Nosaukts par eņģeli. Edgars Auziņš
un krita pa vēnām.
man pietrūkst…
Sakopusi visu savu gribu dūrē, es pēkšņi atrāvos no viņa apskāvieniem un skrēju uz izeju.
"Man vajag paelpot," viņa kliedza un bēga.
Mana sirds dauzījās, es nevarēju atvilkt elpu. Kas tas bija? Kaut kāda apsēstība…
Roberts nāca klajā:
– Nu, vai tu jūties labāk?
– Jā, tas ir vieglāk.
"Es izsaucu taksometru, ejam, es jūs aizvedīšu."
Mēs klusēdami iesēdāmies taksī. Es skatījos uz naksnīgās pilsētas mirgojošajām daudzkrāsainajām gaismām un ne par ko nedomāju.
Te nu mēs esam.
– Čau, Andželīna! Neaizmirsti, ka tev pirmdien jādodas pie manis uz darbu.
– Kā tu to vari aizmirst? Čau!
Mēs atvadījāmies tā, it kā nekas nebūtu noticis, it kā šis skūpsts nebūtu noticis.
Man tas likās tik dīvaini.
Es atnācu mājās un apgūlos savā gultā neizģērbusies. Skūpsts joprojām dega uz viņa lūpām, viņa domas bija apjukušas. Tā nu es aizmigu, tieši savās drēbēs.
6. nodaļa. Brunču mednieks
Pirmdien gāju krāsot māju, visu laiku domājot – lai tikai neredzētu, lai tikai nesanāk viņa acīs. No vienas puses, es ļoti vēlējos to redzēt, no otras puses, man bija bail. Es nezinu, vai es baidījos no savām jūtām vai tikai visa šī situācija, kas šķita absurda.
Par laimi vai nē, Roberts tajā dienā neparādījās mājā.
Bet, neskatoties uz to, Marija Petrovna nolēma pievienot savu mušu ziedē:
"Andželin, man kaut kas ar tevi jāapspriež," mājsaimniece noslēpumaini sacīja.
Es biju pārsteigts:
– Nebiedē mani, kas tas ir?
"Es pamanīju, ka mūsu īpašnieks neskatās uz jums kā parasti." Un tu viņam uzsmaidi atpakaļ. "Lai arī kas slikts notiktu," viņa teica sazvērnieciskā tonī.
– Par ko tu runā? Es nesaprotu," es biju neizpratnē.
– Lai arī kā viņš tevi maldinātu un izmantotu. Vai jūs zināt, cik meitenes es atvedu šeit uz vienu nakti, pēc tam pazudu? Es gribēju jūs brīdināt.
"Kāpēc tu neuztraucies, man ir galva uz pleciem," es protestēju.
– ES ceru. Es brīdināju jūs būt uzmanīgiem.
– Paldies, viss būs labi.
Patiesībā šie vārdi mani ne tikai sarūgtināja, bet arī aizvainoja. Man pašai ir slikti, ka varēju iemīlēties tādā cilvēkā. Staigājot apkārt, laužot meiteņu sirdis, zinot, kā maldināt. Acīmredzot viņš nav eņģelis. Caur ķermeni pārskrēja drebuļi, prāts cīnījās ar sajūtu, smadzenes ar sirdi.
Un tagad ko es varu darīt? Atteikties no mīlestības? Tas ir ļoti grūti.
Nākamajā dienā es viņu redzēju. Viss bija kā parasti. Viņš jautri sarunājās ar mani un Mariju Petrovnu, ik pa laikam pienākot pie attēla un norādot, kur būtu labāk gleznot to vai citu tēmu. Paklausīju klientam un izpildīju viņa iegribas. Pat ja viņa pati visu redzēja savādāk. Esmu piespiedu putns, kurš maksā, tas sauc melodiju, tā teikt.
Man likās, ka viņš bija pavisam aizmirsis par mūsu skūpstu. Nu, protams, kāpēc atcerēties, jo viņam bija daudz šādu skūpstu, žēl, ka ne ar mani. Diez vai viņš kaut ko jūt pret mani. Visticamāk, es esmu viens no daudziem.
Roberts pēkšņi piecēlās no aizmugures.
– Ejam pastaigāties pa dārzu? – viņš jautājoši un spēcīgi teica.
"Ejam," es paklausīju.
Mēs gājām klusēdami, klusi ieelpojot pavasara aromātus. Kukaiņi zumēja, putnu tēviņi dziedāja, skaisti aicinot mātītes ar savām trillēm. Viss bija smaržīgs un aicinošs atvērt savu sirdi mīlestībai.
– Ejam apsēsties uz soliņa, blakus jasmīnam. No tā paveras skaists skats uz krāsainu tulpju izcirtumu,” sacīja Roberts.
"Jā, ļoti skaisti," es teicu, apsēžoties uz koka sola.
"Vai atceries, kad es tevi tajā dienā redzēju uz tilta?" – Roberts atvērās. – Es devos uz darbu un domāju par savām problēmām. Par to, ka atskaites nav gatavas, līgumi nav parakstīti, un ka vispār man šis darbs ir līdz velnam garlaicīgi. Tā nav mana darīšana. Visu mūžu esmu interesējies par mūziku, pat pabeidzu augstskolu ar to saistītu specialitāti.
Mans tēvs bija pret to, ka es spēlēju nopietni. Viņš uzskatīja, ka būt mūziķim ir necienīgs darbs. Kā hobijs jā, bet uz mūžu vajag kaut ko stabilu, kas nes labus ienākumus. Viņš mani pieņēma darbā savā uzņēmumā būvmateriālu ražošanai, uzreiz vadošā amatā – par viņa vietnieku. Es nevarēju ar viņu strīdēties, viņš vienmēr bija autoritāte mūsu ģimenē. Pēc tēva nāves es tiku paaugstināts par direktoru, jo būtībā esmu viņa īpašumu saņēmējs. Tas ir, mans tēvs bija astoņdesmit procentu akciju īpašnieks, tās pašas, kuras man mantojumā.
– Tātad jūs esat mūziķis? Arī radošs cilvēks, tāpat kā es. Kādus instrumentus tu spēlē? – Es biju sajūsmā.
– Galvenokārt uz ģitāras, bet varu spēlēt arī klavieres, nedaudz uz bungām.
– Forši, es gribētu dzirdēt kaut ko jūsu izpildījumā.
– Vai gribi, lai es tagad spēlēju tev? – Roberts cerīgi jautāja.
– Protams, ka gribu. "Cik es gribu," es priecīgi atbildēju.
"Pagaidi, es ieiešu mājā pēc ģitāras," viņš teica un iegāja mājā.
"Labi, es gaidu," viņa pasmaidīja.
Pēc piecām minūtēm viņš ieradās ar ģitāru, laimīgs kā zilonis. Uzreiz skaidrs, ka tā ir viņa mīļākā nodarbe – spēlēt ģitāru.
Viņš apsēdās, neatbalstīdamies ar elkoņiem, un paņēma ģitāru rokās, noliekot to uz ceļgala. Viņš noplūka akordus un sāka pirkstīt stīgas. Atskanēja melodija, patīkama manām ausīm. Mūzika man kļuva vēl patīkamāka pēc tam, kad dzirdēju viņa balss tembru.
Viņš dziedāja dziesmu ar romantisku nozīmi maigā baritona balsī, un viņa dziedāšana lika man griezties galvai. Likās, ka šie mīlestības vārdi bija par mani un par mani. Viņš dziedāja un dziedāja, vienu dziesmu pēc otras, un es klausījos un izkusu. Ne velti saka, ka mēs, sievietes, mīlam ar ausīm. Daļa patiesības šajā ziņā ir.
Pēkšņi viņš jautri sacīja:
– Nodziedāsim kopā kaut ko smieklīgu. Ko tu gribi? Ejam Mumiy Troll?
Un mēs kopā gaudojām: “Kā tev ir paveicies, mana līgaviņa! Uh… Rīt mēs iztērēsim visu tavu, visu tavu naudu kopā…"
Mēs smējāmies kā traki un kliedzām smieklīgas dziesmas. Es domāju, ka mans vēders pārplīsīs no smiekliem un mana balss kļūs briesmīga no kliedzieniem.
Laiks paskrēja tik nemanāmi, ir pienācis laiks šķirties. Mums jādodas mājās.
– Čau! – es aizbēgu, atvadoties ar roku.
– Uz redzēšanos! – viņš kliedza pēc manis.
Bet tomēr viņš ir labs. Man ir tik jautri un interesanti būt kopā ar viņu. Es neizteikšu nekādus minējumus, bet domāju, ka mums izdosies. Es viņam arī patīku. Es to jūtu tieši