Улюблені пісні XX сторіччя. Михайло Маслій

Улюблені пісні XX сторіччя - Михайло Маслій


Скачать книгу
тоді називали Контр-Гнатюк), але музика була іншою. Виявляється, що й Білаш на той час зробив свій варіант мелодії. Так ця пісня існує й досі у двох мелодіях, кожна з яких є по – своєму цікавою.

      Треба сказати, що Дмитро Гнатюк вже співав «Любисток» з музикою Богдана Юрківа на різних заходах у Києві, її сприймали краще, аніж виконання Миколи Кондратюка з музикою Олександра Білаша, на що останній якийсь час нагнівався на мене. Правда, згодом Олександр Іванович змирився і написав чардаш на мій вірш «Над горою місяць повен», яку знають з голосу Анатолія Мокренка, Миколи Кондратюка і багатьох інших співаків».

      На долині туман

Вірш Василя ДіденкаМузика Бориса Буєвського

      На долинi туман,

      На долинi туман упав,

      Мак червоний в росi,

      Мак червоний в росi скупав.

      По стежинi дiвча,

      По стежинi дiвча iшло.

      Тепле лiто в очах,

      Тепле лiто в очах цвiло.

      Тепле лiто в очах цвiло.

      На долинi туман,

      На долинi туман упав.

      Бiлi нiжки в росi,

      Бiлi нiжки в росi скупав.

      Попід гору дiвча,

      Попід гору дiвча iшло,

      Мак червоний в село,

      Мак червоний в село несло.

      За дiвчам тим i я,

      За дiвчам тим i я ступав,

      Бо в долинi туман,

      Бо в долинi туман розтав.

      Бо в долинi туман розтав.

      Справжнім центром розвитку музичної культури України в радянські часи був Будинок творчості композиторів «Ворзель», розташований у прикиївській лісовій зоні Кичеєво, де на 11 гектарах лісового масиву збудували 21 будинок (дво– трикімнатні з усіма побутовими зручностями) на відстані 150–200 метрів один від одного (щоб не долинала музика). «Ворзель» функціонував на відрахування з виконаних композиторських творів. Кожна будівля мала рояль. Був і пансіонат з кімнатами для співавторів – поетів, вокалістів, артистів, режисерів. Там збиралася національна аура, писали і творили пісенні шедеври Костянтин Данькевич, Григорій і Платон Майбороди, Андрій Штогаренко, Олександр Білаш, Ігор Шамо… Ніхто не ставив собі за мету перелічити всі шлягери, написані там, за які більше ніж півсотні композиторів отримали звання народних артистів СРСР і УРСР.

      У високосному лютому 1964 року в кичеєвському лісі Олександр Білаш разом з Дмитром Павличком написали «Два кольори», а через рік на мистецькій вечірці ворзельських кумирів автор музики вічної пісні «Рідна мати моя» Платон Майборода жартома сказав Борисові Буєвському: «Ну, що ти пишеш свої симфонії? Ти спробуй пісню написати! Це набагато складніше!» Але симфоніст усерйоз прийняв виклик. І надзвичайно швидко створив пісню на вірш Василя Діденка «На долині туман», яка відразу отримала популярність серед українців усього світу.

      Борис Миколайович довго шукав поетів, близьких йому за духом. Саме таким був уродженець запорізького


Скачать книгу