Автомобіль. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Автомобіль. Дитяча енциклопедія - Отсутствует


Скачать книгу
Джон Данлоп винайшов велосипедні шини, які накачувались повітрям. Потім брати-французи на прізвище Мішлен зробили такі ж шини для автомобілів.

      Спочатку автомобільні шини часто лопались. На автогонках у 1895 році братам-винахідникам довелося аж 22 рази замінювати камери.

      Проте самоходи з паровими двигунами повністю не зійшли з арени. У невеликих кількостях їх застосовували для пасажирських та вантажних перевезень. Зокрема, на Уралі, в районі Нижнього Тагіла, успішно працював на вивезенні руди «паровий слон» – тягач з причепленими вагончиками, збудований Амосом Черепановим у 1860 році.

      Наприкінці XIX століття екіпажі з паровими двигунами, уже значно вдосконалені, знаходять більш-менш широке застосування. Окремі їх зразки експлуатувалися і пізніше, аж до 20-х років минулого століття.

      Глава 4

      Автомобіль: як він народжувався

      Понад сто років минуло з того часу, як з’явився на світ один із чудових витворів людського розуму – автомобіль.

      Цікаво, що перші зразки автомобіля практично одночасно створили два винахідники, працюючи окремо один від одного. Обидва вони були німці: Готліб Даймлер і Карл Бенц.

      У 1886 році «батьки» автомобіля оформили два патенти на «транспортний засіб із двигуном внутрішнього згорання». Треба сказати, що в той час чимало інженерів працювали над тією ж ідеєю. Але «в металі» її реалізували згадані Г. Даймлер і К. Бенц. Вони не тільки випробували, але й впровадили у виробництво «пересувний засіб».

      І в подальшому уславлені винахідники багато працювали над автомобілем, безперервно вдосконалюючи його конструкцію і розширюючи масштаби випуску машин.

      Цікаво, що Даймер і Бенц ніколи не були знайомі один з одним особисто. І чомусь не хотіли зустрічатися. А між тим у них було про що поговорити. Знайомство пішло б їм на користь. Принаймні, могли б розповісти одне одному, як ішли до мети, як долали труднощі. Однак – не зустрілись. Хоча одного разу…

      «Я за все своє життя, – писав у своїх спогадах Карл Бенц, – жодного разу не мав нагоди поговорити з Даймлером. Якось я побачив його здалеку в Берліні. Коли я проштовхався до нього, бажаючи познайомитись, він уже зник у натовпі.

      Всяк, хто бачив і знає наші перші екіпажі, що приводяться до руху моторами, добре розуміє, що ми йшли до вирішення проблеми абсолютно різними технічними шляхами, незалежно один від одного».

      Готліб Даймлер

      Карл Бенц

      Лише через 26 років після смерті Даймлера, у 1926 році, дві фірми – «Даймлер» і «Бенц» – злилися в одну.

      Очевидно, традиційний німецький педантизм і велика цілеспрямованість допомогли Німеччині стати першої країною, в якій остаточно «народився» автомобіль. Адже відомо, що ще в 1884 році у Франції Є. Делямар-Дебутевіль та Л. Маланден одержали патент на винахід, сконструювали і навіть випробували перший французький автомобіль, але далі того справа не пішла.

      Ще раніше, в 1879 році, американець Д. Сельден


Скачать книгу