Kuidas (V)allutada mehi. Gerry Stergiopoulos

Kuidas (V)allutada mehi - Gerry Stergiopoulos


Скачать книгу
ei suutnud näitemänguga enam kaasa minna. Nad läksid lahku, vaese armunud Pauli süda murdus ja Nancy tundis veelgi enam üksindust, masendust ja igavest süüd Pauli tunnetel tallamise pärast. Nancy astus üle kahest põhireeglist. Esiteks kujutas ta endale ette, et tema elus on mehe-kujuline tühimik. Teiseks kaotas ta sellise mõtlemise tulemusena kogu perspektiivi ning rõhutas endale üleliia tugevalt oma vallalise seisust, mille tulemusena tekkis tal arusaam kõikide meeste sobivusest. Nancy oleks pidanud keskenduma iseendale ja tegelema probleemi juurtega, selle asemel, et suunata kogu oma mure kavaleri puudumisele. Naise jaoks oli Pauliga välja minemine nagu tooli asetamine vaiba sisse kulunud augule, selle asemel, et võtta vaevaks seda parandada. Jah, see oli kiire lahendus, aga suuremas plaanis ei parandanud see olukorda raasugi.

      Olete kosumas eelmisest suhtest? Loodetavasti olete pärast oma eksi mahajätmist suhtes olemisele sõja kuulutanud. Olete laulnud kõvasti kaasa laulu „Pesen selle mehe kohe oma juustest välja”4.

      Väga tubli! Aga südames on ikka veel valu. Sel hetkel olete kõige haavatavam ja ehk ka enim irratsionaalne. Ükskõik mitu mehe isiklikku asja on ära põletatud, olen siiski kindel, et igatsete taga seksi ja lähedust. Kohe teise mehe juurde minek võib lõppkokkuvõttes olla katastroofiline. Teie tujumuutused – mehe külge klammerdumisest ja emotsionaalsusest sõjaka feminismini – ajab iga suhte kibekähku nässu.

      Minu nõu sellisel juhul on see raamat käest panna, pisarad silmist pühkida, sõbrannadele helistada ja pidada ohtra jäätisega pidžaamapidu. (Jah, luban teil selle väikeste armsate ponidega pidžaama selga panna.) Laske käia. Enda vabaks laskmine on pärast emotsionaalset šokki puhastav ning kui see kõik on organismist väljas, võite selle raamatu lugemist jätkata. (Aga kui sööte pidžaamas jäätist veel viis kuud pärast lahkuminekut, siis on see lihtsalt puhas laiskus ja sellele ei ole mingit vabandust. Häbi, kullakesed!)

      Olete hiljuti lahutatud? Pärast lahutust võib tunduda, et naistelt oodatakse uue kaasa leidmist rohkem kui meestelt, eriti kui kell tiksub ja neid ei abista tingimata nooruse vetruv elastsus. Sellegipoolest tuleb näha asja positiivsest küljest. Olete saanud tähtsat informatsiooni ja oma esimese abielu vigadest õppinud ega kiirusta neid seega kordama.

      Kui olete abielust unistanud, siis ei tasu sellest mõttest loobuda. Õnnelikud lõpud on olemas. Iga abielulahutuse kohta, mis on tabloidide lehtedele pillutud, leidub sadakond õndsalt õnnelikku (või vähemalt toimivat) abielu, millest uudistes ei räägita. Seda selle tõttu, et keegi ei taha nendest lugeda. Tahame lugeda ainult neist, kus on verd, toorust, multimiljonilisi varandusi ja Heather Mills, kes rivaali advokaadile vett kaela valas.

      Pole aega armastuse jaoks? Kas teile tundub, et olete elust liiga suure tüki hauganud? Liiga palju on korraga ette võetud? Kas ruttate vihma käest räästa alla, jätmata enesele hetkegi vaba aega?

      Muidugi võib teil olla närune ülemus, kes sunnib teid üleliia palju töötama, kuid alati on ka võimalus, et täidate oma aega meelega liiga tihedalt suure sisemise ebakindluse tõttu, mis asub kaitsva pealispinna all ning tungib välja kohe, kui kogu teadvus ei ole pidevalt igapäevaste toimingutega haaratud. Kui see käib teie kohta, kui teid piinab kahtlus, et te pole piisavalt hea, siis äkki oleks kasulik lugeda tugevate imetlusväärsete naiste elulugusid. Tihtipeale pole need naised targemad ega andekamad kui teie või mina, ja ka nemad on teinud kohutavaid vigu ning valearvestusi, kuid neid juhtis tugev arusaam nende endi väärtusest, ainulaadsusest ning seega kõigest hinnalisest, mida nad võivad maailmale anda. Las nemad olla eeskujud, kelle eneseväärikust saaksite imiteerida. Tugevad, edukad naised on tihtipeale need, kes suudavad välja astuda ebakindlusest, mis paljusid meist maha surub. Andke endale võimalus, puhake ja pühendage veidi aega sellele, et leida armastus, mida te väärite.

      Muidugi, kui teil on tõepoolest kogu aeg kiire, sest vilets ülemus sunnib teid loomalikult tööle, siis uurige asja, saatke mõned CV-d, leidke uus, parema tööajaga töö ja saatke orjapidajast ülemus metsa. Elus on muudki peale töö.

      Olete psühhopaatiline mahajäetu? Kas see võite olla teie? Olete psühhopaatiline mahajäetu, kes lihtsalt ei suuda oma eksist üle saada? Selle mürgise haiguse sümptomid on järgmised (palun vastake ausalt ja märkige ära enda kohta käivad punktid):

      • Unistate ikka veel oma eksist ja ühiselt koosveedetud ajast.

      • Hoiate ikka veel alles tema aastaid tagasi saadetud kaarte või loete pidevalt üle tema saadetud telefonisõnumeid.

      • Kui olete purjus või vaevlete igavuses, avastate end aeg-ajalt tema telefoninumbrit valimas.

      • Käite sageli samas klubis/jõusaalis/tänaval, lootes temaga juhuslikult kohtuda. (Sõidate vahel isegi tema majast mööda.)

      • Idealiseerite tema omadusi.

      • Võrdlete iga uut meest temaga.

      • Räägite tihti oma sõpradega temast ja „vanadest headest aegadest”.

      Loomulikult ei kehti see ainult nende kohta, keda on maha jäetud. Isegi kui olite ise mahajätja, võite ikkagi olla väikest viisi psühhopaatiline ja oma eksi võimuses. Kas tunnete end süüdi, sest teie jätsite tema maha?

      Laske ma selgitan seda järgmise näitega.

      Lauren, 22

      „Ma ei suutnud teda unustada. Helistasin oma sõbrannadele peaaegu iga päev, et oma muret kurta. Ma olen nii õnnelik, et ka nemad mind maha ei jätnud, kuigi käitusin nagu täiesti segane. Ma ei suutnud võidelda tundega, et see halb lahkuminek oli ära rikkunud kõik minu võimalused kellegi teisega õnnelik olla. Ma lihtsalt ei suutnud vaimselt toime tulla sellega, et mulle võidaks taas samamoodi haiget teha.”

      Olgu, Lauren. Esiteks ei tohi mitte kunagi tunda süüd selle pärast, et sõbrannadele pidevalt oma kurbusest ja masendusest ketrasite. Selleks sõbrad ju ongi – kui tuleb aeg, aitate teie neid nende rasketel hetkedel. Alati tuleb inimestega rääkida. Enesehaletsuse ja depressiooni kütkeis ei tohi üksinda istuda.

      Teiseks on olemas viise, kuidas kustutada oma minevik ja alustada puhtalt lehelt, mis muudab olukorra kergemaks. Uskuge mind – selleks, et endale uut meest leida, tuleb täita kõiki järgnevaid juhiseid.

      Alustame lihtsamate asjadega. Vaadake kodus ringi. Kas seal on sellest suhtest jäänud mälestusesemeid? Mõned mehe kingitused, mida hoiate alles, kuigi ei tohiks? (Pehmed mänguasjad raiskavad alati voodiruumi.) Võtke need sülle. Minge otse kööki, võtke prügikott. Pange kingitused sinna sisse. Jätke hüvasti. Ning siis toppige see õues prügikasti, või kui arvate, et asjad võivad meeldida kellelegi teisele, siis viige need heategevuslikku poodi. (Loomulikult ei tasu nõnda kiirustada, kui mees kinkis teile teemante. Need peaksite maha müüma.)

      Järgmiseks kustutage oma mobiilist mehe telefoninumber. Seda ei lähe vaja. Kustutage ka kõik tema sõnumid ja meilid. Kraapige ta nimi välja aadressiraamatutest. Kui tõepoolest tuleb mehe nimi mingil põhjusel telefoni alles jätta – näiteks võlgneb ta teile raha – siis pange ta nimi E-tähe alla nimena Ei!Ei!Ei!, nii et iga kord, kui ta helistab, meenutab see teile, et sellele teele ei tasu enam astuda. Ja ärge unustage internetti – ärge vaadake tema Facebooki lehekülge. Ärge minge tema MySpace’i konto lähedalegi. Sest mis mõte on piinata iseennast pideva mehe järele nuhkimise ja tema kõikide käikude kontrollimisega?

      See võib tunduda küll raske, kuid tunnete end pärast seda hoopis paremini. Selline tegutsemine peatab kõik pidevalt esilekerkivad halvad mälestused, mis teie sees põlema ja käärima võivad hakata.

      Ja käärimisest rääkides – ärge minge šoppama, kui end halvasti tunnete. Kindla peale suundute otse pagariärisse ja kugistate alla kaks kotitäit glasuuritud kukleid nagu elevant loomaaias või, mis veel hullem, otsustate läbi pisarate, et kõiki teie sügavamaid vajadusi täidab laimiroheline trikoo. (Roheline värv ei tee leinaja jumele midagi head. Isegi Roheluse Jumalanna ei suudaks konn Kermiti välimusega kena välja näha.)

      Ning veel üks asi – ma vihkan neid ringlevaid müüte, mille kohaselt kellegi „teine pool” olemine


Скачать книгу

<p>4</p>

„I’m going to wash that man right out of my hair” – Laul R. Rodgersi ja O. Hammerstein II muusikalist „South Pacific” (1949). – Tlk.