Компанії майбутнього. Фредерік Лалу

Компанії майбутнього - Фредерік Лалу


Скачать книгу
однієї родини, вони тримаються разом, готові допомагати одне одному і стати одне за одного. У Southwest Airlines одним з восьми приписів для співробітників є «прийняти сім’ю Southwest Airlines», що демонструє «душу служителя». DaVita, провідний оператор діалізних центрів, який дуже послідовно застосовує Зелені організаційні принципи та методи,[18] вживає іншу метафору. Попри свої великі розміри, компанія називає себе Селом, а власних співробітників, яких налічується 41 тисяча, – громадянами. Штаб-квартира компанії відома як Casa DaVita (іспанською «Дім DaVita»), тимчасом як Кент Тірі, очільник і головний виконавчий директор (якому приписують рятунок компанії від фактичного банкрутства 1999 року і її нинішній успіх, що став можливим завдяки запровадженій ним Зеленій культурі), згадується як сільський голова.

      Від Червоної до Зеленої: співіснування організаційних моделей

      Компанії, як ми їх знаємо, є дуже недавнім явищем. Більшу частину історії нашого виду ми дбали за полювання та збиральництво, і можна сміливо припустити, що ці заняття не мали нічого спільного з перевантаженою поштовою скринькою й виснажливими засіданнями з питань бюджету. З історичного погляду, ми відносно нещодавно перейшли до віку хліборобства, і навіть тоді організації нечасто виходили за межі родинних структур. Це сталося лише під час промислової революції, коли почали використовувати значну частку людських ресурсів. Менеджмент як галузь наукового дослідження, по суті, розквітнув лише в останні 50 років.

      Коли ми кладемо послідовні стадії людського та організаційного розвитку на часову шкалу, результат вражає. Еволюція, схоже, прискорюється, і прискорюється все швидше. Якщо ця тенденція триватиме, ми, ймовірно, зможемо побачити появу однієї або двох нових стадій після Зеленої ще за нашого життя.

      Ця ілюстрація показує ще одне цікаве явище: досі ніколи в історії людства не існувало в той самий період стільки людей, які керуються такою кількістю різних парадигм. Це стосується також організаційних моделей: якщо придивитися, то в одному місті можна знайти Червоні, Жовті, Помаранчеві й Зелені організації, що існують поруч.

      Якщо широко узагальнити, то можна впевнено сказати: в розвинених суспільствах Імпульсивні Червоні організації зберігаються тільки на периферії легальної діяльності. Конформістські Жовті й досі помітно наявні в урядових установах, армії, релігійних організаціях та державних школах. Успішна Помаранчева парадигма домінує у бізнес-корпораціях – від Уолл-стрит до Мейн-стрит. Плюралістичні Зелені методи дедалі більше втручаються не лише у світ некомерційних організацій, а й у бізнес. У таблиці нижче наведено ці чотири організаційні моделі, їхні досягнення та керівні метафори. Це показує поточний стан справ, з якого видно, що може з’явитися нова модель.

      Розділ 1.2. Про етапи розвитку

      У перебуванні на вищому рівні розвитку, по суті,


Скачать книгу

<p>18</p>

Стенфордське бізнес-дослідження компанії DaVita 2006 року – дуже цікава книжка та хороше джерело інформації для читачів, котрі бажають поринути у детальніше вивчення Зелених організаційних принципів та методів.