Думай як мільйонер. Гарв Экер
«Думай як мільйонер» я зазвичай питаю: «Скільки з вас прийшли сюди вчитися?» Це трохи оманливе запитання, бо як сказав письменник Джош Біллінгс: «Нам не дає досягти успіху не те, чого ми не знаємо; найбільша перешкода – те неправильне, що ми знаємо». Ця книжка не так про те, як навчитися, як про «відучення»! Ви неодмінно маєте визнати, що старий спосіб мислення й дій привів вас туди, де ви зараз.
Якщо ви справді багаті та щасливі – чудово. Однак якщо ні, то пропоную розглянути деякі можливості, які не обов’язково пасуватимуть до того, що ви наразі вважаєте правильним або хоча б слушним для вас.
Хоч я пропоную вам «не вірити жодному моєму слову» і хочу, щоб ви випробували всі ці ідеї самі, однак прошу вас повірити в те, що ви читаєте. Не тому, що ми знайомі особисто, а через те, що, дотримавшись принципів із цієї книжки, тисячі й тисячі людей уже змінили своє життя.
Говорячи про довіру, я згадую одну з моїх улюблених оповідок про те, як чоловік, ідучи вздовж краю скелі, раптом втрачає рівновагу, послизається й падає. На щастя, йому вдається схопитися за край, і він відчайдушно тримається за нього й за життя. Висить, висить і, нарешті, вигукує: «Чи може хтось нагорі мені допомогти?» Відповіді немає. Він усе кличе й кличе: «Чи може хтось нагорі мені допомогти?» Нарешті озивається, ревучи, гучний голос: «Це Бог. Я можу тобі допомогти. Відпусти скелю й довірся мені». На це чоловік відповідає: «А там нагорі нікого більше немає?»
Наука проста. Якщо хочете перейти до вищого життєвого рівня, маєте бути готові позбутися старих звичок у мисленні та житті й набути нових. Результати говоритимуть самі за себе.
Частина І. Ваша грошова програма
Ми живемо у світі дуальності: угору й униз, світло й темрява, га´ряче й холодно, усередині й назовні, швидко й повільно, праворуч і ліворуч. Це лише кілька прикладів тисяч протилежностей. Щоб був один із полюсів, має бути другий. Чи можна мати правий бік без лівого? Нізащо.
Отже, якщо є «зовнішні» закони багатства, мусять бути і внутрішні. До зовнішніх належать обізнаність у справі, розпоряджання грошима та інвестиційні стратегії. Це основа. Однак внутрішня гра не менш важлива. Як аналогію можна взяти теслю та його інструменти. Мати найкращі інструменти – потрібно, але навіть важливіше – бути добрим теслею, який майстерно вправляється з цими інструментами.
У мене є така приказка: «Мало опинитися у правильному місці у правильний час. Потрібно бути правильною людиною у правильному місці у правильний час».
То хто ви? Як мислите? У що вірите? Які ваші звички й риси характеру? Як ви насправді думаєте про себе? Наскільки ви впевнені в собі? Чи вмієте порозумітися з іншими? Наскільки довіряєте іншим? Чи відчуваєте, що заслуговуєте на достаток? Як ви можете діяти попри страх, попри тривогу, попри незручності, попри дискомфорт? Чи можете ви діяти, коли ви не в настрої?
ПРИНЦИП ДОСТАТКУ:
Ваш прибуток може зрости лише настільки, наскільки