Протистояння. Том 1. Стівен Кінг
близько до краю ареоли. «Господи Боже, уже дах протікає», – зачудовано подумав він.
– Мушу йти, – сказав він.
Його білий сукняний піджак лежав у ногах ліжка. Ларрі підібрав його, накинув на плече та рушив до вітальні.
– Лайно ти, а не мужик! – крикнула вона йому навздогін. – Я пішла з тобою лише тому, що ти здався мені гарним хлопцем!
Від вигляду вітальні Ларрі мало не застогнав. На дивані, де вночі, як йому пригадалося, проводилися ті самі оральні процедури, валялося щонайменше дві дюжини синглів «Сонце, ти хлопця свого любиш?» Ще три платівки лежало на кришці запилюженого переносного програвача. На дальній стіні висів величезний плакат із Раяном О’Нілом та Елі Макґро.[59] Оральні процедури – це те, за що ніколи не вибачаються, ха-ха. «Господи, я справді поїхав дахом».
Вона й досі стояла у дверях і плакала. Одягнена в саму напівпрозору спідницю, дівчина виглядала жалюгідно. Він помітив подряпину на одній гомілці – порізалася, коли голила ноги.
– Слухай, зателефонуй мені, – мовила вона. – Я не серджуся.
Треба було сказати «гаразд», і на цьому все скінчилося б. Але натомість Ларрі почув, як із його губ зірвався дурнуватий смішок, а тоді він промовив: «Твої оселедці горять».
Вона закричала й кинулася до нього, та перечепилася об диванну подушку й полетіла на підлогу. Однією рукою перекинула почату пляшку молока й зачепила порожню бутельку від скотчу, яка стояла поряд. «Боже правий, – подумав Ларрі. – Ми що, їх мішали?»
Він вискочив із квартири й затупотів сходами. Коли спускався останніми сходинками до дверей під’їзду, почув, як вона кричить на горішньому майданчику:
– Ніякий ти не хороший хлопець! Ніякий ти не…
Ларрі загрюкнув двері, і його оповила імлиста, волога теплота, просякнута запахами квітучих дерев та автомобільних вихлопів. Після смороду смаженого жиру й затхлих цигарок цей дух видався йому справжніми парфумами. Його пальці й досі стискали ту саму очманілу цигарку – вона догоріла до самого фільтра. Ларрі кинув її в риштак і набрав повні легені свіжого повітря. Чудово було вирватися з того божевілля. Тож повернімося, друзі, до тих прекрасних днів, коли нормальність була цілком…
Зверху й позаду нього бухнуло, відчинившись, вікно, і Ларрі зрозумів, що почує далі.
– Бодай ти згнив заживо! – закричала вона до нього. Справжнє дитя Бронксу. – Бодай тебе в метро перечавило! Хер ти, а не співак! Навіть трахитися не вмієш! Гнида! Запхай це собі в сраку! Розкажи все своїй мамці, гнида срана!
З вікна на третьому поверсі засвистіла пляшка з молоком. Ларрі пригнувся. Вона бомбою вибухнула біля риштака, забризкавши вулицю гострими скалками. Далі полетіла пляшка від скотчу – крутнувшись у повітрі, розбилася біля його ніг. Не кожна гігієністка може похвалитися такою лячною влучністю. Він кинувся бігти, прикриваючись однією рукою. Божевілля ніяк не закінчувалося.
Позаду почулося фінальне, довге завивання, насичене соковитим, переможним бронкським акцентом: «ПОЦІЛУЙ МЕНЕ В СРАКУ, ХУЙЛО ДЕШЕ-Е-ЕВЕ-Е-Е!»
Наступної
59
Ідеться про постер до фільму «Любовна історія» («Love Story», 1970). «Кохання – це те, за що ніколи не вибачаються» – одна з ключових фраз цього фільму, який вважають одним із найуспішніших та найромантичніших в історії американського кіно.