Finanšu izglītība vai kā runāt ar bērnu par naudu un iemācīt pareizi ar to rīkoties. Edgars Auziņš
neierobežotas, bet mūsu resursi – šajā gadījumā nauda – šobrīd ir ierobežoti. Šobrīd mums ir zināms resurss, noteikta naudas summa. Un tieši šajā brīdī, lai apmierinātu savas vajadzības un vēlmes, var izrādīties, ka mums vajag daudz vairāk līdzekļu, nekā ir. Tas ir punkts, kurā rodas nepieciešamība noteikt prioritātes. Pamatojoties uz ko? Pamatojoties uz izpratni par mūsu vajadzībām un apziņu, ka tām mums ir atšķirīga nozīme. Jo svarīgāka mums ir kāda vajadzība vai vēlme, jo augstāka ir tās prioritāte mums.
Kāpēc mēs sākām runāt par izdzīvošanu šajā pieredzē? Teorētiski to ir diezgan grūti saprast šajā posmā mums ir vajadzīga prakse. No kurienes tas rodas bērnā? Līdz ar kabatas naudas parādīšanos, kad bērnam ir savi līdzekļi, ar kuriem viņš var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Sīkāk par kabatas naudu – kā, cik, kādā vecumā, uz kāda pamata to dot – runāsim nedaudz vēlāk, tagad svarīgi saprast, ka praksē bērns saskaras ar situāciju: viņam ir ierobežots naudas daudzums – noteikta summa, vajadzības un vēlmes, biežāk viss, daudz vairāk. Mums, vecākiem, tā ir tieši tā pieredze un situācijas, kuras ir jāpārrunā ar bērnu.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «Литрес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на Литрес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.