Zem zvaigžņu kuģa spārna. Edgars Auziņš

Zem zvaigžņu kuģa spārna - Edgars Auziņš


Скачать книгу
pilotu Pirksu. Šajā stāstā Pirx tika pārbaudīta psiholoģiskā stabilitāte. Lai to izdarītu, viņš tika ievietots ūdens baseinā, kura temperatūra bija vienāda ar viņa ķermeņa temperatūru. Es neatceros, kā viņi sasniedza neitrālu peldspēju, bet viņš nemaz nevarēja nogrimt. Nu, arī gaismas tika izslēgtas. Rezultātā šķita, ka viņš peld pilnīgā tumsā.

      Kopumā viņa smadzenes, mēģinot pieķerties vismaz kaut kam absolūtā informācijas bada stāvoklī, sāka mēģināt papildināt informācijas plūsmas, kuras no ārpuses bloķēja plūsmas no iekšpuses. Un viņam nekas neizdevās. Mūsu smadzenes ir paredzētas, lai apstrādātu informāciju no ārpuses. Informāciju, kas nāk no iekšpuses, lieliski apstrādā muguras smadzenes. Vispār sāka klīst, šķobīties un ļodzīties.

      Un šķiet, ka es sāku nonākt līdzīgā stāvoklī. Kamēr es to atcerējos, mana sajūtu zona sabruka līdz zonai, kurā maska pieskārās manai sejai. Tiklīdz es par to domāju, manas smadzenes priecīgi pieķērās šim informācijas kanālam un nāsis šausmīgi niezēja.

      Es mēģināju abstrahēties no šīs sajūtas, bet vienalga. Centieties nedomāt par balto ziloni, kad jums nav atļauts domāt par balto ziloni. Mūsu smadzenes ir tik nepatīkama lieta. Šķiet, ka daba evolūcijas procesā pēkšņi ieguva inteliģenci un to mums piešķīra kā sodu.

      Jo vairāk es centos nedomāt par deguna niezi, jo vairāk tas kļuva niezošs. Ak, mammu! Es mēģināju atcerēties, ko pilots Pirkss darīja šajā stāstā. Cik atceros, viņš neko nedarīja. Vienkārši mēģinu paturēt smadzenes savās rokās. Vismaz man noteikti ir deguns.

      Pēkšņi es atcerējos, ka patiesībā esmu testētājs un man pat ir virtuālais palīgs. Es piezvanīju Venērai. Venēras figūra materializējās no tumsas manu acu priekšā.

      – Venēra, kas notiek? – ES jautāju.

      "Pārbaudām subjekta reakciju uz uzdevumu MA-23-675," viņa atbildēja.

      – Vai to iespējams cilvēciski izskaidrot? – turpināju jautāt.

      – Es sniegšu detalizētu skaidrojumu. Meteorīta uzbrukuma rezultātā tika bojāta kriomiega kapsulu vadības ķēde. Kapsulas pārgāja uz autonomu vadību. Kapsulu uzturs ir traucēts. Ir imitācija stāvoklim, kad tiek piegādāta jauda tikai vadības ķēdei un uzraudzīta smadzeņu darbība,” viņa skaidroja praktizējamā uzdevuma būtību.

      – Tātad, cik es saprotu, šajā scenārijā topošais kolonists nekad nekļūs par kolonistu? Kuģis būtībā tika iznīcināts, un tagad viss, ko es redzu, ir mirstošu smadzeņu halucinācijas,” es turpināju sarunu.

      "Pilnīga taisnība," apstiprināja Venēra.

      – Un kā jūs varat palīdzēt šajā situācijā? – Arvien vairāk nesapratu, ko sistēmu izstrādātāji vēlas panākt, pārbaudot šādus uzdevumus.

      – Daudzos zinātniskās fantastikas darbos mirstošajam galvenajam varonim ir reāls vai iedomāts sarunu biedrs, ar kuru sarunās varonis pavadīja savas dzīves pēdējās stundas vai minūtes. Parunāsim? – Vai tas ir tikai es, vai arī viņa mani ķircina?

      – Pagaidām ar to iztiksim. Cik ilgi es tā karāšos tumšajā nebūtībā? – es jautāju, nedaudz nomierinoties.

      "Es varu pāriet uz nākamo uzdevumu," Venēra atbildēja.

      – Kuru? – jautāju, cerot vismaz garīgi sagatavoties.

      "Tas ir noslēpums," Venēra atbildēja. Vai tas ir tikai es, vai arī viņa ļauni smaida?

      Ainava uzreiz mainījās. Lai gan es paliku kriomiega kamerā, tagad es jutu savu ķermeni un pat varēju kustināt savas ekstremitātes. Viņš izdvesa. Varu sev atzīties, ka biju diezgan nobijies. Tātad, ko nejauku izstrādātāji man šeit ir sagatavojuši? Ja pareizi atceros Maksa teikto, tad avārijas gadījumā no kriomiega vajadzētu izkāpt tikai maršruta beigu punktā. Tomēr Venēra teica, ka kapsulām ir autonoma kontrole. Interesanti, kā viņi plāno to apvienot? Nu, pieņemsim, ka viņi labo protokolu, bet, ja vadības telpa tiks iznīcināta, kā tiks kontrolētas kapsulas? Tieši tā – autonoma.

      Un te mēs atkal atgriežamies. Ja kapsulas ārējais barošanas avots neizdodas, tiks palaists protokols kolonista izcelšanai no kriomiega. Protokols ir iebūvēts katrā kapsulā, un, lai to mainītu, jums tie visi ir atkārtoti jāflash. Desmit tūkstoši kapsulu. Misijas netiks pabeigtas laikā līdz sākumam. Ja lietas būtu notikušas uz Zemes, viss būtu izdevies labi. Bet, cik atceros no ziņām, kapsulas jau ir ieliktas kosmosa kuģī. Es ceru, ka kapsulām ir attālā programmaparatūras funkcionalitāte. Tikmēr kolonistiem šādā situācijā būs tikai sarunas ar Venēru.

      Labi, es par kaut ko domāju. Tāpēc es pamodos, bet kapsula neatvērās. Ko tas nozīmē? Un tas nozīmē, ka no plāksnēm ar burtiem “O”, “P”, “F”, “A” ar visu roku veiklību nevarēs salikt vārdu “MŪŽĪBA”.

      Gēls no kapsulas pakāpeniski ieplūda norādītajos rezervuāros. Ventilatori sāka darboties un pēc aptuveni piecām minūtēm kapsulas iekšpuse kļuva sausa. Tas ir labāk, pretējā gadījumā peldēšana triecienu absorbējošā gēlā vispār nav iespējama.

      Es mēģināju apgriezties, lai redzētu, vai kapsula var atvērties no iekšpuses. Šķiet, ka nē. Nebija vietas šūpoties, lai sistu spēcīgāk. Es mēģināju pretoties, bet slēdzenes turējās cieši. Tie ir paredzēti, lai paātrinātu aptuveni desmit, tāpēc es pat neliku viņiem kustēties ar savām pūlēm.

      Tātad, kas ir monitorā? Visi rādītāji joprojām atrodas zaļajā zonā. Tas ir labi. Un tad viens indikators mainīja krāsu uz dzeltenu. Kas mums te ir? Tava māte! Skābeklis. Vai tas ir ilgstošas asfiksijas scenārijs skābekļa trūkuma dēļ, vai kā? Tie ir frīki. Es atcerējos vecu filmu ar nosaukumu “Skābeklis”, bet tur galvenais varonis tika izglābts. Viņa piespieda Sistēmu sūknēt skābekli savā kapsulā no bojātām kapsulām. Ja, veidojot uzdevumus, izstrādātājus iedvesmoja kaut kas līdzīgs, iespējams, šī ir iespēja.

      Es sāku vadības panelī meklēt kaut ko līdzīgu ārējai komunikācijai vai saziņai ar vadības datoru. Aizmirsti. Šķiet, ka kapsulas šeit nav sasaistītas vienā resursa cilpā. Pēc eksperimenta mums jājautā Maksam. Beidz, kāpēc gaidīt, man ir Venera.

      Izsaukta Venēra. Viņa parādījās aiz kapsulas vāciņa un priecīgi pamāja man. Tieši tā, viņš joko. Vai vēlaties uzzināt, kā viņa ieguvusi humora izjūtu? Lai gan tas var būt kāda no radītājiem darbs. Tad jums jāskatās viņam acīs.

      – Venera, kā atveras kapsula? – ES jautāju.

      "Pēc izmaiņu veikšanas visas kapsulas automātiski atveras, kad tās sasniedz galamērķi," viņa priecīgi ziņoja.

      – Vai ir arī citas kapsulu atvēršanas iespējas? – noskaidroju.

      "Jā," viņa vienkārši atbildēja.

      – Venēra, varbūt es ar knaiblēm neizvilkšu no tevis katru vārdu. "Tu esi kā mans palīgs, un jums a priori jāsniedz man visa nepieciešamā palīdzība, ja nonāku sarežģītā situācijā," es praktiski kliedzu.

      – Iesaku nomierināties. Paaugstināta emocionālā fona stāvoklī skābeklis beidzas ātrāk,” viņa teica atbildes vietā uz uzdoto jautājumu.

      – Kā. Atvērt. Šis. Sasodīts. "Kapsula," es izspiedu, lēnām izrunājot katru vārdu.

      "Pašreizējā situācijā nekādā gadījumā, priekšniek," viņa teica un piemiedza aci.

      – Runājot par? – es nesapratu.

      – Vasīlij, vai jūs nejauši esat no Saratovas? – viņa negaidīti jautāja.

      – Nē, kāpēc tu uzdevi šo konkrēto jautājumu? – atbildot jautāju.

      “Saratovas


Скачать книгу