Šķiršanās. Mēs vairs neesam tavi. Jolanta Auziņa

Šķiršanās. Mēs vairs neesam tavi - Jolanta Auziņa


Скачать книгу
neizpratnē skatās uz mani, viņi nezina, kā reaģēt uz mātes histēriju.

      "Nav vajadzības, mani dārgie," es apsēžos viņiem blakus un pavelku abus sev pretī, "ja mamma raud, tas nenozīmē, ka arī jums to vajag." Labāk raudāt pa vienam, tad vienmēr atradīsies kāds, kas nomierinās satraukto cilvēku.

      "Jā," dvīņi īsi atbild un, šķiet, pārstāj nervozēt.

      Es arī nomierinājos.

      Uzmetu skatienu atvērtajam portatīvajam datoram, plānoju skaitīt naudu un izveidot neatkarības plānu. Bet mans garastāvoklis nokritās līdz rekorda negatīvam līmenim, es pat nezināju, ka tas ir iespējams.

      Likās, ka milzīgs pitons mani būtu norijis veselu, mēģinājis sagremot un atkal izspļāvis, nepabeidzot iesākto.

      Visā šajā spontānajā emociju gūzmā es jūtu, ka kāda svarīga doma mani izvairās. Kaut kas tāds, kam mans prāts aizķērās, pat runājot ar Glebu. Kaut kāda dīvaina neatbilstība, kas izklausījās pilnīgi neloģiski.

      – Protams, mani bērni un mamma, kas atvēra acis! Tas ir savienots! – sajūsmā skaļi saku. "Ko viņa viņam teica, kas lika man kļūt no upura par vainīgo?"

      Nav iespējams uzreiz sākt kārtot lietas ar visiem radiniekiem, un dvīņu vajadzības traucē. Paiet vairākas stundas, lai mēs ar visu tiktu galā. Pēc tam lai pastāsta kā var strādāt ar diviem maziem bērniem, uzaicināšu kādu dienu pavadīt pie mums, lai pat lielākajiem skeptiķiem rodas šaubas.

      Lai kā arī būtu, mājsaimniecības paradumi būs jāmaina.

      Piemēram, beidziet gludināt pilnīgi visu, ko es varu sasniegt ar savu gludekli. Es zinu, ka šī nodarbe mani ļoti nomierina, ļauj ieslīgt transā un piedzīvot ko līdzīgu meditācijai, bet tas arī aizņem daudz laika.

      Un vissvarīgākais aktuālais jautājums ir, kā nopelnīt iztiku? Vai man atgriezties iepriekšējā darba vietā un sūtīt bērnus uz privāto bērnudārzu? Kur dzīvot?

      Runājot par kuru.

      "Nāc, pacel klausuli," es klausos garos pīkstienus telefonā.

      Bet man nav paveicies. Gļebs ignorē. Tomēr būtu pārsteidzoši, ja tas notiktu savādāk.

      "Es biju pārāk apmulsis," es sāku teikt audio ziņojumu, bet padodos pusceļā.

      Kas tas par “pārāk apmulsumu”, it kā mēs runājam par vietējo dabas katastrofu. Mums ir ģimenes sabrukums, nevis viesuļvētra tālās valsts piekrastē!

      "Es nevarēju uzreiz sniegt pienācīgu atbildi," es veicu otro mēģinājumu, bet atkal es viņu pārtraucu gandrīz nekavējoties.

      Kādas atkal muļķības. "Es nevarēju atbildēt ar cieņu," un es arī nevarētu atbildēt ar cieņu, ja tā domā. Es tikko sāku nedaudz šūpoties un atbrīvot to, kas sāpīgi bija ārā, kad mūsu saruna ar Glebu bija beigusies.

      Lirismu nevajag, ar vīru vajag uzreiz un uz punktu, citādi viņš pārtrauks un pastāv risks apjukt savās emocijās.

      – Kāpēc man un maniem bērniem vajadzētu atstāt māju? Ieguldu visu savu laiku un enerģiju tās sakārtošanā! Un jūs cēli atstājat mums uzturēšanu divus mēnešus, lai tad mēs jūs pamestu. Nē, mīļā! Tas nedarbosies! – es kaut ko saku un nolieku telefonu.

      Un tomēr tas izrādījās pārlieku emocionāli un nekādu konkrētu priekšlikumu es neformulēju. Ā labi. Man tā vienalga nav. Es tikai cenšos nesatracināt un neiet uz neiroloģisko slimnīcu, lai ārstētu savus nervus.

      Ak, tagad šeit ir samērā mierīgi dzīvot, un, kad Gļebs atgriezīsies, es diez vai varēšu viņu izmest, viņš ir līdzvērtīgs īpašnieks kā es.

      Un vai es katru dienu nervozēšu savas spītības dēļ?

      Nē, jūs noteikti to nevarat izturēt. Mums jādodas prom ar bērniem un, vēlams, tālāk.

      Manam vīram šodien ir viena lieta, rīt – cita. Un te es būtībā esmu viens, visi radi, draugi un paziņas ir vai nu viņa, vai mūsu, nav neviena personīgi mana.

      "Anna Nikolajevna, sveiks," es veicu vēl vienu nepatīkamu zvanu, šeit jūs nevarat tikt galā ar balss ziņu. – Es atradu tavu jaku.

      Atceros, ka mūsu iepriekšējā saruna ar vīramāti nebeidzās īpaši labi, vai tiešām tas bija iemesls intrigai man aiz muguras? Kaut kā pārāk sīkumaini.

      – Jaciņa, Olenka, tas ir jaciņš. Īsts kašmirs, izcila kvalitāte, pamēģini atrast vēl kādu tādu! – saka Gļeba māte. – Un sveiks, dārgais, es tev nesasveicinājos.

      Un atkal šis satriecošais pretīgais tonis. Godīgi sakot, labāk būtu vienkārši nospļauties indi, nevis izlikties par tik labestīgu sociālo madāmu.

      "Es tikko atradu šo, izrādījās, ka tas nav tik grūti," es atbildu, pieņemot viņas toni. – Kā mēs varam satikties, lai jūs varētu viņu paņemt?

      – Ak, es tuvākajā nākotnē esmu tik aizņemts, un arī jums un bērniem ir neērti. Varbūt kādreiz vēlāk, kad Glebuška atgriezīsies, jūs varat viņu nodot kopā ar viņu,” Anna Nikolajevna apseglo savu parasto zirgu.

      – Ak, es nevaru. Viņš un es nepiekrītam. Es tikai gribēju tev jautāt, uz ko tik interesantu tu vakar atvēri viņam acis?

      14

      Uz līnijas ir klusums. Es pacietīgi gaidu vīramātes atbildi, viņu nesteidzinot.

      "Hmm, jā, pat tā, jā," viņa beigās saka.

      "Jā, tieši tā," es viņai atbildu līdzīgā tonī.

      Tas ir pārsteidzoši, cik vienkāršām bezjēdzīgām struktūrām var būt tik liela nozīme. Ne katrs paplašinātais teikums var sniegt tik daudz, cik šī primitīvā īso frāžu apmaiņa.

      "Tad mums, iespējams, tiešām ir jāsatiekas, jo Glebuška mani ievilka jūsu attiecībās." Es jums teikšu atklāti, es to negribēju, es pretojos no visa spēka! Bet viņš ir mans vienīgais dēls, jūs saprotat.

      Nē, es nemaz nesaprotu. Šai apbrīnojamajai sievietei, manai vīramātei, izdodas izbalināt sevi pat tajās jomās, kur viņa noteikti ir tieši vai netieši vainīga. Es gribētu tādu lielvaru.

      – Vai tu atbrauksi pie mums rīt? – Es ierosinu, lai ātri pabeigtu tukšo vārdkopu.

      Frāze “mums” mani nedaudz satrauc. Kas ar mums notiek, mums jāpierod pie savējiem, tagad viss ir atsevišķi.

      – Nē, Olenka, es to nevaru izdarīt rīt, es dodos prom. Man joprojām ir ko darīt, pat ja jūs vienmēr domājāt citādi. Es atgriezīšos nākamās nedēļas sākumā, tad es nākšu pie jums. Pagaidām pavadiet šo laiku lietderīgi,” Anna Nikolajevna cukurotā balsī pabeidz un izslēdzas.

      Dažas sekundes neizpratnē skatos telefonā, un vai es uzskatīju šo sievieti par otro māti? Viņa patiesi uzskatīja, ka visi viņas komentāri bija saistīti tikai ar bažām. Un es gandrīz nekad nebiju aizvainots!

      Bet patiesībā es pavadīju desmit gadus kā nemīlēta vedekla. Un kā tu varēji būt tik akls un kurls? Kāpēc es uztvēru aizsegtus apvainojumus par kurnēšanu?

      Un kāda jēga no viņas “patīkami pavadīt laiku”? Vai viņš paļaujas uz to, ka Gļebs mani izmetīs kailu uz ielas? Tātad, kāds viņai labums?

      Labi, vīramāte. Kas notika ar mani un Glebu, kur pazuda mīlestība? Un pat ja mēs mierīgi pieņemam faktu, ka jūtas pamazām atdziest, un tas ir normāli, bet kur tad ir mūsu savstarpējā sapratne ar viņu? Galu galā mēs reiz bijām viens otram ne tikai dzīvesbiedri, bet arī labākie, tuvākie draugi!

      Bet tas viss bija tikai pirms es vēlējos palikt stāvoklī. Tieši šeit mūsu draudzība ar savstarpēju


Скачать книгу