, labāk paņem man pārsēju no galda, man šķiet, ka es sastiepu savainoto potīti.

      Lankova izkāpa no gultas, paņēma apsēju un pasniedza draudzenei. Vesta sāka masēt sāpošo kāju un tad sāka to aptīt ar pārsēju.

      «Tā vienmēr nav iespējams no jums izspiest vārdu!» – Emma aizvainotā balsī teica, atspiedusi savu dibenu pret galdu.

      «Ei, saki paldies, ka vispār iesaistījāties šajā piedzīvojumā,» viņai teica Romanīna.

      – Būtu forši, ja mēs to darītu kopā. Iedomājieties, mēs varam kļūt par slavenām aktrisēm,» sapņaini sacīja Lankova, pieliekot pirkstu pie lūpām.

      – Nerunā muļķības. Kāda es esmu aktrise, es esmu matemātiķis! Un pēc manas noklausīšanās viņi drīzāk nosūtīs mani uz trako māju, nekā vedīs uz turieni mācīties!

      – Redzēsim, V! Paskatīsimies!

      Vestas interaktīvā dienasgrāmata

      niks: Vesna

      «Traka diena. Iespējams, trakākais visā manā mērītajā mūžā. Pirmo reizi izdarīju kaut ko tādu, kas neiekļāvās manā ierastajā grafikā. Es sekoju savam draugam uz kādas ļoti foršas Mākslas akadēmijas noklausīšanos. Par ko? Viņa lūdza atbalstu.

      Godīgi sakot, es devos uz turieni izklaidēties. Patiešām, tas bija jautri. Visi pretendenti darīja visu iespējamo, lai pārsteigtu uzņemšanas komisiju ar savām prasmēm. Man bija sajūta, ka esmu stropā, kur visi centās izrādīt savu dzēlienu un tādējādi atstāt iespaidu. Tiešām bija smieklīgi skatīties. Es atnācu tur viens pasmieties un neloloju nekādu cerību, ka mani paņems.

      Kad viņi zvanīja uz manu numuru, man jau sāpēja vēders no smiekliem. Bet tomēr kādu stulbu iemeslu dēļ es aizgāju. Bet sākotnēji es plānoju doties prom tūlīt pēc Emmas noklausīšanās.

      Bet visvairāk mani pārsteidza pašas emocijas dejas laikā. Tādu brīvības sajūtu nebiju piedzīvojusi. It kā biju tālu no visām problēmām un raizēm, vienkārši kustējos pie mūzikas un priecājos. Bet, protams, viņi mani tur nevedīs mācīties. Kāpēc? Es biju rupjš pret skolotājiem, bet nekur viņiem nepatīk rupji cilvēki.

      Ā, un arī paša stulbuma dēļ sastiepu sāpošo potīti, šķiet, ka par skriešanu pagaidām jāaizmirst. Bet es sapņoju drīz atgriezties treniņos, šķiet, ne liktenis.

      Ar labunakti»

      2. NODAĻA

      JŪS ESAT REĢISTRĒTS!

      Kopš noklausīšanās ir pagājušas vairāk nekā divas nedēļas. Vesta pat aizmirsa, ka ir kaut kur aizbraukusi, un darīja kaut ko, kas viņai bija pilnīgi neatbilstošs, viņa pilnībā gatavojās sākt studijas Matemātikas fakultātē, jo zinātne ir viņas galvenā dzīves aizraušanās.

      Vai viņa gribēja uzzināt noklausīšanās rezultātus? Nebūt ne, lai gan nav grūti uzminēt, ka viņa viņu pievīla. Joprojām būtu! Kurš gan vēlas redzēt tik augstprātīgu cilvēku savas universitātes sienās? Neviens adekvāts režisors nevēlētos tik traku un skopu studentu kā viņa. Vesta jau pašā sākumā saprata, ka viņai nav nekādu izredžu tur nokļūt, lai mācītos. Meitene vienmēr adekvāti novērtēja savas iespējas un saprata, ka, lai mācītos šādā vietā, ir jābūt ievērojamam talantam, kāds viņai nekad nav bijis.

      Vesta istabā iezvanījās skaļš telefons. Meitene nolaida roku un pacēla no grīdas mobilo telefonu. Kurš idiots to nosauktu par agru, vai ne? Meitene nospieda zvanīšanas pogu.

      – AAAAAAAAA!!! – Emma kliedza klausulē.

      Neapgriezusies uz muguras, Vesta pat neatvēra acis no čīkstēšanas telefonā, bet tikai laiski vilkās:

      «Jums ir minūte, lai pateiktu visu saskaņotā tekstā, pretējā gadījumā es noģībšu.»

      – Vesta!! Ak, tas ir noticis!! – Emma turpināja čīkstēt pa telefonu.

      Vesta nedaudz atvēra vienu aci un noņēma telefonu no auss, lai pārliecinātos, ka ir paņēmusi telefonu, nevis kaitinošo modinātāju, kas bija pielicis melodiju pie augstākās nots.

      – Vai


Скачать книгу