Правила батьківства. Річард Темплар

Правила батьківства - Річард Темплар


Скачать книгу
інколи ваші інтереси не збігаються. Раз у раз ми шукаємо причини, щоб виправдати себе (мушу віддати належне моїй знайомій: вона принаймні визнала, що намагається вплинути на рішення своєї дочки щодо вибору навчального закладу). Батьки будуть пояснювати вам, що їхнє чадо прокидається вночі, тому простіше спати в одному ліжку. Ми переконуємо себе, що наші діти недостатньо дорослі для тієї чи іншої справи, що вони хвилюються більше за інших, що так корисніше для здоров’я, що нерозсудливо дозволяти їм чинити так і отак.

      Та глибоко в душі ми чудово знаємо, що робимо. Ми просто не бажаємо зізнатися в цьому, навіть собі. Інакше нам доведеться все міняти на їхню користь. Іноді це вкрай важко, та, одного разу вирішивши мати дітей, ми маємо бути абсолютно чесними із собою й піклуватися перш за все про них.

      І, хоч як дивно, саме тоді й приходить справжнє батьківське щастя. Поставити на перше місце інтереси інших – означає не поневолити себе, а навпаки – звільнити. Коли ми дбаємо про інших, нам ніколи нудьгувати, сумувати за минулим, бідкатися й нарікати на свою долю, стримувати лють, тому що все це стосується тільки нас. Ми відволікаємося від власних проблем, опікуючись іншими людьми, а ще краще – нашими дітьми. Визнаю: коли твоя дитина лежить поряд на ліжку, почуваєшся тепло й затишно. Та, спостерігаючи, як вона перетворюється на самостійну, дорослу людину, ти отримуєш радість, що перевершує все.

      Глибоко в душі ми чудово знаємо, що робимо.

      Правило 19

      Бути охайним не так важливо, як ви думаєте

      Коли я вперше познайомився зі своєю дружиною (безумовно, тоді вона не була моєю дружиною), пам’ятаю, що її будинок мене трохи налякав. У мене досі перед очима майже порожні столи, чисті робочі поверхні на кухні та безмежні, нічим не захаращені ділянки підлоги без жодної порошинки. Ви могли назвати будь-яку річ у будинку, і моя дружина пояснила б вам, де її шукати. Так, усе – в буквальному розумінні – мало своє місце, де й повинне було завжди перебувати.

      Чесно кажучи, я був вражений. Я завжди дотримувався такого стилю ведення домашнього господарства, який можна було б назвати «кинь на підлогу та забудь». Мушу зізнатися: коли ми вирішили мати дітей, я потай хвилювався, що моя дружина не впорається. Я розумів, що її ставлення до чистоти й порядку не сумісне з атмосферою, в якій могли б вирости спокійні та безтурботні діти (ми мріяли саме про таких)[11].

      Виявилося, вона чудово адаптувалася, як і більшість батьків. Та не всім це вдається. Деякі, подібно до Канута Великого[12], намагаються стримати море бруду, пилу, книжок, іграшок і протистояти неохайності, гармидеру, захаращенню та безладові, які є нормальним явищем у будинку з дітьми. З’являється нова категорія речей, які ви не в змозі прибрати, бо ніяк не розумієте, що то таке, тому годі й сподіватися знайти їм належне місце.

      Ви можете обирати між двома варіантами. Варіант перший: поступово довести себе до божевілля, знервовано намагаючись робити неможливе та підтримувати лад у домі, цим перетворюючи своїх


Скачать книгу

<p>11</p>

Маю сказати на захист моєї дружини (раптом вам здалося, що її ретельність невротична): незважаючи на свою пристрасть до порядку, вона ніколи нічого не прасувала та й про пилосмок мала невиразне уявлення.

<p>12</p>

Не завдавайте собі клопоту поясненнями, що Канут намагався зробити інше. Я знаю, що він хотів лише підтвердити свою думку. А я лише намагаюся висловити свою.

Ідеться про легенду, за якою король вікінгів Канут продемонстрував улесливим підлеглим, що не здатний наказувати морським хвилям. (Прим. перекл.)