Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi. Edgars Auziņš

Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi - Edgars Auziņš


Скачать книгу
nepamanīja, kā viņa izstiepa kājas, iekārtojās krēslā un sāka snaust. Viņa nebija gļēvulis, viņa vienkārši apdomīgi baidījās un tāpēc neatgriezās gultā. Un no rīta atrados nepiemērotā pozā ar izgrieztām kājām, kuras paspēju pārmest pāri roku balstam un apsegt ar halātu. Būtu jauki, ja viņa būtu viena. Bet burvis, kurš naktī tik veikli nolaida zārku, stāvēja viņai virsū. Un viņš iesmējās.

      "Alise," roka dega ugunī, kad vīrietis viegli pieskārās viņa plaukstas locītavai. Viņš pasmaidīja un centās neizplūst skaļos smieklos.

      No rītiem Alisija bija tradicionālās raganas paraugs: ļauns ar izspūrušiem matiem, pie rokas trūka tikai slotas. Taču šodien viņa patiesi uzvedās kā augstdzimusi jaunava, ieraugot nepazīstamu līgavaini savā buduārā. Viņa kliedza. Burvis savilkās grimasē, bet neatlaida roku. Viņa klātbūtne meitenes dzīvoklī bija nepareiza. Alise pat mēģināja uzlēkt un atkāpties uz guļamistabu. Bet viņa iedeva sev garīgu pļauku: kāda viņa ir burve, ja viņu var samulsināt nelaikā uzradies darba devējs. Tāpēc, nometusi nevajadzīgo halātu, tas joprojām neko neslēpa, bet tikai pasvītroja šo mežģīņu negodu, ko māte sauca par naktskreklu, viņa izstaipījās. Stīvā ķermeņa mērogs nebija iepriecinošs, fileja bija pilnīgi bez jutīguma, un kakls sāpēja.

      –Vai tu vienmēr no rītiem esi tik dīvains? – Gregorijs jautāja, šaubīgi uzlūkodams viņu. Meitenei neizbēga tas, ka viņš novērtēja gan patīkami lielās krūtis, gan garās kājas, kas bija kailas līdz gurniem.

      – Vai tu domāji kaislīgs? – Alise jautāja, beidzot atdodot halātu uz pleciem.

      "Nē…" viņš atrada spēku novērsties no viņas ar savām tumšajām acīm ar ugunīgām dzirkstelēm zīlītēs.

      "Man vienkārši nepatīk, ka man liek ķepas," ragana piekrita atbildēt un iedurt.

      – Kas tev patīk? – Tagad viņš ar interesi paskatījās. Arī Alīsija izskatījās. Novērtēju apspīlētās bikses, kuras izcēla… Kopumā tās izcēla visu. Un krekls, kas nevērīgi atstāj novārtā augšējās pogas.

      "Tēja ar rozmarīnu," meitene atkal žāvājās un atbildēja, pazūdot aiz durvīm.

      "Tad jums ir divdesmit minūtes pirms brokastīm."

      Alisija izbāza mēli pie sienas. Jādomā, kur sēdēja vīrietis. Viņai vienmēr būs laiks aizbēgt uz slotas, taču nebija vērts ticēt, ka tēvam nepietiks iztēles, lai viņu nosūtītu tuksnesī bez viena nožēlojama teleportētāja un ar stieņiem, kas izrautāmi no lidmašīnas astes. Tāpēc viņš būs asistents aptiekas veikalā, un šeit mums vēl jāskatās, kurš ir briesmīgāks: burvis ar daudzsološu nekromantiju vai ragana ar magnētu nepatikšanām.

      9. nodaļa

      Ragana pēc stundas atgriezās uzgaidāmajā telpā. Šajā laikā Gregorijs mēģināja atrast iemeslus, kāpēc viņa gulēja krēslā, taču vīriešu loģika bija bezspēcīga sieviešu fantāzijas priekšā. Viņš atteicās no šīs lietas un, piezvanījis kalponei, lūdza atnest šurp brokastis, jo rīta tēja viņam tagad vajadzīga vairāk nekā pūķis citā bruņniecības komplektā.

      "Tu kavējies stundu," Stenlijs piezīmēja, iemaisot kafijā cukuru, nepatīkami grabēdams karoti gar krūzes malām.

      "Es neesmu precīza," Alise vienaldzīgi sacīja un apsēdās pretī. Viņai bija zila kleita ar korseti un V veida kakla izgriezumu, kas izaicinoši izcēla viņas krūtis. Viņš nonāca pie secinājuma, ka šīs meitenes izskats liek viņam grēkot.

      "Mēs vienojāmies godīgi sadarboties," pārmetoši atzīmēja nekromants un saprata, ka viņam pēkšņi nav sviesta naža. Viņi abi bija paslēpušies zem raganas salvetes.

      "Tāpēc es jums saku godīgi, ka neesmu precīza," viņa zināja, kā grabēt tējkaroti tikpat pretīgi. Viņš iesmējās un pastiepa roku, lai izkratītu vienu no galda piederumiem. Salvete tika atstumta. Atkal atceroties sievišķo loģiku, burvis jautāja:

      – nazis…

      Alises sejas izteiksme mainījās, bet tad, pārņēmusi kontroli pār savām emocijām, viņa nepiespiestā balsī nomurmināja:

      "Ļauj man par tevi parūpēties," un izrāva grauzdiņus no rokām. Viņš iesmējās. Patiešām ļoti dīvaina ragana.

      Taču līdz ar dīvainībām viņa izrādījās ļoti zinoša aptiekas veikala darbā. Pats Gregorijs nesaprata, kāpēc viņš joprojām atbalsta šīs idejas darbu. Viņa vēlā sieva bija ārste, un tad tam bija jēga. Bet pēc viņas aiziešanas viņam nebija spēka nospļauties un aizmirst. Nolaidiet aizmirstībā to, pie kā strādāja Emīlija, un viņš bezrūpīgi, it kā pēc inerces, turpināja brūvēt visnepieciešamākos eliksīrus. Kaut arī dziru meistars ir no nekromanta, tāpat kā mūķene no raganas. Un tagad viņš juta kaut kādu iracionālu aizkaitinājumu pret šo meiteni par to, ka viņa tagad ir šeit, kaisīja lietas, pieskaroties ar raganu pirkstiem vecajiem dziru sarakstiem, kas piederēja viņa sievai. Jo viņai nav aizdomas, cik nepanesami viņam ir šeit atrasties. Tas ir pat grūtāk nekā manas sievas guļamistabā.

      Divdesmit četru gadu vecumā viņš kļuva par atraitni. Un viņš apprecējās deviņpadsmit gadu vecumā. Par jaunu meiteni no dziednieku fakultātes. Viņi mācījās kopā, dienēja valsts dienestā, viņš departamentā, viņa – karaliskajā slimnīcā. Un tad…

      Gregorijs novērsās no Alisijas, kura no plaukta izvilka burvestību grāmatu, ko viņa nelaiķa sieva šeit glabāja aiz ieraduma. Viņa nemaz necieta no kārtības mīlestības, bija haotiska un entuziasma pilna, vienmēr aizmirsa, kur atstājusi savus mīļākos apavus: muižā vai galvaspilsētas mājā. Viņa bija neorganizēta un izklaidīga, bet ne ar pacientiem. Viņi viņai paredzēja lielisku nākotni un vietu tiesā, ja ne letālu negadījumu.

      Zilā drudža uzliesmojums kaut kur uz karaļvalsts robežas. Un viņa Emīlija, vistalantīgākā, spītīgākā un nedaudz augstprātīgākā, ir brīvprātīgā. Ja viņš nebūtu bijis patruļā, viņš būtu viņu atrunājis, aizliedzis. Bet…

      Pēc četrām nedēļām viņš viņu atrada. Neatzīmētā kapā, iežogots ar svētzariem. Zilais drudzis nav nāvējošs, ja pamanāt pirmās pazīmes laikus, bet pēc divām nedēļām tas sāk aprīt organismu no iekšpuses, pirmās piedzīvo plaušas, pēc tam nieres un pēdējā padodas sirds. . Tas iznīcina gan cilvēkus, gan burvjus, un nav nekāda veida imunitātes. Viņš kavējās septiņas dienas. Viņam būtu bijis laiks izvilkt viņu ārā, iedzīt stāzē, izskaust infekciju no viņas ķermeņa, taču viņš patruļā.

      Trīs sēru gadi, no kuriem divi uz austrumu robežas kā brīvprātīgie, apspiežot satricinājumus.

      Vai viņš ir pārstājis vainot sevi? Nē. Tas nekad neapstāsies. Un tas, ka viņš atgriezās dzīvē, viņam nedod tiesības dzīvot. Viņš vienkārši pārstāja piesaistīt uzmanību. Ir grūti, ja tuvumā ir cilvēks, kurš apglabā sevi dzīvu, un ir egoisms turpināt priecāties par savām bēdām, liekot visiem tuvumā esošajiem ciest no viņa jau tā lēnās nāves.

      Ragana iekliedzās, un Stenlijs sarāvās, it kā būtu izvilkts no sapņa. Meitene paspieda roku un ar pēdējiem vārdiem atcerējās visus dēmonus par to, ka nepasargāja viņu no nodevīgajām skapja durvīm, piespiežot ar tām rādītājpirkstu.

      "Miss, jums nevajadzētu izteikties tādos vārdos," vīrietis aizrādīja, taču meitene to nenovērtēja un, izvilkusi pirksta galu no mutes, izaicinoši ziņoja:

      “Jaunkundzei vajadzētu noģībt, dzirdot vārdu “ēzelis”, bet īstā ragana parasti tajā iesaistās ar entuziasmu.

      Vīrietis pasmīnēja un pārstāja novērst burves uzmanību no viņas darba. Ļoti valdošā manierē viņa šķiroja ienākumu grāmatiņas un nolika plauktos pudeles ar pārpildītiem šķidrumiem.


Скачать книгу