Ваш надійний тил. Як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху. Кейт Феррацці
нарешті сказав я, – не можу передати словами, як твої питання мене зацікавили. Дякую тобі. Я б із радістю продовжив розмову. Може, пообідаємо на вихідних?
– А може, сядемо цього тижня і повечеряємо?
Я аж здригнувся: він сказав це точнісінько так, як Грег.
Ми з Бобом зустрілися, і відтоді збиралися щонайменше раз на місяць. Щоразу він давав мені домашнє завдання – питання, які я повинен був порушити перед фінансистами. Боб переконав мене взяти в команду фінансового керівника – і я його послухався. Завдяки нашим розмовам я навів у FG лад. Звичайно ж, ми говорили не тільки про мене. Ми обговорювали життя Боба, його мрії та проблеми. Я теж давав йому домашні завдання, а також підкидав думки і ширший погляд на справу.
Таким чином, із Пітером (який спочатку був просто приятелем), Бобом (із яким нас звів випадок) і Грегом (колишнім начальником і наставником) у нас склалися чудові стосунки підтримки. Вони мене спрямовували, підбадьорювали, підтримували і допомагали стати відвертішим. Ці троє щедро витрачали на мене свій час, я звітував їм про успіхи – і в такий спосіб вони допомагали мені реалізувати свій потенціал. У мене ніби з’явилося плем’я, що захищало мене, не зводило з мене ока – а я не зводив очей із них.
Усі ми схильні вважати, що такі люди приходять у наше життя випадково і вкрай рідко. Але, запевняю вас, це не повинно бути випадковістю чи рідкістю! Як я зрозумів, ми можемо активно формувати такі трансформаційні стосунки, що приведуть до позитивних змін у житті й на роботі. Така допомога може з’явитися у вас уже завтра.
Отже, що ж змінилося в моєму житті завдяки цій підтримці?
По-перше, за рік прибуток компанії збільшився втричі. Ми стрімко поширили цей досвід підтримки серед членів команди FG на всіх рівнях – серед наймолодших асистентів, у відділі продажу, серед керівництва. Я став відвертіше спілкуватися з колегами – спочатку обережно, потім сміливіше. Я не лише навчився більше і краще делегувати повноваження, але й залучив до цього процесу топ-менеджерів. Тепер компанія може працювати взагалі без моєї участі. Я працюю менше, а заробляю більше.
Побачивши такі відчутні результати своєї корпоративної роботи, ми створили дослідницький інститут Greenlight Research Institute – «мозковий центр», що вивчає, як поліпшення взаємин у колективі та з клієнтами може сприяти зростанню продажів, лояльності клієнтів, зниженню обороту основних ресурсів, значному зростанню продуктивності, активнішому впровадженню інновацій завдяки готовності ризикувати, не кажучи вже про уважніший і дружній стиль керівництва, на якому ґрунтується більш сприятливий робочий клімат.
На цьому перемоги не закінчуються – ані для нас, ані для наших клієнтів і їхніх працівників. Підтримка з боку вузького кола друзів і членів групи рівних продовжує визначати, збагачувати й підсилювати мою професійну траєкторію. Я почуваюся більш задоволеним і щасливим. Я більше не панікую і не серджуся з приводу невдалих рішень у важливих питаннях. Я взяв особисте і професійне життя у свої руки. Тепер я