21 спосіб мислити креативно. Майкл Микалко

21 спосіб мислити креативно - Майкл Микалко


Скачать книгу
«п». Але якщо менше, то ви, мабуть, не порахували якусь «п», що стоїть усередині слова. І тепер собі думаєте: «І як я не помітив оту “п”, хоча вона весь час була перед моїми очима?»

      Як правило, ми недостатньо використовуємо свою здатність бачити. Ми йдемо життям, переглядаючи величезну кількість інформації, предметів, сцен, і дуже часто просто дивимося і не бачимо.

      Якщо ви навчитеся звертати увагу на все, що відбувається навколо, то зможете виробити в собі чудову здатність бачити дива у звичайних, буденних речах. Пильно придивляючись до всього, що бачите, ви зможете розвити в собі подвійне бачення, а це дозволить помічати не лишень те, що бачать інші, але й багато чого неочікуваного.

      Чи бачите ви щось неочікуване на малюнку нижче? Якщо не бачите, то придивіться уважніше.

      Ідею можна знайти будь-де. Можливо, вона сховалася десь на пагорбі під листям, а може, десь у канаві. А може, ви її так ніколи і не знайдете. А те, що відшукаєте, якщо навчитеся на все звертати увагу, завжди приводитиме вас до чогось суттєвого.

Маленькі істини

      Ця вправа повинна допомогти вам стати уважнішим до всього, що вас оточує. Вона була розроблена Майнором Вайтом, викладачем фотографії як дисципліни в Массачусетському технологічному інституті.

      Виберіть фотографію або картину, яка вам подобається і має якнайбільше деталей. Зручно вмостіться і розслабтеся. Поставте таймер або будильник на десять хвилин. Дивіться на фотографію або на картину, аж поки не пролунає сигнал. Цілковито зосередьтеся на зображенні. Не дозволяйте розуму робити вільні асоціації. Звертайте увагу тільки на картину, що стоїть перед вами. Після того, як пролунає сигнал, відверніться від зображення й пригадайте все, що бачили. Спробуйте відновити зображення в зоровій картині, не словесно. Прийміть уявне, хай би чим воно виявилося. Коли ваше споглядання і ваше враження перетворяться на такий собі легкий аромат, продовжуйте займатися своїми звичними справами, намагаючись час від часу викликати в пам’яті образ картини. Вам почнуть відкриватися малесенькі істини, які ви можете відшукати лишень за допомогою цілковитої уваги. Загадуйте картину часто, уявляйте її візуально. Дехто вважає, що ці малесенькі істини – це голос Бога.

Раби звички

      Ті, хто діє за звичкою, завжди чинять однаково, у них усе має бути на своєму місці, і вони дуже розгублюються, коли щось порушує звичний для них порядок речей. Оскільки все в їхньому житті пораховано, означено й розставлено по поличках, оці раби звички здатні розв’язувати проблеми обмеженого кола питань. Не дійте за звичкою.

      Обов’язково запрограмуйте зміни у своєму щоденному житті. Складіть список того, що ви робите за звичкою. До нього ввійдуть здебільшого незначні дії, які роблять життя зручним і затишним. А тоді візьміть список звичок, перегляньте всі пункти й спробуйте свідомо їх змінити, один за одним, протягом дня, тижня, місяця…

      • Змініть маршрут на роботу.

      • Змініть


Скачать книгу