Мама 3.0: хочу i буду! Усвідомлене виховання через любов та прийняття. Альона Попова
і вираховуючи, скільки мені ще залишилося потерпіти. Від нього ж я почула, що в нас народився хлопчик (в період вагітності ми не знали, хто буде).
Самостійно народити мені теж було нескладно, але компанії чоловіка бракувало. З ним веселіше якось було :)
Ще один нюанс партнерських пологів. Мало хто знає, що народжувати можна не лише з чоловіком або мамою. Насправді – з будь-якою близькою або «комфортною» вам людиною.
І я мала ще один досвід – я була партнером подруги під час її пологів. Чоловік відмовився, мама вже немолода і погано почувалася, а подруга дуже боялася. Аби підтримати її, я запропонувала свою кандидатуру. Готувалася заздалегідь – згадала найвеселіші моменти нашого з нею життя, знайшла купу смішних (і не дуже) анекдотів і маленьких приємностей-сюрпризиків. Все пройшло успішно, і на світ з'явився чудовий Мишко.
Отже, переваги партнерських пологів:
– моральна підтримка (ти все зможеш, ти моя розумниця, у тебе все виходить, лишилося трошки, малюк на півдорозі до тебе, і ще багато чого приємного можна сказати жінці, яка народжує);
– фізична допомога (піднести купу пакетів, які потрібно взяти із собою до пологового залу, подати пляшку з водою, допомогти встати, перейти з місця на місце, зробити масаж тощо);
– контроль ситуації (які ліки дають, для чого, з пакета породіллі або щось своє, які наслідки медикаментів, наскільки вони потрібні – адекватний лікар завжди прокоментує необхідність застосування тих чи інших ліків).
ЩО ЩЕ МОЖЕ БУТИ В ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ
Підготуйте себе морально, що ви можете виявитися далеко не першою породіллею на сьогодні у свого лікаря й акушерки, тому не факт, що отримаєте максимум необхідної уваги.
На жаль, не виключено, що вам можуть нагрубити або проігнорувати (може, і ні, розраховуйте на краще, але будьте готові й до таких варіантів).
Часом необхідно вимагати уваги, нагадувати про себе.
У пологовому залі може бути прохідний двір, але ніхто не звертатиме уваги на ваш зовнішній вигляд, тобто забудьте, що ви в негліже, можливо, з немитою головою, у короткій сорочці. На це ніхто не дивиться – так ТРЕБА.
Легких вам пологів!
Нова роль
Я стала мамою
Любов, що переповнює та накриває з головою, у новій ролі стане щастям…
Ви дістали нову роль? Вітаю! Давайте розглянемо, що на вас чекає.
Доволі важкий найперший тиждень після народження (ніхто, і навіть ви, – І ЦЕ НОРМАЛЬНО! – не знає, що з ним робити).
Далі складний взагалі весь перший місяць (ви звикаєте одне до одного, вчитеся хоча би приблизно розуміти малюка, доглядати за ним).
Потім вам головне пережити перші три місяці (усі звикання, газики, налаштування ГВ та інше).
Ну, якщо перші три місяці позаду, то до шести вже трошки лишилося: перші перегортання, падіння – будьте обережні! Якщо треба відвернутися/відволіктися – вже краще покладіть