Палаюча рука. Павло Артонек

Палаюча рука - Павло Артонек


Скачать книгу
Не хочу сидіти. Треба йти. Почну з камінного села. Я знаю де це. – швидко відказав Гриць і знервовано додав. – А.. як ми можемо зв'язатись? Ну, на випадок, якщо щось піде не так, абощо.

      – Коли ти знищиш всі енергозберігачі, вертайся сюди. Нажаль зв'язок підтримувати буде нерозумно й небезпечно. Тут я безсилий.

      – Добре, прекрасно. Ну я пішов. Зловлю таксі. До зустрічі. – якось дуже дивно стало Грицеві після прощання. Та збентеження пройшло і він вийшов на двір. Хвилювання не було, був страх, але хлопець знав, що треба йти за ним. Йому це підказав, один розумний чоловік.

      5

      Гриць вийшов на вулицю і йому стало погано від такого гулу, в машині він був не настільки нестерпний. Він звик жити в селі, тому було доволі незручно. Ще й цей диковинний костюм привертав увагу цікавих перехожих. Першим ділом йому потрібно було зняти гроші, й він почимчикував сірою вулицею в пошуках банкомата, накинувши каптура на голову. Десять хвилин різні обличчя пливли перед ним і вуха потроху звикли до шуму. Він побачив невелику чергу. Так то був банкомат, безперечно, й став в кінець. Черга просувалася швидко, й Гриць не встиг обдивитися все навколо, як вже стояв перед банкоматом. Він всунув картку й зняв Грошей на перший час, такої суми він ще ніколи не тримав у руках – йому повинно хватити на все. Гриць відійшов від банкомата, поруч його вже чекало таксі, як на замовлення. Він сів і сказав до Житомира.

      – Куди це так далеко? – грубувато спитав водій.

      – Світ рятувати. – буденно відказав Гриць, й перший раз, за довгий час, посміхнувся. Щиро від душі, так як годиться.

      – Це теж потрібно. – тільки й крекнув таксист і дав ходу. – А чому в такій одежині цікавій? – невгавав чоловік.

      – На виставу їду, артист я. – тільки й кинув Гриць. До Житомира їхали мовчки.

      Київ минув швидко. Почалися зелені здається безкінечні лісі й між ними поля. Погода була ясна, небо де-не-де були поорані хмарами від літаків. Гриць все думав, що за предмет може бути енергозберігачем, адже старий дослідник дав йому молоток, що б знищити ціль. Це наводило на деякі думки. Врешті він вирішив, що немає значення, що трощити. Але найсильніше його тривожило те, як він здогадається, що знайшов саме те?

      В полоні думок Гриць доїхав до самого Житомира. Розплатився з таксистом і вийшов у центр міста. Гриць подався шукати водія який знає, як проїхати до камінного села. На щастя перший же і знав, як туди потрапити.

      – Так звісно, я знаю. – відповів молодий таксист на синьому авто, на запитання Гриця. – Туди часто їдуть туристи. Сідайте, дві години і ви там. Оу, цікавий костюмчик. – осміхнувся шофер.

      – Я історик-геолог, це в мене форма така. – стримано відповів Гриць і закинув свої манатки у машину. Сидіти в амуніції було не зручно тому Гриць ще в Києві сховав все в одну сіру сумку, це й було все його добро. Ландшафт шосе був такий самий, як і з Києва до Житомира. Тому Гриць заснув від нудьги. Лісі й поля вже йому трохи набридли.

      – Вставайте, приїхали. –


Скачать книгу