Täideviimise 4 Distsipliini. : Chris McChesney, Sean Covey, Jim Huling
ongi Täideviimise 4 Distsipliini rakendavate organisatsioonide eripärad.
Inimesed tahavad võita. Nad tahavad, et nende panus oleks oluline. Kuid liigagi paljudes organisatsioonides jääb sedalaadi distsipliinist vajaka – puudub teadlik, järjepidev režiim, mida on vaja selleks, et oma tähtsamaid eesmärke suurepäraselt ellu viia. Eesmärgi täideviimise ebaõnnestumisel võib olla tohutu rahaline mõju, kuid see on vaid üks mõjudest. Teiseks on mõju inimestele, kes tahavad anda endast parima ja kuuluda võidukasse meeskonda. Mitte miski ei ole motiveerivam kui tunne, et kuulud meeskonda, mis teab oma eesmärki ning on kindlalt otsustanud selle ka saavutada.
Need neli distsipliini toimivad, sest need tuginevad printsiipidele, mitte tavadele. Tavad on olukorrapõhised, subjektiivsed ja pidevas muutumises. Printsiibid on ajatud ja iseenesestmõistetavad ning need kehtivad kõikjal. Need on loodusseadused, nagu gravitatsioon. See, kas me neid mõistame või kas nendega üldse nõustume, ei ole oluline – need kehtivad nii või naa.
Üheks kõigi aegade menukaimaks äriraamatuks on „Väga Efektiivse Inimese 7 Harjumust“4, mille autor on Stephen R. Covey. Oma raamatus tõi Stephen välja mõned peamised printsiibid, mis juhivad inimeste käitumist ja nende efektiivsust, muuhulgas vastutustunne, visioon, ausameelsus, mõistmine, koostöövõime ja uuenemine.
Just nagu on olemas printsiibid, mis reguleerivad inimeste käitumist, on olemas ka printsiibid, mis reguleerivad seda, kuidas inimesed asju ellu viivad või teostavad. Me usume, et täideviimise printsiipideks on alati olnud tähelepanu koondamine, mõjujõu suurendamine, kaasamine ja vastutamine. Kas on ka teisi printsiipe, mis täideviimisel oma rolli mängivad? Jah. Kuid kas nendes neljas printsiibis ja nende järjestuses on midagi erilist? Raudselt. Me ei mõelnud neid ise välja ja me mõistame täiesti, et nendest aru saamine ei ole kunagi olnud probleem. Juhtide probleem on olnud hoopis see, kuidas leida viis nende rakendamiseks, eeskätt siis, kui ümbritsev keeristorm möllab maruliselt.
RAAMATU ÜLESEHITUS
Raamat „Täideviimise 4 Distsipliini“ on jagatud kolmeks osaks, et anda teile järk-järgult põhjalikumat teavet distsipliinide endi ja nende kohaldamise kohta ükskõik millises meeskonnas.
Esimene osa „Täideviimise 4 Distsipliini“ annab neljast distsipliinist põhjaliku ülevaate. Samuti selgitatakse seda, miks neid ilmselgelt lihtsaid mõisteid on praktikas nii keeruline rakendada ja miks need on nii olulised, et aidata ükskõik millisel juhil tema tähtsaimat eesmärki saavutada.
Teine osa „4DXi rakendamine meeskonnas“ on oma ülesehituselt juhend. See annab väga üksikasjalikud sammsammulised juhised distsipliinide rakendamiseks koos oma meeskonnaga. Igale distsipliinile on pühendatud eraldi peatükk. Teise osa viimases peatükis tutvustame teile veebipõhist süsteemi nelja distsipliini kasutamiseks oma meeskonnas.
Kolmas osa „4DXi rakendamine oma organisatsioonis“ tutvustab teile mõningaid kirjutamata reegleid, mis on kujunenud välja sadade rakendamiste käigus organisatsioonides, mida me oleme viimase aastakümne vältel juhendanud. Teil avaneb võimalus saada teadmisi, mida on omandanud juhtivate ettevõtete juhid, kes kasutavad edukalt 4DXi, et organisatsiooni strateegiat ellu viia ja saavutada läbimurre oma organisatsiooni tulemuslikkuses. Selles osas anname oma vahetutele kogemustele tuginedes vastused paljudele küsimustele, mis strateegiate täideviimisel väga erinevates tööstusharudes ette tulevad.
Läbi kõigi kolme osa leiate linke FranklinCovey veebilehele, kus saate vaadata videoid paljude siin raamatus viidatud näidete kohta strateegia täideviimisel.
Raamatu lõppu lisasime peatüki korduma kippuvate küsimustega ja lühikese peatüki, mis näitab, kuidas neli distsipliini võiksid aidata teil saavutada isiklikke või perekondlikke eesmärke.
Käesolev raamat erineb pisut enamikust äriraamatutest, mida te lugenud olete. Enamikus äriraamatutes jagatakse ohtralt väga kasulikke ideid ja teooriaid, kuid kohaldamise jaoks on neis nõuandeid kasinalt. Oma raamatus asetame me suuremat rõhku täideviimisele ja räägime teile täpselt, mida te saaksite teha nende distsipliinide rakendamiseks – toome välja üksikasjad ning anname nõu, millele tähelepanu pöörata, mida kindlasti teha. Jagame teiega kõike, mida me teame. Esimene osa tutvustab teile täideviimise nelja distsipliini. Teises ja kolmandas osas näitame teile väga üksikasjalikult, kuidas neid rakendada. Loodetavasti on see lähenemisviis teie jaoks värskendav.
• • •
Enne, kui alustate …
Oleme teada saanud, et asudes põhjalikumalt nelja distsipliini uurima, tasub silmas pidada kolme asja:
4DX – lihtne öelda, raske teha. Esiteks, distsipliinid tunduvad petlikult lihtsad, kuid nende täideviimiseks on vaja teha pidevat tööd. Nagu üks meie klient ütles: „Lihtne öelda, raske teha.“ Ärge laske sellel lihtsusel end petta: neli distsipliini on osaliselt võimsad just nimelt seetõttu, et neid on lihtne mõista. Kuid edukaks rakendamiseks on vaja märkimisväärseid jõupingutusi pika aja vältel. On vaja pidevat pühendumist. Kui eesmärk, mille poole püüdlete, ei ole selline, mille saavutamine on hädavajalik, ei pruugi te vajalikul määral pühenduda. Pühendumise tasu seevastu on see, et te mitte ainult ei saavuta oma eesmärki, vaid ka kasvatate organisatsiooni n-ö musklit ja suutlikkust saavutada järgmine ja seejärel omakorda järgmine eesmärk.
4DX läheb sisetundega vastuollu. Teiseks, kõik neli distsipliini muudavad paradigmat ja võivad isegi teie sisetundega täielikult vastuollu minna. Ehkki teile võib instinktiivselt tunduda, et loogiline on omada paljusid eesmärke, siis mida rohkem eesmärke teil on, seda vähem neist suudate suurepäraselt saavutada. Kui soovite mingit konkreetset eesmärki saavutada, ärge keskenduge eesmärgile endale, vaid prognoosivatele mõõdikutele, mis selle eesmärgini viivad. Vähemalt alguses teete kõigi distsipliinide rakendamisel asju, mis ei pruugi teile esmapilgul tunduda loogilised ja mis lähevad teie sisetundega vastuollu. Lubage aga siiski rõhutada, et neli distsipliini on tõsise ja intensiivse aastatepikkuse katsetamise ja hüpoteeside püstitamise tulemus; kõike, mida siit õpite, on põhjalikult kontrollitud. Hea uudis on see, et kui olete nelja distsipliini rakendamisel juba mõnevõrra kogenud, muutub see, mis algul tundus kummaline, mugavamaks ja efektiivsemaks.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.