Az Urantia könyv. Urantia Foundation

Az Urantia könyv - Urantia Foundation


Скачать книгу
rel="nofollow" href="#uc58536c9-9d72-52b1-8f65-f2d2e228771b">6. írás - Az Örökkévaló Fiú

       7. írás - Az Örökkévaló Fiú viszonya a világegyetemhez

       8. írás - A Végtelen Szellem

       9. írás - A Végtelen Szellem viszonya a világegyetemhez

       10. írás - A paradicsomi Háromság

       11. írás - A Paradicsom Örök Szigete

       12. írás - A világegyetemek mindensége

       13. írás - A Paradicsom szent szférái

       14. írás - A központi és isteni világegyetem

       15. írás - A hét felsőbb-világegyetem

       16. írás - A Hét Tökéletes Szellem

       17. írás - A hét legfelsőbb szellem-csoport

       18. írás - A Legfelsőbb Háromsági Személyiségek

       19. írás - A mellérendelt háromsági-származású lények

       20. írás - A paradicsomi Istenfiak

       21. írás - A paradicsomi Teremtő Fiak

       22. írás - Az Isten Háromságot-elért Fiai

       23. írás - A Független Hírvivők

       24. írás - A Végtelen Szellem felsőbb személyiségei

       25. írás - A tér hírvivő seregei

       26. írás - A központi világegyetem segédkező szellemei

       27. írás - Az elsőrendű szupernáfok segédkezése

       28. írás - A felsőbb-világegyetemek segédkező szellemei

       29. írás - A Világegyetemi Erőtér-irányítók

       30. írás - A nagy világegyetem személyiségei

       31. írás - A végleges testületek

      Az Urantia könyv

      << I. RÉSZ | Részei | Tartalomjegyzéke | 2. írás >>

      1. írás

      1:0.1 (21.1) AZ EGYETEMES Atya a teremtésösszesség Istene, minden dolog és lény Első Forrása és Középpontja. Istent először teremtőnek, majd szabályozónak, végül pedig végtelen megtartónak tekintsétek. Az Egyetemes Atyára vonatkozó igazság akkor jelent meg az emberiség számára, amikor a próféta kijelentette, hogy „Te, Isten, egyedül vagy; nincs melletted senki. Te teremtetted a mennyet és a mennyeknek országát, annak minden sokaságával együtt; te tartod meg őket és te szabályozod működésüket. A világegyetemeket Istenfiak teremtették. A Teremtő fényruhába öltözik és függönyként feszíti ki a mennyeket.” Csak az Egyetemes Atya fogalma — az egy Isten a sok isten helyett — tette képessé a halandó embert arra, hogy az Atyát mint isteni teremtőt és mint végtelen szabályozót értelmezze.

      1:0.2 (21.2) A bolygórendszerek miriádjai mind azért teremtettek, hogy egykor majd számos különféle válfajú értelmes teremtmény lakja be azokat, olyan lények, akik képesek Istent megismerni, az isteni ragaszkodást elfogadni és őt viszontszeretni. A világegyetemek mindensége Isten műve és az ő különféle teremtményeinek lakhelye. „Isten teremtette az eget és alkotta a földet; nem hiába alkotta meg a világegyetemet és teremtette meg e világot; hanem lakhelyként alkotta.”

      1:0.3 (21.3) A megvilágosult világok mind elismerik és imádják az Egyetemes Atyát, a teremtésösszesség örök megalkotóját és végtelen megtartóját. A saját akarattal bíró teremtmények mind az egyes világegyetemekben belevágtak a véges-végtelen paradicsomi utazásba, abba a lebilincselő küzdelembe, amely az Atya Isten megtalálásának örök kalandját jelenti. Az idő gyermekeinek minden másnál magasabb rendű célja az örökkévaló Isten megtalálása, az isteni természet megértése, az Egyetemes Atya megismerése. Az Istent ismerő teremtményeknek csupán egyetlen egy legfelsőbb szintű törekvése, egyetlen sóvár vágya van, ez pedig nem más, mint hogy a saját szférájukban olyanná váljanak, mint amilyen ő maga a személyiségének paradicsomi tökéletességében és az igaz felsőségének világegyetemi szférájában. Az Egyetemes Atya, aki az örökkévalóságban lakozik, adta ki a legfelsőbb utasítást: „Légy tökéletes, miként magam is az vagyok.” A paradicsomi hírvivők szeretettel és irgalommal adták tovább ezt az isteni buzdítást korszakokról korszakra és világegyetemről világegyetemre, még az olyan alacsonyrendű, állati eredetű teremtményekhez is eljuttatták, mint az urantiai emberfajták.

      1:0.4 (22.1) Az isteniségi tökéletesség elérésére való törekvést előíró nemes és egyetemes parancs teljesítése az elsődleges kötelessége a tökéletes Isten minden, létküzdelmet folytató teremtmény-teremtésének, és ez kellene hogy legyen egyszersmind a legmagasabb rendű törekvésük is. Az isteni tökéletesség elérésének e lehetősége minden ember örök szellemi fejlődésének végső és bizonyos beteljesülése.

      1:0.5 (22.2) Az Urantián élő halandók nemigen remélhetik, hogy végtelen értelemben tökéletessé válnak, ám teljességgel lehetséges, hogy az emberi lények onnan indulva, ahonnan az e bolygón élők is indulnak, elérjék azt a felsőbb és isteni célt, melyet a végtelen Isten tűzött ki a halandó ember számára; és amint e végzetet beteljesítik, mindenben,


Скачать книгу