Не озирайся і мовчи. Макс Кідрук
Потому, пробігши очима переписку, що потрапила до рук поліції, й поглянувши на те злощасне селфі з Нікою, правник запевнив Бродового: причин хвилюватися немає взагалі. Ні Артем, ні Ніка не мали злого умислу, ніхто не мав наміру навмисно доводити Гришину до самогубства, відтак кримінальне покарання нікому не загрожує. Оскільки допитувати дітей дозволено лише за згоди батьків, адвокат порадив Владиславу відмовити правоохоронцям у допиті сина та на тиждень-півтора забрати Артема зі школи. Бродовий-старший послухався. Через це Центнера не допитали у справі самогубства Юлії Гришиної жодного разу.
Артем Бродовий повернувся до школи у четвер, 3 березня, проте до 10 березня вони з Марком Грозаном не перетиналися.
Того дня, вирішивши за допомогою діда спершу розібратися з ліфтом, Марк не шукав зустрічі з Сонею. На перерві після другого уроку він випадково побачив дівчину в коридорі третього поверху, проте підходити не став – зауважив здаля, що набряки зійшли, а синці проступили виразніше, – після чого розвернувся та заквапився на свій урок.
Під час великої перерви хлопчак спустився до їдальні. На нього все ще зиркали косо, а тому, купивши булку з цукром й рушивши в бік вестибюля, Марк не відразу помітив, що на нього дивиться Центнер. Лише біля дверей їдальні, випадково глипнувши ліворуч, він угледів, що дев’ятикласник свердлує його понурим поглядом.
Марк зупинився, їхні погляди зчепилися. Центнер стояв сам, спиною до вікна, наїжачившись і сховавши руки до кишень темно-синьої толстовки. Він підстригся – мабуть, уперше від початку навчального року Артемова зачіска здавалася трохи акуратнішою за покинуте вороняче гніздо. Не блимаючи, Марк тупився в темні очі, посаджені так близько, що виникало враження, наче голову Центнера стиснули в лещатах, і відчував, як нутрощі обпікає холодом. Певна річ, Бродовий був переростком, що самим лише виглядом наганяв страху на всіх, хто молодший за нього, та цього разу в застиглих, обрамлених сірими колами очах мерехтів особливий вогник. Центнер дивився на Марка так, наче намагався закарбувати кожну лінію його обличчя. Він ніби промовляв: я тебе бачу, товстозадий, я тебе запам’ятав, і тепер ти не просто восьмикласник, якого я можу штурхнути на перерві й через секунду забути про це. Ні, тепер я тебе не забуду.
Химерне відчуття – щось середнє між страхом і подивом – жадібно висмоктувало думки із Маркового мозку. Хлопчак несамохіть зіщулювався, неначе на плечі тиснуло мокре рядно. Хтось пройшов повз нього, відштовхнувши від дверей їдальні, проте відірвати погляд від Центнера вдалося лише після того, як у кишені дзенькнув телефон, сповіщаючи про нове повідомлення у Viber’і. Марк витягнув смартфон і, не зиркнувши на екран, вислизнув до вестибюля.
Писала Ніка.
Марк механічно відповів:
Терлецька не відписала, і хлопець, туплячись під ноги, поплівся коридором першого поверху. За хвилину Ніка наздогнала його.
– Привіт, – захекано привіталася. – У вас на фізиці вже була лабораторна з опору?
Від погляду