Svētītais ledus. Nemirstīgo vēlmes. Edgars Auziņš
prieka dzirksti, un viņš laimīgi piekrita.
– Rādi ceļu, mana saule. – Viņš majestātiski teica, pārliecinoši paņemot Mirelu aiz rokas.
– Kāpēc saule? – viņa jautāja, nepadodoties viņa komplimentiem.
– Apžilbinoša, vienīgā, kas var sadedzināt. – viņš jokoja un iesmējās.
Vienā no savām bēgšanas reizēm no ģimenes dzīvesvietām viņa atrada šo vietu un atļāvās uz īsu brīdi iegrimt mājīgā miera un vientulības atmosfērā, ko viņa nevarēja atļauties ģimenes lokā, tāpēc šis parks viņai bija pazīstams.
Gludās takas, ko skaisti ierāmēja puķu krūmi, gāja dziļi caur kokiem. Likās, ka tu vari staigāt bezgalīgi un nekad neatrast vajadzīgo ceļu. Likās, ka tu būtu viens pats ar sevi, un nekas nevarētu traucēt šo laika mirkli, kas tev bija dots.
Viņi jutās tik ērti klusumā, kas starp viņiem radās. Viņi vienkārši gāja, nedomājot, kur tieši. Viņi saskārās ar vairākām mazām strūklakām, apkārt lidinājās gribas, un tajā brīdī šķita, ka pasauli piepildīja šis miers.
"Es saprotu, ka jums var būt bailes un šaubas, bet es ceru, ka man ir neliela uzticēšanās vieta." Es apsolu darīt visu iespējamo, lai jūs varētu man uzticēties, tāpēc padomājiet par mani. Kad es tevi redzēju, kā tu smaidīji un smējies, kā es noslīku tavās acīs un nevarēju atturēties. Es sapratu, ka pat tad, ja tu nebūtu tas pats, ko veidotāji man solīja, es nožēlotu, ka man tevis pietrūka. Es esmu nopietns un gaidīšu tik ilgi, cik nepieciešams, bet, lūdzu, neatgrūd mani. Es ļoti baidos tevi pazaudēt.
– Kāpēc tu nolēmi, ka es esmu tā? Ko darīt, ja jūs vienkārši kļūdāties? "Viņa paskatījās uz viņu ar satriektu skatienu. Tie bija pārāk mīļi vārdi tādai raganai kā viņa.
– ES nespēlēju. Nekad savā dzīvē neko tādu neesmu piedzīvojusi un nesaprotu, kā man uzvesties, lai tu mani nebaidītu un neienīstu. – viņš izpļāpājās.
– Esi tu pats. Manuprāt, tas ir… jauki. – ragana atzinās.
Darena sejā iedegās maigs, silts smaids. Viņš atpleta rokas, gaidot atbildi, uzskatot, ka Miras sirds ir vismaz nedaudz izkususi.
– Ne visu uzreiz, spārnotais. – meitene bija tēloti sašutusi.
– LABI. Atstāsim šo uz vēlāku laiku. Mēs pat vēl neesam atgriezušies, un es jau domāju, kur jūs aizvest nākamreiz. Mēs devāmies uz restorānu tikai tāpēc, ka nezināju, kas tev garšo. Tāpēc nekavējoties pastāstiet man, kas jūs interesē. Darens pārtrauca viņas domas. – Protams, izņemot mani. Viņš piebilda, viņa acis mirdzēja, kad viņa skatījās uz viņu.
– Silts vējš. – Mira pat nedomājot teica.
– Dievs, cik tu esi mīļš! – viņš teica un apskāva raganu pie sevis, nespēdams izturēt savas jūtas.
Kamēr Mirels mēģināja aptvert tikko notikušo, viņš nosēdināja viņu uz soliņa, joprojām turēdams viņas roku. Kādu iemeslu dēļ raganas sirds sāka pukstēt niknā ātrumā. Viņas tēla veidotā siena jau pašā sākumā saplaisāja, un tagad tā ir pilnībā sadragāta. Un tas viss bija viņa vaina. Kā viens pūķis var iznīcināt to, ko viņa ir uzbūvējusi kopš dzimšanas?
– Tātad tas ir vējš. – Darens domīgi ievilka. – Vai tu negribi lidot?
– Vai jūs domājat, ka es nekad neesmu lidojis? Es negribu tevi apbēdināt, bet es esmu ragana. Slotu es jau iegādājos, kad man bija septiņi gadi. – meitene atcirta.
– Tas nav viens un tas pats. Jums tas patiks, es apsolu. – viņš pārliecināja, redzot viņas skepsi.
Nedaudz sašaurinājusi acis, Mirela piekrita, taču viņa bija ziņkārīga, kā viņš to izdarīs. Darens lūdza viņu uzgaidīt mirkli un aplika savu jaku ap viņas vidukli, pirms pēkšņi paņēma viņu rokās un uzlidoja debesīs tik ātri, ka viņai nācās cieši satvert viņu, ne par ko vairāk nerūpējoties.
"Es pat neredzēju tavus spārnus." Jūs varējāt mani brīdināt! – ragana bija sašutusi, kamēr viņš pasmējās par viņas mēģinājumiem ciešāk pieķerties viņam. Pūķis tikai noslēpumaini pasmaidīja un lidoja augstāk, solot nākamreiz visu parādīt.
Ragana viņam neteica, ka nākamā reize varētu nebūt, jo viņai patika šādi lidot. Slota nebija ērtākais pārvietošanās veids, lai gan tā bija pilnīgi droša, taču ilgi lidot ar to nevarēja. Mirelle nevarēja pateikt, kas bija ērtāk vai drošāk Darena rokās, taču šī lidojuma būtība bija pavisam cita. Meitene saprata, ka sen nav lidojusi un bija aizmirsusi, cik skaisti ir naktī.
– Skaists. – viņa čukstēja.
"Jā, tas ir skaisti…" puisis čukstēja, lai gan nekas apkārt viņu neinteresēja.
Irisa cerēja dzirdēt romantikas vai vismaz komēdijas pilnu stāstu, taču diemžēl viņas cerības nepiepildījās.
– Pēc tam mēs mazliet pastaigājāmies, un te nu es esmu. – Mirela pēkšņi pabeidza.
“Cik ģeniāls stāstnieks! Viņa bija prom uz četrām stundām, un viņa man teica trīspadsmit vārdus, lai dotos gulēt. – Irisa bija sašutusi.
– Tava pasaka sastāvētu no diviem teikumiem. – princese nopūtās. – Labi, ja tu saki, ka nebija ne apskāvienu, ne skūpstu, tas nozīmē, ka tā arī bija. Ejam gulēt. “Piesarkusī Mirela Irisai bija kaut kas jauns un līdz šim nepazīstams. – Ar tevi viss skaidrs, jaunkundze!
6. nodaļa
Nekaitīgi sapņi kā iepazīšanās veids un mazas palaidnības
"Daži šeit ieradās tikai tāpēc, lai iepriecinātu savus vecākus. Lai gan apmācība šeit ir diezgan augstā līmenī, iesīkstējušo aizspriedumu dēļ pēc skolas beigšanas tevi uztver kā turīga vīra meklētāju, un pirmo iespaidu vairs nevar labot. Savas zināšanas un prasmes būs jāpierāda vēl ilgi. Es gribēju iemācīt sapņot, bet “izredzes satikt labu dzīvesbiedru ir pārāk mazas, lai ļautos šādām muļķībām”. – viņa atkārtoja mātes vārdus. Īrisa atcerējās Ardanas izrādi un šausminājās par vēlmi aizēnot savas ievērojamās prasmes.
– Kā likums, “labie vīri” dodas uz netiklības un izvirtības mājām. Tomēr šo vietu bieži vien viegli aizmirst. Mirela nobolīja acis. "Bet biežāk jūs tur sastopaties ar izcilām un gudrām dāmām."
– Kad tev bija laiks? Un viņa par to pat neteica ne vārda. Saukta arī par draudzeni. – princese bija sašutusi.
Sašutis, atbildot uz smieklīgajām apsūdzībām, Mirela bija gatava tieši tagad doties unikālā piedzīvojumā un jautāja, vai Ardana ir gatava viņiem pievienoties. Savādi, bet kurators Batižs veicināja viņu ciešo iepazīšanos.
Nebija palicis daudz laika, līdz pirmkursnieki iepazīstināja ar jauniem priekšmetiem un attiecīgi iepazina jauno meistaru, tāpēc tika nolemts viņus sadalīt nelielās grupās pa septiņiem līdz astoņiem cilvēkiem un katram piešķirt atsevišķu tēmu. Skolēniem pašiem bija jāsadala pienākumi, jāatrod informācija un jāprezentē visiem pārējiem atsevišķās nodarbībās. Katrai tēmai tika atvēlēta atsevišķa diena, tāpēc uzstāšanās laikam nebija nekādu ierobežojumu. Tam vajadzēja būt viņu pārbaudes uzdevumam.
– Iesaku saprasties ar visiem savā grupā un darba laikā nelikt citiem neērti. Šajā laikā jūs esat brīvs no nodarbībām. Ērtības labad katrai grupai atvēlēju atsevišķas telpas, uz kurām bija norādīti dalībnieki uz durvīm. Šodien jūs varat apspriest visus jautājumus un iet katrs savu ceļu. Beigsim šeit.
Beidzot pēdējās divas nedēļas,