Tüdruk, kes valetas. Sue Fortin

Tüdruk, kes valetas - Sue Fortin


Скачать книгу
kaudu. Ta elas ülemisel korrusel, aga tahtis üht kiiret sigaretti, enne kui üles läks. Hoolimata mai keskpaigast oli ilm äärmiselt sünge ja vihmane. Kerry värises pisut, kui Iiri merelt puhuv tuul ta käsivarred külmetama pani. Ta rullis endale sigareti ning teerajal seistes vaatas üle High Streeti ja sellega paralleelse tänava, mille ääres olid poed.

      Ta nägi midagi. Algul arvas ta, et see on mustade prügikottide virn, mida polnud pandud ratastega prügikastidesse, aga lähemalt vaadates sai ta aru, et keegi kükitab, olles millegi kohal kummargil. Või pigem kellegi.

      Inimene, kes kükitas, tõstis pea ja viipas kõrvaltee poole. Seejärel, justkui tundes, et teda jälgitakse, pööras ringi ja vaatas üle õla Kerryt.

      „Mida kuradit...?“ ütles Kerry, kes tundis otsekohe ära Marie Hurley, eriti tema iseloomuliku punase poisipea tõttu.

      Naine hüppas püsti ja jooksis tema poole. „Kerry! Kerry!“ hüüdis ta. „Aita mind. Palun.“

      Kerry viskas oma pooleldi tõmmatud sigareti maha ja läks üle tee. Ta püüdis Marie kinni, kui naine talle paanikas kaela langes.

      „Pole midagi, proua Hurley,“ ütles Kerry, hoides teda õlgadest. „Proua Hurley. Mis juhtus?“

      Naine vaatas talle otsa. Ta nägu oli kahvatum kui tavaliselt. Tema silmad olid hirmust pärani. „See on Jim,“ ütles ta. „Ta vist kukkus.“ Naine tõmbus Kerryst eemale ja seejärel, võtnud mehe käsivarrest kinni, hakkas teda mööda teed tagasi tirima. „Ta jookseb verd. Tule ruttu.“

      Jim Hurley jooksis tõepoolest verd, ja kõvasti. Tumepunane vereloik valgus ta kukla alt tänavale. Üks käsivars oli kõveras keha all, mis lamas liikumatult mustkattega teel.

      Kerry haaras taskust mobiiltelefoni ja helistas hädaabinumbrile.

      „Tooge tekk ja käterätikuid,“ juhendas ta Maried, oodates, et ta kõne vastu võetakse. Ta sirutas käe ja püüdis mehe kaelal pulssi tabada. See oli olemas. Nõrk, aga olemas.

      Operaator vastas kõnele ning pärast mõneminutilist info jagamist ja nõuandeid esmaabiks kinnitas ta Kerryle, et kiirabi on teel. Marie saabus tekiga.

      „Kas temaga saab kõik korda?“ küsis ta, kui Kerry roosa Candlewicki teki üle Jimi keha laotas.

      „Kiirabi on kohe siin,“ ütles Kerry. Tal polnud aimugi, kas Jimiga saab kõik korda. Ta lappas rätiku kokku ja asetas Jimi pea kõrvale.

      „Kui te ei näe, kus haav on, siis ärge teda liigutage,“ juhendas operaator. „Tal võivad olla seljaaju vigastused. Oodake meedikuid. Pange rätikud mõlemale poole pead, et ta oleks stabiilne.“

      „Ma arvan, et näen osa haavast,“ ütles Kerry. „See on otse ta kuklal. Tundub üpris sügav.“

      „Jätke rätik lihtsalt sinna. Ärge suruge. Te võite teda sellega rohkem vigastada.“

      Kerry polnud arst, aga märgates verd, mis Jimi kõrvast jooksis, tundus talle, et asi on halb. Marie kummardus oma mehe kohale, vaadates teda justkui transis. Ilmselt oli ta šokis.

      „Pole midagi, proua Hurley. Tulge kükitage siia. Hoidke ta kätt,“ ütles Kerry. Marie vaatas ringi. „Kiirabi on kohe varsti siin. Tulge nüüd.“ Marie noogutas ja kükitas maha, võttis Jimi käed ning tegi rahustavaid hääli ja ütles rahustavaid sõnu. Kerry arvas, et see on vajalik rohkem naisele endale kui ta mehele.

      Jimi hingamine muutus iga südamelöögiga nõrgemaks. Kerry soovis, et kiirabi oleks juba kohal. Rossway küla oli teest pisut eemal, kümme miili Corkist Iiri mere rannikul, ning teed olid kitsad ja käänulised. Kiirabiautole polnud need teed just kõige kergemad.

      Tühi pudel, mida keegi tõukas ja mis üle tee veeres, tegi heli, mis pani Kerry pilku tõstma. Ta arvas, et nägi õhtupäikeses kellegi varju. Kass hüppas ratastega prügikasti tagant välja, tormas üle tee ja ronis seejärel üle tara, enne kui kadus arstipunkti krundile.

      Üks mõte tuli Kerryle pähe. Arstipunkt. Miks ta selle peale enne ei tulnud? Ta vaatas hoonet. See oli pime. Ta jättis selle väikese lootuskiire sinnapaika. Pool tundi varem oleks üks arstidest võinuks veel siin olla. Aga nüüd olid nad kõik koju läinud. Niipalju kui tema teadis, ei elanud Rossways ühtki arsti. Ta poleks saanud neist kedagi siia appi. Muidugi oli veel Diana Marshall. Ta oli varem kohalik arst, aga Kerry loobus kohe sellest mõttest. Naine elas küla servas. Tal läheks kümme minutit sinna ja tagasi. Kiirabi on selleks ajaks kohal. Pealegi ei saanud ta kindel olla, et naine pole täna joonud. Selle järgi, mida Roisin oli talle varem rääkinud, meeldis tema emale šerri rohkem, kui peaks.

      Lõpuks oli kuulda rahustavat häält, mida tegi kiirabi sireen, ja sinised tuled vilkusid High Streeti majadel. Kerry jooksis peateele ja viipas kiirabile, osutades kõrvalteele.

      Parameedikud tegelesid Jimiga kindlakäeliselt ja professionaalselt, sidusid ta pea ajutise sidemega kinni ning tõstsid ta maast kiirabiautosse. See võttis aega vähem kui viis minutit.

      Kerry seisis, käsi ümber Marie õlgade, kui nad seda pealt vaatasid.

      „Kas temaga saab kõik korda?“ küsis Marie.

      Parameedik lükkas kanderaami autosse. „Me peame ta kohe haiglasse viima,“ ütles mees. „Kas tulete meiega kaasa?“

      „Oh, aga ma ei pannud ust lukku,“ ütles Marie, vaadates ärevalt oma maja treppi.

      „Ärge selle pärast muretsege, proua Hurley,“ ütles Kerry. „Andke mulle võtmed. Ma teen seda teie eest.“ Ta teadis, et kiirabi tahab minema sõita, ja nägi, et parameedik ei vastanud Marie küsimusele Jimi prognoosi kohta.

      Marie pistis käe taskusse ja võttis võtmed välja. „Korteri ja kohviku võtmed on kõik siin.“

      Kerry võttis võtmekimbu. „Minge nüüd,“ ütles ta. „Kas tahate, et helistaksin Fionale?“

      „Palun helista. Ütle talle, et helistagu ka Erinile.“

      2. PEATÜKK

      Inglismaa, London

      Kui see kõne tuleb, olen hirmust kange. Ma ei tea, mida mõelda või teha. Mõtted ja tunded rabelevad mu peas ringi nagu lõbustuspargi autod, põrkudes ja eemaldudes, peatudes ja käivitudes. Valitseb segadus.

      „Kui hull see asi on?“ Edi hääles on kaastunne. „Mida su õde täpselt ütles?“

      „Fiona ütles, et asi on tõsine. Isa on intensiivravipalatis. Ilmselt kukkus ta tuppa minnes trepil ja lõi pea ära,“ vastan pisut kannatamatult. Ma olin nii närvis, et ei suutnud enne Roisinile helistada. See lisab paanikat juurde. „Fiona oli ärevusest natuke segi, kui ta helistas.“ Vajutan Edi arvuti printimisnuppu ja ekraanil olev dokument on saadetud printerisse.

      „Kas sa panid tagasisõidupileti kinni?“ Ed tuleb mu selja taha, kui printeri kohale kummardun. Ta pigistab rahustavalt mu õlgu.

      „Ei, ma vaatan kõigepealt, kuidas asjalood on. Ma pean minema, et näha, kas emaga on kõik korras.“ Pigem sellepärast, et tunnen, et pean seda ütlema, lisan: „Ja muidugi kuidas isaga on.“ Vaigistan hääle, mis tahaks lisada, et pean ka Roisiniga kohtuma.

      „Hästi, ma püüan sulle töö juures asendaja leida.“

      „Ma olen kindel, et Amber teeb mu vahetused ära, ta räägib alati, et tal on rohkem töötunde vaja.“ Võtan paberilehe, kui see printerist väljub.

      „Aga hoia mind kursis, eks ole? Sa tead, kuidas töötajate ümberpaigutamisega on.“

      Ehkki on tore olla bossi kallim, ärritab mind vahel, et Edil on Hamiltoni tervise- ja iluspaa alati esikohal.

      „Ma annan oma parima,“ ütlen. „Kui seal olen ja saan arstiga ise rääkida, siis tean täpsemalt.“

      Tekib väike paus, enne kui Ed jälle rääkima hakkab.

      „Kas sa saad üksi hakkama?


Скачать книгу