Правила, які варто порушити. Жити за власним кодексом. Річард Темплар
немає. Кажуть, над стосунками треба працювати, та це здається пустими словами, доки не переконаєшся на власному досвіді. Проте люди мають рацію: ви мусите йти на компроміси та жертви, щоб зберегти свої взаємини міцними. Якщо стосунки справжні, ваш партнер робитиме точнісінько так само. А щодо жертв, то вони взагалі супроводжуються болем – інакше вони не були б жертвами (невже? Оце так новина!). Та вони варті того болю, а коли ні – чи ви б турбувалися?
Так само і з дітьми (якщо ви не маєте дітей і навіть не плануєте їх мати, подивіться на це з погляду своїх батьків – серйозно, прочитайте це в будь-якому разі). Щоразу, як із ними щось трапляється, це розбиває вам серце. Щоразу, коли ви замислюєтеся над вразливістю їхнього життя, вам хочеться вхопитися за них і ніколи не відпускати від себе. Та ви маєте їх відпустити, дозволити їм припускатися власних помилок, ризикувати. Усе, що ви в змозі зробити, – стати осторонь і спостерігати, затамувавши подих. Звісно, болить. Щодня. Бо ви їх так сильно любите – саме це й надає сенсу всім стражданням.
Від цього не втечеш. Єдиний спосіб уникнути болю – уникнути самого життя. Бути до всього байдужими, ні з ким не розмовляти, нікуди не ходити, ні на що не дивитися. Але навіщо тоді жити? Ні, ви просто зобов’язані повністю зануритись у все це, хай і доводиться скреготати зубами від болю. Воно того варте, справді. І саме весь той біль, крізь який ви мусили пройти, надає важливим для вас стосункам таку надзвичайну цінність.
Не стверджуватиму, що біль доведеться терпіти постійно. Якісь речі завдають страждань, коли замислюватися над ними, та ви не мусите весь час про них думати. У вашому житті буде безліч моментів, коли все котитиметься як помащений віз. Та колись усе-таки ви відчуєте біль від того, що є для вас по-справжньому важливим.
Це як інь і ян. Не можна здобути одне, не отримавши анітрохи іншого. Навіть найтяжчі часи мають у собі промінь світла, так само й найкращі миті вашого життя не минуться без певного болю. Так і має бути.
Щоб чогось досягти, потрібно докласти зусиль
«Ви здатні змінити людей»
Дивно, як багато людей вірить цьому – можливо, тому, що їм і справді хочеться, аби так було. Спокусливо зустріти людину, яка на 95 відсотків відповідає вашому уявленню про досконалого партнера, і потім спробувати доповнити її потрібними 5 відсотками. От якби він чи вона були трохи наполегливішими чи менш легковажними, терпеливішими чи менш марнотратними, а ще б трохи рішучішими! Вони були б ідеалом!
Тепер подивіться на ситуацію з іншого боку. Припустимо, ви зустрічаєте когось, хто вважає вас майже ідеальним (ідеальною) і збирається перетворити вас на довершеність. Людина хотіла б додати вам трохи наполегливості й терпеливості, прибрати трохи легковажності… Вам би це сподобалось? І взагалі, ви гадаєте, вас можливо змінити?
Хай би як ви це не сприймали, та спроба змінити людину – це один зі способів указати на наявність у неї недоліків. Хто б вона не була – партнер