Unenägude seletusi kogu perele. Koos soovitustega. Gerda Kroom (koostaja)
Järgige hügieeninõudeid – enne magamaminekut käige tingimata duši all, ükskõik kui väsinud te ka poleks. Vesi kõrvaldab pinged ja osaliselt ka üleväsimuse.
* Pange kindlasti selga pidžaama või öösärk – nii kaitsete keha ülejahtumise eest, kui peaksite magades teki pealt ära ajama. Pealegi loob ööriietus kaitsva tõkke suunavate unenägude vastu.
* Magamisasend mõjutab une kvaliteeti – parim on see, milles maksimaalselt lõdvestute.
Kuidas uinuda
Isegi kui olete päevast väga väsinud, pole mõistlik otsekohe magama jääda, kui pea patja puudutab. Kui te niiviisi uinute, võib täie kindlusega väita, et öine uni ei taasta teie jõuvarusid. Hommikul tunnete, et olete välja magamata ja väsinud.
Selleks et hästi välja magada, on vaja heita endalt päevane pinge, lõdvestada keha, vaim ja hing. Alles pärast seda võib lubada unel enda üle võimust võtta.
Mida teha, kui olete väga väsinud ja teil pole jõudu unega võidelda? Vastus on – lõdvestusharjutusi, kuid mitte voodis, vaid mõnel teisel, küllaltki kõval pinnal, näiteks põrandal.
Heitke põrandale ja sirutage end kogu pikkuses välja. Mõned korrad venitage käsi ja jalgu, seejärel asetage käed keha kõrvale. Lõdvestumine algab jalgadest. Kujutlege, et varbaotstest siseneb teie kehasse meeldiv, lõdvestav soojus. Juhtige soojus mõttes igasse keharakku. Tehke seda seni, kuni tunnete, et keha on pehme ja lõtvunud. Te olete muutunud meduusi taoliseks, kel pole ei luid ega lihaseid.
Nüüd tuleb lõdvestada vaim. Hoiduge mõtlemast päevaprobleemidele, heitke kõrvale kõik muljed, emotsioonid ja mõtted. Laske neil endast rahulikult mööda voolata, kujutage ette sooja vihma, mis teist üle uhab, viies peast kõik mõtted. Teie ülesanne on sundida vaim vaikima, muuta see tühjaks ja kergeks nagu õhupall. Kui mõistus pöördub ikka veel läbielatud mõtete ja probleemide juurde, võite hoida mõttes õhupalli kujundit. See õhupall on teie pea. Siis korrake endale pidevalt: “On ainult tühjus ja kergus.”
Enne uinumist mõelge häid mõtteid
Enne uinumist on kindlasti vaja puhastada ka hinge. Mõelge häid mõtteid, kasutage positiivseid väiteid.
Alustage hingamisest. Sisse- ja väljahingamisel suunake oma teadvus südame piirkonda. Iga hingetõmbega kujutlege, et ammutate energiat maailmaruumist, välja hingates suunake see energia südamesse, ühtlasi liikuge sinna koos teadvusega. Mõttes võib korrata midagi positiivset, peaasi, et see tekitaks teis rahu ja muretuse tunde. Näiteks: „Minu maailmas on kõik hea ja rahulik.“
Kui tunnete südames vastukaja, võite rahulikult unne suikuda, olles kindel, et sel ööl näete ainult häid unenägusid.
UNENÄGUDE SELETAJA
Koos soovitustega, mida teha, et halb unenägu täide ei läheks, hea aga täituks
Tingmärgid:
A
Aabits
Aadam ja Eva (mees ja naine napis riietuses)
Aadress
Aafrika
Aaloe
Aare
Aasia
Aastaajad
Unenäo tähendus sõltub aastaajast.
Kevad
Suvi
Sügis
Talv
Aastavahetus