Правила батьківства. Річард Темплар
думку. Ви можете сказати: «Ти виступив не досконало, проте гідно», чи щось подібне (якщо це правда). Та ділитися своїми враженнями зовсім не обов’язково. Набагато важливіше дати дитині зрозуміти, що можна було зробити, аби результат виявився кращим. Спробуйте запитати: «Як ти почуваєшся?» Завжди непогано поцікавитися її станом хоча б тому, що це ви можете відчути розчарування від її поразки, а дитина буде в захваті, бо прийшла п’ятою. Тоді хай вона насолоджується своїм досягненням як справжнім успіхом.
Якщо дитина все ж засмучена через невдачу, запитайте, чому, на її думку, їй не вдалося досягти кращого результату. Якщо вона почне звинувачувати суддю, вчителя, інших дітей, тактовно попросіть її не відступати від теми.
З’ясуйте в дитини, що вона збирається робити наступного разу. Пам’ятайте, що варто уникати нездорової конкуренції. Іноді краще припинити участь у змаганнях, аби не засмучуватися через невдачу, чи спробувати отримати задоволення від самої гри/заняття/діяльності, не переймаючись результатом. Та, звісно, не тоді, коли дитина справді прагне перемоги. У такому разі їй варто інтенсивніше тренуватися, гарно виспатися напередодні, частіше відпрацьовувати закручену подачу м’яча в крикеті чи присвятити більше часу повторенню вивченого матеріалу. Із програшем змиритися легше, якщо ви почнете уявляти, як можна зміните все на краще в майбутньому. Також це допоможе зрозуміти, що принаймні деякі складові успіху залежать від вас.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.