Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія - Отсутствует


Скачать книгу
навесні, коли тануть величезні болота, розливається завширшки на 15 км. Починається тут і наш Дніпро. А взагалі у Білорусі існує 20 тис. річок та струмків і близько 11 тис. озер. Серед них є й унікальні, наприклад озеро Світязь, яке теж згадується у творах Міцкевича.

      Надзвичайно красивими і дуже цінними для людства є білоруські ліси, які займають 36 % території країни. Саме у Білорусі знаходиться знаменита Біловезька Пуща, яка частково розташована у цій республіці, а частково належить Польщі. Вона є залишком того величезного первісного лісу, який колись, у доісторичні часи, вкривав усю Північну Європу. Білоруська частина Пущі займає площу в 150 тис. га. Тут ростуть сосни віком у 180 років, котрі сягають 40 м заввишки, і живе приблизно 55 різновидів ссавців, широко розповсюджених у стародавній Європі, але досить рідкісних у наші часи. Це лосі, олені, дикі кабани, борсуки, вовки, горностаї, куниці, видри, норки та бобри. Але найціннішим скарбом Пущі є зубри. Тут їх мешкає близько тисячі екземплярів. Нещодавно ці могутні звірі були на межі вимирання. Але напружена робота працівників заповідника врятувала їх від загибелі.

      Повноводна Прип’ять

      Біловезька Пуща стала заповідником ще у 1940 р., а з 1991 р. вона має статус національного парку. Крім неї, Білорусь має ще декілька унікальних заповідників. Серед них Поліський радіаційно-екологічний, Прип’ятський заповідники та національні парки Березинський і Браславські озера. А загалом як цінні природні об’єкти охороняються 6,1 % території країни.

      Клімат Білорусі є помірно-континентальним. Зима тут зазвичай м’яка і волога, а літо – тепле. Середня температура найхолоднішого місяця січня складає -6 °C, а в липні, коли термометр показує найвищі відмітки, вона досягає +18 °C. Щорічно випадає 550–700 мм опадів.

      У Білорусі живе понад 10,2 млн чоловік, головним чином, білоруси. Їхня кількість становить близько 80 %. Також багато росіян (13 %), поляків (4 %), українців (3 %), євреїв (1,1 %) та представників інших національностей. Тут, наприклад, живе близько 20 тис. литовців. При цьому державними вважаються дві мови – білоруська та російська.

      Десь 70 % населення є прибічниками православ’я. Католики складають 14 %, греко-католики – 7 %. Є також іудаїсти.

      Сучасна Білорусь має всі ознаки досить розвинутої держави. Вона є членом Організації Об’єднаних Націй, входить до Співдружності Незалежних Держав (СНД). Серед держав СНД вона найбільше за всіх інших прагне до союзу з Росією. 2 квітня 1996 р. нею був підписаний договір про утворення Співдружності Білорусі та Росії, а рівно через рік було оформлено договір про Союз Білорусі та Росії.

      Державний устрій Білорусі має всі ознаки республіканської форми правління. Її очолює президент (його обирають на 5 років), а вищі законодавчі функції покладені на парламент – Національні збори. Він складається з двох палат – Палати представників та Ради Республіки.

      Власну валюту країни називають білоруським карбованцем.

      Територія Білорусі поділена на шість областей. Їхніми адміністративними


Скачать книгу