PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу. Михайло Мондровський
країні займається Всеукраїнська Федерація спортивного боулінгу (ВФСБ), заснована в 1999 році і з цього часу її члени брали участь практично у всіх міжнародних турнірах.
Зважаючи на наведене, безперервне зростання спортивних досягнень в боулінгу призводить до необхідності пошуку раціональних підходів до вирішення завдань технічної підготовки.
Методологія розв’язання цього питання розроблене недостатньо, проте, на нашу думку, дослідження теоретичної частини та застосування її на практиці забезпечить виховання потреби до систематичних занять та спрямованість і зміст технічної підготовки. Ці обставини визначили напрямки досліджень даної книги.
Метою даного посібника є теоретична розробка системи навчання боулінгу на основі врахування особливостей техніки гри, яка обумовлює підготовленість і досягнення можливого для кожної вікової групи рівня розвитку рухових якостей і техніки гри в боулінг.
Предмет дослідження – структура і зміст тренувального процесу з боулінгу.
Для досягнення високих результатів в боулінгу немає простих і прямих шляхів. Зрозуміло, що запорука успіху – це постійна і цілеспрямована практика. Навчання техніці гри в боулінг має своїм основним змістом фізичний образ, тобто системне освоєння гравцем в процес спеціального навчання раціонального способу управління своїми рухами, набуваючи таким шляхом необхідний фонд рухових умінь і навичок для досягнення максимальних результатів. Боулінг не важкий, якщо Ви навчитеся розпізнавати свої помилки і зможете їх усунути.
Разом з тим, посібник має на меті пропаганду здорового способу життя, залучення до регулярних занять спортом молодих спортсменів, організацію здорового спортивного дозвілля та підготовку спортивного резерву України, який захищатиме честь держави на європейському та світовому рівні.
РОЗДІЛ І. ІСТОРІЯ БОУЛІНГУ
1.1. Поява боулінгу
Історія боулінгу йде своїм корінням в глибоку древність. Найбільше поширення одержала версія виникнення боулінгу в Єгипті. Прототипи куль і кегель були виявлені археологами на розкопках Древнього Єгипту і датуються 5200 р. до н. е. У гробниці були знайдені кілька невеликих кам'яних куль, три шматочки мармуру і дев'ять тонких кегель. Сер Фліндерс Петрі, професор єгиптології Лондонського університету, в своїй монографії «Становлення Єгипту» (1939) передбачив, що кулю треба було кидати крізь ворота складені з шматочків мармуру. Метою було збиття дев'яти кегель, вибудованих в форму ромба. Таким чином, перший гравець в 9-кегельний боулінг, можливо, кинув кулю більше ніж 7000 років тому.
Самий старовинний зал для гри в боулінг виявили в Єгипті співробітники італійської археологічної місії.
Дивна знахідка зроблена під час розкопок стародавніх поселень епохи династії Птолемеїв (323—30 року до нашої ери) в районі Кум Мади провінції Ель-Фаюм в 90 кілометрах на півдню від Каїра.
У просторому приміщенні, підлога якого