Тварини. Отсутствует
багато хижаків. Трапляється, що здобич буває для них завелика.
Щелепи коловороток
Круглі черви нематоди у стані анабіозу здатні переносити температуру —253° С, тобто майже абсолютний нуль.
Для її подрібнення на краях ротарозташовані зубці. Паразити викорис- товуюіь зубці для живлення тілом хазяїна. Органів дихання та кровоносної системи у круглих червів немає – з тих самих причин, що й у плоских червів.
Тип Кільчасті черви
Типові форми тіла малощетинкових кільчастих червів
До типу Кільчасті черви належать такі різні, мало схожі між собою істоти, як, приміром, дощові черви та п’явки. Живуть вони здебільшого у воді й ґрунті, є серед них і паразити. Загальними для них є риси, пов’язані з розподілом тіла на сегменти – щось на зразок відсіків у бойовій машині, підводному човні або космічному кораблі.
Поділ на відсіки у техніці зазвичай робиться для підвищення надійності, здатності бойової машини до виживання. Крім того, це дозволяє найкраще поділити функції між відсіками – моторним, десантним, бойовим тощо. Можна також найкраще розподілити між відсіками не лише функції, але й ресурси, подати в першу чергу енергію в ті відсіки, чия робота зараз найважливіша, приділити найбільше уваги саме цим відсікам. У кільчастих червів поділ на відсіки-сегменти має велике значення у зв’язку з зариванням у ґрунт. Це досить складний засіб пересування. Кільчасті черви досягли в ньому великих успіхів завдяки тому, що дуже вдало розподілили рух і тиск між різними сегментами.
Вчені вважають, що з цих органів кільчастих червів, які називаються параподіями, виникли кінцівки членистоногих
Деякі морські черви утворюють колонії
Сучасні землерийні машини і механізми для пробиття підземних ходів порівняно з червами дуже недосконалі, а проекти таких машин, які передбачається створити в майбутньому, часто нагадують саме червів, як і деякі сміливі проекти транспортних машин.
Морські багатощетинкові кільчасті черви, що набули здатності світитися
Більшість транспортних машин нині має принаймні одну деталь, що дуже нагадує тіло черв’яка. Це – надувні гумові шини. На них завжди надіто покришки з рельєфними виступами, а іноді навіть із шипами. У кільчастих червів роль таких шипів відіграють спеціальні вирости збоку на кожному сегменті – параподії. Слово «параподії» можна приблизно перекласти як «начебто ноги». Вчені вважають, що з «начебто ніг» кільчастих червів виникли справжні ноги комах, павуків та деяких інших тварин. (Зауважимо, що конструктори давно вже мріють замінити колеса машин механічними ногами – на зразок ніг комах чи павуків.)
Певне розташування у просторі тіла кільчастих червів, його загальну форму забезпечує напруження шкірно-м’язового мішка. Це напруження відіграє дуже велику роль, бо загального скелета, здатного бути опорою тіла, у кільчастих червів немає. Симетрія тіла в них