Шлях до серця виборця. Еліна Слободянюк

Шлях до серця виборця - Еліна Слободянюк


Скачать книгу
З точки зору семіотики, вила – знак селян, а також їхня зброя (як «булыжник – оружие пролетариата»).

      Навіть свій, здавалося б, програш Ляшко примудряється використати на власну користь. Для одного з бордів він вибрав кадр з бійки у Верховній Раді, на якому його душать. Підпис проголошував: «Так вони душать Україну».

      Для того, щоб надихнути вас на креативний пошук, наведу кілька прикладів з найбільш близької до політичної сфери – соціальної реклами.

      Білборди, що плачуть, в Новій Зеландії несуть в собі потужне посилання. Група безпеки дорожнього руху розмістила щит, щоб привернути увагу до збільшення ДТП під час дощів. Щит починав буквально кровоточити під час опадів. Слоган закликає задуматися та зменшити швидкість: «Дощ змінює все. Керуйте автомобілем відповідно до погодних умов».

      Вважаєте, що сила цієї реклами у її технічній складності? Тоді ось приклад реклами, яку може зробити кожен.

      Заклик про допомогу безхатченкам у Великій Британії розмістили… на картонках, які розкидали вулицями. Текст перекладається: «Любите сніг? Спробуйте спати на ньому».

      І на завершення теми носіїв зовнішньої реклами наведу приклад сіті-лайту, який з’явився у 2011 році. З того часу його текст увійшов в український побут як сучасна приказка: «У піст головне не їсти один одного».

      не поспішайте звинувачувати мене у неповазі, «політична тварина» – визначення Арістотеля

      Частина друга. Друковані тексти політичної кампанії

      Слова – це те єдине, що залишається на віки.

Хезлітт Вільям,англійський есеїст

      Над форматом книги я довго розмірковувала і жоден поділ на розділи мене не задовольнив. В результаті вирішила поділити всі види комунікації з виборцями на друковані та аудіовізуальні. Поділ доволі умовний. Якщо ви знаєте кращий – запропонуйте.

      Я ж намагаюся занурювати читачів в тему поступово та покроково. Й повна картина має скластися з «пазлів» наприкінці книги. А поки що – наберіться терпіння та їжте слона шматочками.

      У цьому «шматочку» з’ясуємо, якими мають бути тексти виборчих кампаній. І розпочнемо з протилежного. Дізнаймося, що паплюжить тексти.

      3. Основні проблеми, які вбивають текст

      Мова солов’їна, а тьохкають чортзна-що.

Ліна Костенко,український геній

      З якою кількістю тексту (письмового чи усного) доводиться стикатися сучасній людині протягом дня? Що з цього залишається у нашій, хоча б короткостроковій, пам’яті?

      Інформаційна революція, яка відбулася на зламі тисячоліть, різко збільшила кількість тексту в світі сучасної людини.

      Доктор Мартін Гілберт з Університету Південної Каліфорнії, з 1986 до 2007 року проводив дослідження, що було опубліковане у журналі Science. За цим дослідженням, на той час людство накопичило біля 295 ексабайт інформації. Наскільки це багато? Ексабайт дорівнює 1000


Скачать книгу