Сила продуктивності. Як подолати прокрастинацію. Стив Скотт

Сила продуктивності. Як подолати прокрастинацію - Стив Скотт


Скачать книгу
иття. Навіть допомогти вам уникнути особистої катастрофи.

      Чому я це стверджую зі 100 % впевненістю?

      Це пов’язано з одним простим словом, що має сотні значень залежно від того, з ким ви розмовляєте.

      Це – прокрастинація.

      Ми всі розуміємо його суть. Зазирніть у словник, і ви побачите визначення на кшталт того, що можна знайти на сайті Dictionary.com: «Схильність людини відкладати, затягувати виконання завдань на довший строк – надто тих, які потребують негайної уваги».

      Однак різні люди прокрастинують по-різному та в різних випадках.

      • Учень буде зволікати з виконанням важливих завдань у школі та почне готуватися до тесту чи семестрової контрольної в останню хвилину.

      • Службовець не поспішатиме з виконанням робочого завдання, бо воно складне й вимагає значних зусиль.

      • Спортсмен затягуватиме зі з’ясуванням наслідків отриманої травми, бо боятиметься пропустити важливу гру.

      Ми всі маємо особисті причини для прокрастинації. І дуже легко потрапити в пастку, вважаючи, що тут немає нічого страшного. Ви можете навіть говорити собі: «Ото проблема! Це просто погана звичка».

      Істина полягає в тому, що прокрастинація може серйозно позначитися на вашому житті. Навіть спричинити ситуацію, де ви стоятимете на межі життя та смерті. Приміром, ви відчуваєте біль і дискомфорт у грудях. У дев’яти випадках із десяти це, можливо, нічого не означає. Та є невелика ймовірність того, що вам загрожує серцевий напад.

      На жаль, деякі люди проігнорують це (тобто прокрастинуватимуть) і помруть, бо вчасно не відреагували на несерйозний симптом. Якби ж вони звернулися до лікаря тоді, коли відчули недобре, їхнє життя можна було б урятувати.

      Не вірите, що таке трапляється?

      Що ж, дозвольте розповісти вам невеличку історію на підтвердження моєї думки.

      День, коли мій тато ледве не помер

      У 2007 році я був у Вірджинії, гостював зі своєю родиною в тітки. Того дня, коли ми вже збиралися їхати додому, мій тато поскаржився на біль і дискомфорт у грудях.

      Він сказав щось таке: «Я, мабуть, запишуся цього тижня до лікаря та перевірюсь». Я відреагував саркастичним зауваженням, типовим для нашої родини: «Безперечно, татку, ти маєш чудовий план. Я впевнений, що протягом наступних п’яти днів із твоїм серцем нічого поганого не трапиться. А може, ти заїдеш до пункту невідкладної допомоги вже зараз і переконаєшся, що турбуватися немає про що?»

      Спочатку тато пропустив мій коментар повз вуха.

      Проте дорогою додому він обміркував мої слова й усвідомив, що, можливо (саме «можливо»!), я мав рацію. Тож він домовився зі своїм лікарем про невідкладну зустріч, аби пересвідчитися, що з його серцем усе гаразд.

      І що ви думаєте?

      Виявилося, що мій тато потребує негайного коронарного шунтування серця.

      Насправді лікар сказав, що він помер би від серцевого нападу, якби звернувся хоча б на кілька днів пізніше.

      Іншими словами, якби тато прокрастинував свою проблему із серцем, зараз був би вже мертвий. Минуло десять років, і тато досі – невід’ємна частина мого життя. Я бачуся з ним двічі на місяць. Ми ходимо в кіно, обідаємо разом і випиваємо кілька келихів пива. До того ж я завжди можу звернутися до нього з будь-яким складним питанням щодо бізнесу. Він був зі мною під час народження мого сина, Юджина, який, між іншим, названий на його честь.

      Зараз я ділюся цією історією зовсім не для того, аби похизуватися, як я врятував життя батькові. Чесно кажучи, я навіть не пам’ятаю той свій саркастичний коментар (про нього тато нагадав мені багатьма роками пізніше). Я розповідаю цю історію, щоб показати, як, здавалося б, найнезначніші рішення в нашому житті стають визначальними.

      Сьогодні, за десять років після попереджувального сигналу, мій тато поряд зі мною, бо тоді він прийняв рішення не прокрастинувати. Я впевнений: він боявся того, що може почути від лікаря, проте йому вистачило розуму об’єктивно оцінити ситуацію та вжити негайних заходів.

      Так, безперечно, звичка відкладати все «на потім» може здаватися дріб’язковою. Та раптом щось трапиться – вона здатна надзвичайно серйозно вплинути на ваше життя й навіть мати смертельні наслідки.

      Що таке прокрастинація

      Перш ніж рушити далі, зупинімося коротко на тому, що я розумію під прокрастинацією та наскільки негативно вона може впливати на ваше життя.

      Як було вже зазначено, прокрастинація – це «схильність людини відкладати на потім, зволікати із виконанням завдань – надто тих, які потребують негайної уваги». А втім, це тлумачення неповне. Прокрастинація може призвести до:

      – поганих оцінок;

      – низької продуктивності праці;

      – нездорового раціону харчування;

      – проблем зі здоров’ям;

      – фінансових труднощів.

      Простіше кажучи, якщо ви схильні відкладати справи «на потім»,


Скачать книгу