Krypto-Handel Pro. Alan T. Norman
Nie zamyka się ani nie otwiera o określonej godzinie, jak zwykłe giełdy. Oznacza to, że każda giełda kryptowalutowa jest "żywa" i działa bez snu i odpoczynku.
Jedną z głównych zalet i wyzwań związanych z handlem kryptowalutami jest zmienność. Wskaźnik ten pokazuje zakres wahań wartości aktywów przez pewien okres czasu. Można go nazwać warunkiem koniecznym do handlu, ponieważ przedsiębiorca czerpie zyski z różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży aktywów.
Należy jednak pamiętać, że zmienność nie jest wartością stałą. Zależy od wielu czynników i nie można jej dokładnie przewidzieć (czasami zmienność jest nawet sztucznie kreowana, aby podnieść cenę danej waluty). Traderzy dokonują obliczeń na danych historycznych, które kształtowały się w trudnych warunkach rynkowych i które już nigdy się nie powtórzą. Dlatego warto traktować wskaźniki jako przybliżony punkt odniesienia.
Ale to właśnie zmienność sprawia, że kryptowaluty są tak atrakcyjne dla handlu. Dane historyczne nie zostały jeszcze zgromadzone (ponieważ kryptowaluty pojawiły się zaledwie kilka lat temu, a profesjonalny handel kryptowalutami jest jeszcze młodszy), a złożone warunki rynkowe dzieją się na naszych oczach.
Tutaj chcę Cię ostrzec, że zmienność może sprzyjać skutecznemu traderowi, ale może również płatać brudne figle nowicjuszowi.
Podsumujmy główne plusy i argumenty przemawiające za handlem kryptowalutami:
● Dostęp do giełd bez udziału maklerów
● Giełdy funkcjonują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
● Zmienność
Myślę, że zdałeś sobie sprawę, że handel kryptowalutami to nie tylko modny pomysł na dochód pasywny, który wymaga wciskania przycisków "start" i "stop". To ciągłe generowanie pomysłów i nowych strategii, które pomogą Ci zarabiać pieniądze.
Mam nadzieję, że ta książka położy kamień węgielny pod twój udany handel kryptowalutami. Aby pomóc Ci wycisnąć jak najwięcej z tych stron, opracowałem praktyczne zadania domowe, które możesz znaleźć po każdej sekcji książki. Możesz je wykonać w dowolnym, dogodnym dla Ciebie momencie, ale proszę, abyś nie przechodził do następnej sekcji przed wykonaniem zadania dla sekcji poprzedniej.
Dlaczego? Powtórzę (jeśli jeszcze nie zrozumiałeś): w tradingu nie chodzi o teorię, chodzi o praktykę. Dlatego, jeśli jesteś leniwy, aby przećwiczyć każdy instrument, o którym przeczytałeś, to po przeczytaniu książki, będziesz wpatrywał się w wykresy, nie mogąc rozróżnić główki od ogonka. To z kolei natychmiast doprowadzi do błędnych decyzji handlowych, a co za tym idzie, do strat finansowych. Co ludzie mają tendencję do robienia w takich przypadkach? Właśnie tak, szukają winnego. Wykonuj zadania domowe, ucz się swoich własnych najlepszych praktyk i nie próbuj obwiniać mnie za swoje nieszczęścia, jeśli podejmiesz złe decyzje, ponieważ nie ćwiczyłeś.
Nie mogę pełnić roli osobistego trenera i nie dążę do tego celu. Nie mogę stać obok Twojego łóżka, wskazując palcem wskazującym na książkę, namawiając Cię do odrobienia pracy domowej. To Ty decydujesz, czy wykonasz te zadania, dlatego wyniki zależą również od Ciebie.
Podsumowując, mam nadzieję, że moi czytelnicy są przyszłymi odnoszącymi sukcesy traderami; dlatego są gotowi uczyć się i pracować dużo dzisiaj dla przyszłych zysków.
Tak więc, nie będę opóźniać rozpoczęcia treningu, ale chcę zauważyć, że proces ten nie powinien być jednostronny. Dlatego, jeśli skorzystałeś z mojej książki, będę wdzięczny za twoją szczerą opinię na Amazon. Jeśli pojawią się jakieś pytania lub nie znajdziesz wystarczających wyjaśnień w jakiejś sekcji, nie krępuj się wysłać do mnie e-mail. Mój asystent uporządkuje wszystkie pytania, a ja postaram się ujawnić więcej szczegółów w następnym wydaniu książki.
Czy jesteś gotowy do rozpoczęcia szkolenia? W takim razie do dzieła!
P.S. Wszystkie zdjęcia w książce można obejrzeć w wysokiej jakości tutaj - bit.ly/pics-cpro
ROZDZIAŁ 1. zrozumienie rynku kryptowalut i psychologii gry
A
by zrozumieć naturę handlu w ogóle, a handlu kryptowalutami w szczególności, musimy zanurzyć się w pewne procesy finansowe, których wszyscy jesteśmy częścią.
Ponieważ wszyscy korzystamy z usług sektora bankowego, a nie tylko wydajemy lub lokujemy nasze dobrze zarobione pieniądze na lokatach, ale marząc o bezchmurnej przyszłości pod koniec życia, przekazując część dochodów na fundusze emerytalne, ubezpieczenia społeczne i renty, automatycznie stajemy się uczestnikami systemu bankowego i giełdy. Przez całe życie płacimy składki emerytalne, ale niewielu z nas zastanawia się nad samą strukturą branży finansowej i nad tym, jak państwo rozporządza naszą przyszłą emeryturą..
Niestety system finansowy w każdym kraju jest skonstruowany w taki sposób, że nie jesteśmy właścicielami naszego kapitału. Ruch okrężny pożyczek i składek emerytalnych sprawia, że pieniądze są w pewnym sensie wirtualne, ponieważ nieustannie prześlizgują się przez palce państwa, zarządzających funduszami i prywatnych korporacji. Jednocześnie banki centralne w każdym państwie sprawują monopol emisyjny w odniesieniu do waluty, a funkcja ta jest im przypisana przez państwo. Teoretycznie waluta jest zabezpieczona dobrami lub produktami wytworzonymi na terytorium danego kraju. W ten sposób kształtuje się jego PKB. Jednocześnie banki centralne zobowiązują się do utrzymania wiarygodności i stabilności waluty krajowej.
Wydaje się, że wszystko jest jasne i dobre, ale problem polega na tym, że jest to tylko idealny obraz. Rzeczywistość, niestety, jest nieco inna. Państwo i banki centralne nie wywiązują się z obowiązku zapewnienia stabilności waluty, a sama wartość pieniądza zanika na skutek inflacji i luzowania ilościowego. ”Jak to się stało, że zaniknęła? Przecież nie zostaliśmy o tym poinformowani!” możecie słusznie zauważyć. Postaram się uzasadnić swoją wypowiedź.
Wartość pieniądza, w tym oszczędności emerytalnych, a tym samym stabilność naszej przyszłości, wyglądała przed 1976 r. bardziej optymistycznie. Do tego czasu system emerytalny działał w następujący sposób: ludzie wpłacali pieniądze do Funduszu Emerytalnego, od depozytów naliczane były odsetki, a państwo wykorzystywało te środki do dokonywania wypłat. Jednak tzw. porozumienia jamajskie zmieniły nieco bieg historii.
Podjęto decyzję o demonetyzacji złota, a złoto stało się zwykłym towarem wymiennym. Tak więc wszystkie umowy zatwierdzone w ramach Porozumień Jamajskich pozwalały na płynność cen złota w stosunku do dolara amerykańskiego i innych walut. Tak więc wszystkie umowy zatwierdzone w ramach Porozumień Jamajskich pozwalały na płynność cen złota w stosunku do dolara amerykańskiego i innych walut. Dla wielu krajów było to swoiste wezwanie do pozbycia się złota. Kraje nie zwlekały z podjęciem odpowiedniej decyzji. Szereg państw świata postanowiło zrezygnować z tego metalu szlachetnego i nie wiązać swojej waluty narodowej z krajową rezerwą złota.
Proszę cię o skupienie się na tej chwili, ponieważ od 1976 roku system kredytowy każdego kraju zwiększył się setki tysięcy razy!
Porozumienia jamajskie przekształciły pieniądze w liczby. Po rezygnacji ze złota system zaczął się ujednolicać, przybierając formę ogromnych, zunifikowanych kont bankowych, które nie są zabezpieczone ani gwarantowane. Jeśli chodzi o Fundusz Emerytalny, to nie jest on już rodzajem skrytki na Twoje oszczędności. Jest to rodzaj funduszu hedgingowego1 , który gromadzi aktywa od Ciebie jako inwestora, a następnie rozporządza nimi według własnego uznania. Nasze fundusze emerytalne stały się częścią budżetu państwa i zaczęły być wykorzystywane na inne potrzeby rządu. Obecnie Fundusz Emerytalny jest rodzajem konta bankowego. Jeśli przeanalizuje się system emerytalny najbardziej