Проклятий рейс. В. Волмир
в якому разі не показуйте що ви знаєте роботу краще ніж старший механік. Він вважає що на світі існують лише одні «правильні» люди – греки, а всі інші чисті ідіоти. Обов’язково складіть графік проведення робіт, як це робили при Союзі і дайте йому на підпис. Він такого ще не бачив. Він буде щасливий. Коли скаже зробити щось поза графіком, мовчки йдіть робити. Іноді запитайте як потрібно виконати яку-небудь просту роботу. Отримаєте море задоволення з його пояснень. Попередній електромеханік мав необережність зробити йому зауваження і доказував йому що він не розуміє те, про що говорить. Цього було достатньо щоб списати електромеханіка. Я попереджав його, але він прибув на судно раніше і працював з цим старшим механіком довше, тому і не зважив на мої слова. І майте на увазі ще ось що. Він приходить в машинне відділення лише два рази на день – о восьмій годині ранку і о вісімнадцятій годині ввечері. В ці часи займайтесь якоюсь роботою в майстерні, щоб він вас бачив. З ранку і до обіду він з капітаном знаходиться на ходовому містку, тому в ці часи виходити на палубу без необхідності не потрібно. Після обіду в них сієста – сплять до трьох годин. Тоді можна буде прогулятись. І будьте пильні в розмовах з нашими штурманами. Вони також всі з Одеси. Все що вони почують від вас, вони розкажуть капітанові і той буде робити висновки. Отже можливий лишній клопіт через яке-небудь недбале висловлювання. Капітан так натренував їх. Крім того, вони самі по собі надто високої думки про себе.
Крім того, в нас є ще лікар, який купив документи матроса і працює як матрос. Він також вважає себе великим і більше тягнеться до штурманів. З філіпінцями проблем немає.
Вони мовчки роблять свою справу. Живуть своєю общиною. За старшого вони мають повара, тому завтра обов’язково познайомтеся з ним. Цей контакт потрібен вам ще й тому, що всі прилади контролю за роботою холодильних машин провізії знаходяться в камері сухої провізії і вам потрібно буде весь час брати в нього ключі щоб слідкувати за роботою холодильних машин. Ну а все інше як у всіх. При роботі на головній машині ваше місце на крані, при готовності – в центральному посту. Розклад по тривогах прочитаєте в каюті. Гайда вибирати робочу одежу.
Ми спустились в машинне відділення, де на одній з платформ була кладовка другого механіка. Я вибрав по зросту штани та куртку чорного кольору, а також «шузи» – робочі черевики. З цим майном я прийшов в свою каюту. Каюта знаходилась на другому (зверху) ярусі жилої настройки судна. Палуба машинної команди. Праворуч каюта четвертого механіка (філіпінець), ліворуч каюта третього механіка, також філіпінця. Каюта була розміром три на три метри плюс санітарні приміщення. За мірками Союзу це кімната в гуртожитку де мешкала сім’я. В каюті звичайний набір нерухомо встановлених меблів: велике ліжко з бортами, щоб не випав під час хитавиці; одно дверна шафа; письмовий стіл. Рухома мебель – два металеві стільці з спинкою які можуть кріпитись до палуби спеціальними гачками на канатику.
В окремій кімнаті раковина умивальника з дзеркалом а за занавіскою приміщення для лазні та унітаз. Не шикарно, але для однієї особи пристойна каюта. На ліжку пачка білизни – два комплекти.